Hallo,
Voordat wij definitief besloten zelf te gaan bouwen, heb ik veel gehad aan verschillende (volg)topics over dit onderwerp. Daarom open ik er nu ook één. Zelf vind ik het leuk om de progressie bij te houden, wellicht volgen anderen het ook graag. Daarnaast zijn tips ook van harte welkom!
Wij hebben dus een stuk grond gekocht waar wij zelf op mogen gaan bouwen. Ons kavel bestaat uit bouwgrond + agrarische grond. Momenteel hebben we het eerste ontwerp voor het kavel bij de gemeente liggen ter goedkeuring en tevens zijn wij in gesprek met verschillende aannemers.
Als de gemeente ons ontwerp goedkeurt en we hebben besloten met welke aannemer wij in zee gaan kunnen we het verdere traject ingaan. Het kavel is al bouwrijp dus hoe eerder alles rond is, hoe sneller we van start kunnen gaan met het bouwen.
Een aantal zaken weten we al zeker:
- We gaan een schuurwoning bouwen
- Er komen drie stallen van 4 x 4 met een vrije uitloop op de wei, momenteel in het bezit van twee paarden.
- We geven vrij veel uit handen omdat we zelf niet handig genoeg zijn + allebei fulltime werken.
- Schuur met stallen + omheining willen we wel zelf gaan bouwen
- Er hoeft geen bak aan huis omdat er binnen 5 minuten lopen zeker twee binnenbanen aanwezig zijn en binnen 10/15 minuten met de auto nog een stuk meer.
We zouden graag tijdens de bouw in een woonunit op het kavel wonen. Het is afhankelijk van de gemeente of dit is toegestaan. Dit moeten we met het aanvragen van de vergunningen meenemen.
Als jullie tips hebben dan zijn deze zeer welkom! Ik heb heel veel zin in het traject en zoek eigenlijk nog wat dingen die we zelf ook zouden kunnen doen omdat dat ons wel heel leuk lijkt!