Moderators: ynskek, Dani, Polly, Giolli, Hanmar, Mjetterd, xingridx, Ladybird
PSvanLot schreef:Thanks voor de tips. Kunnen ze dat uitmeten ook doen terwijl de haag er staat?
Maar ik begrijp dat ze bij het kadaster ook kaarten hebben waarop afmetingen staan die op dat moment bij hen bekend zijn? Ik vind nu enkel kaarten zonder afmetingen.
Chely schreef:Hallo,
Onze ervaring is anders dan van Brainless.
Voor een deel van het perceel had het Kadaster een (oude) kaart waarop de grenspunten (Gemarkeerd met metalen pijpjes diep in de grond) uitgemeten waren t.o.v. vaste punten zoals een hoek van een woning. Een ander deel van het perceel daar waren de grenzen relatief recent van gewijzigd. Hiervan stonden alleen de coördinaten op kaart en was er geen fysieke markering.
Deze coördinaten hebben we laten uitzetten door een landmetersbedrijf (Geomij?). Alleen bij een grensconflict is het verplicht het kadaster de grens / punten uit te laten zetten. Het landmetersbedrijf rekende zich maar één fractie (~1/3) van de de kosten van het kadaster.
De kosten van de kaarten kopen bij het kadaster waren een paar tientjes.
Brainless schreef:Met een uitbouw zou ik het wel officieel door het kadaster laten uitmeten.. dan kun je daar later nooit meer gezeur over krijgen als hij achteraf wel te dicht op of (net) over de erfgrens staat.
Een schutting is nl zo verplaatst maar een deel van je huis gaat moeilijker.
DubbelDun schreef:Maar zolang je een nieuwe omheining op de plek van de oude houdt zal niemand er over kunnen vallen, zeker niet als je toch geen buren hebt
Als je vermoed dat je 'inlevert' aan grond is het handig om na te laten meten.
Lizz schreef:DubbelDun schreef:Maar zolang je een nieuwe omheining op de plek van de oude houdt zal niemand er over kunnen vallen, zeker niet als je toch geen buren hebt
Als je vermoed dat je 'inlevert' aan grond is het handig om na te laten meten.
Dit dus, ik zou er dan ook geen kosten aan maken als dit niet nodig is.
Maar lees ook dat de gemeente als is gekomen. Ben benieuwd wat er uit is gekomen
Gebruikers op dit forum: Artimes, BlackClaw, bribro, Casino13, Charaz, Charlotte446, cissy, DearDarling, Facebook, FrNo, Klis, Lielle, Maartje1990, MagicMuffin, mukkes, Muronia, Nils, Otti1977, REYNIR, Silenna, Sodeletuut, Tango1979, x_Elise, xLauLaUx en 25 bezoekers