Moderators: Polly, Muiz, NadjaNadja, Telpeva, Essie73, ynskek, Ladybird
tones schreef:Ik hoorde ooit van iemand dat ze sperziebonen op/in zout deed.
Weet iemand hier daar iets over?
8nnemiek schreef:Zijn dat dan geen gefermenteerde bonen? Dat is nl wel de manier om zuurkool te maken; kool met zout mengen, beetje kneuzen en maanden laten staan in een pot of emmer. Geen flauw idee of dat met bonen ook zo werkt.
tones schreef:Ik hoorde ooit van iemand dat ze sperziebonen op/in zout deed.
Weet iemand hier daar iets over?
karuna schreef:Ik zal er volgend jaar ook aan moeten geloven denk ik. En eerder al kan ik als ik zou willen heel oude weckpotten met inhoud open kunnen maken. Ik denk dat ik ze maar laat staan.
Hoe lang is de inhoud bruikbaar eigenlijk?
prompter schreef:Maar houden de groenten met invriezen niet beter hun vitaminen? En met suiker of zout erbij lijkt het me sowieso ongezonder? Ik vraag dit niet om lastig te zijn hoor, maar ik sta op de wachtlijst voor een groententuin van 200 vierkante meter waarin ik met permacultuur aan de gang wil gaan en ook de ideale bewaarmethoden voor de oogst wil leren kennen, zodat ik er zo lang mogelijk van kan eten
prompter schreef:Wat is het voordeel van wecken tegenover invriezen? De bonen bijvoorbeeld?
Gebruikers op dit forum: AhrefsBot, Amazonbot, Annienke, BlackClaw, carina, Duhelo, gerlindie, inge_romeo, Ipsiedipsie, JoyenUnory, Julimy, Meliaforever, Merileth, Nikkay, Nojoukus, Plus_en_Min, Polarize, Princesj, Renss, rocky_1995, shaddy82, siloux, silverwind, thom182, tienus63, turtlelito, Valentijn5, VuurVleugels, Wistaire, xYaartje en 53 bezoekers