Nieuwe telefoon: keuze tussen twee telefoons, maar welke?

Moderators: NadjaNadja, Essie73, Muiz, Polly, Telpeva, ynskek

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
420BlazeIt

Berichten: 2106
Geregistreerd: 10-12-12

Nieuwe telefoon: keuze tussen twee telefoons, maar welke?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 26-03-14 18:26

Hoi.
Mijn alcatel was zondag op de grond gevallen en is sinds dien kapot.

Nu zoek ik een nieuwe telefoon, en ik kan er twee tegen mooie prijsjes krijgen.
De prijs voor de twee telefoons bedraagt hetzelfde, dus daar hoeven we ons geen zorgen over te maken.
Het gaat om de Nokia Lumia 520 en de i-mobile i-style 7.5.

Nu heb ik echt totaal geen verstand van telefoons, dus een voor- en nadelen lijstje kan ik niet noemen. Ik vroeg me af of jullie mij een advies zouden kunnen geven ??

Over de ruimte van de telefoon kan ik niet veel zeggen. De nokia is 8g maar mijn vader zei dat de i-mobile i-style maar 3g had ... maar ik denk dat hij daarmee het netwerk bedoeld ?? 3g is nogal een rare afmeting?
Maar het enigste wat ik erop zou willen hebben is mijn mail, mijn muziek, ruimte voor afbeeldingen en ruimte voor wifi. Ik weet niet precies hoeveel ruimte daar voor nodig is ongeveer?

Eventjes een (random) link voor specificaties van de telefoons;
(ik heb echt geen idee wat al die specificaties precies zeggen, dus zodoende ; misschien dat jullie mij aan de hand van deze gegeven een advies kunnen geven?)

Nokia:
http://www.nokia.com/nl-nl/toestellen/toestel/lumia520/specificaties/

i-mobile i-style:
http://www.siamphone.com/en/i-mobile/i-style_7.5.htm

imd

Berichten: 15410
Geregistreerd: 02-05-06

Re: Nieuwe telefoon: keuze tussen twee telefoons

Link naar dit bericht Geplaatst: 26-03-14 18:31

Persoonlijk zou ik alleen op basis van de merken al voor Nokia gaan. Volgens mij is dat i-ding een nep apple? Iets waar ik zelf niet voor zou gaan. Maar het zou best een prima telefoon kunnen zijn.

De nokia heeft 8GB intern geheugen en 512MB werkgeheugen, de I-mobile 4GB intern geheugen en ook 512MB werk. De I-mobile heeft een iets snellere processor (1,2 Ghz) dan de Nokia (1Ghz), en verder zijn ze redelijk gelijk. Dus op basis hiervan zou ik voor de nokia gaan denk ik.

Dat is wat ik ervan kan maken, maar ik ben ook geen specialist op dit gebied :) Waar in de vrede haal je zo'n I-mobile vandaan trouwens? Ik neem aan dat Hi ze niet verkoopt :P

Quad

Berichten: 2749
Geregistreerd: 01-04-13
Woonplaats: Rijssen

Re: Nieuwe telefoon: keuze tussen twee telefoons, maar welke?

Link naar dit bericht Geplaatst: 26-03-14 22:04

Ik moest ook even twee keer knipperen toen ik die naam las. Ik ben heel erg bekend met Chinese toestellen en alles wat er omheen hangt, maar deze was even nieuw.

Maar een snelle blik erop doet mij leren dat dit ook een rebrand is van een Chinees toestel, lijkt ook erg op de Wolfgang telefoons bij de Aldi.

Het eerste is belangrijk om te weten, welke richting wil je op met de telefoon? Je hebt twee verschillende besturingssystemen erop, Windows phone of Android 4.2.2? De tweede heeft aardig meer apps tot zijn beschikking dan Windows Phone.

Ik ben benieuwd welk bedrag je ervoor moet betalen voor beide.

420BlazeIt

Berichten: 2106
Geregistreerd: 10-12-12

Re: Nieuwe telefoon: keuze tussen twee telefoons, maar welke?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 27-03-14 09:10

85 euro voor beiden. In vergelijking met Nederland dus wel een paar tientjes goedkoper.
Ze komen uit Thailand.

Jaa ... zoals al gezegd: mail, muziek, ruimte voor afbeeldingen en ruimte voor wifi en dan ben ik al tevree. De mail moet wel in app vorm zijn, maar ik heb hotmail dus dat zal ook wel in windowsvorm zijn??
Ohja, en een stopwatch voor het hardlopen heb ik ook nodig (maar dat kost amper ruimte), en ik moet ook makkelijk kunnen switchen van stopwatch naar muziek ... ik weet niet of je bij een windowsphone makkelijk kan switchen terwijl beiden aan blijven ??

Dus ik weet niet of android of windows phone veel verschilt maakt? Ik weet sws niet wat de voor- en nadelen ervan zijn, als ik uit school ben zal ik wel een android vs windows artikeltje gaan googelen ...

N_B_N
Berichten: 1993
Geregistreerd: 03-12-10
Woonplaats: Heijningen

Re: Nieuwe telefoon: keuze tussen twee telefoons, maar welke?

Link naar dit bericht Geplaatst: 27-03-14 09:18

Ik zou ook voor de Nokia gaan. Windows phone is een wereld van verschil als je het niet gewend bent en je moet er wel even tijd in steken om dat onder de knie te krijgen (iig ik wel) maar daarna vond ik het heel fijn werken. Switchen is heel.makkelijk en je mail ook die app staat al voor geprogrammeerd

Quad

Berichten: 2749
Geregistreerd: 01-04-13
Woonplaats: Rijssen

Re: Nieuwe telefoon: keuze tussen twee telefoons, maar welke?

Link naar dit bericht Geplaatst: 27-03-14 10:03

Zo te zien gebruikt men in Thailand inmiddels ook WCDMA 2100Mhz, dat is onze 3G frequentie, dus de toestellen zullen hier ook op 3G werken.
De I-mobile is op zich een leuk telefoontje, heb alleen onlangs zelfde specificaties besteld uit China voor €70,-. :+
De Nokia Lumia 520 heeft wellicht wel meer kans op updates, hoef je bij de I-mobile niet vanuit te gaan, helemaal niet omdat de processor fabrikant (MediaTek) geen bronbestanden uitgeeft aan dergelijke fabrikanten zodat ze niet kunnen updaten naar een hogere Android versie.

De Nokia Lumia krijgt goede beoordelingen, met name vanwege de prijs/kwaliteit, want deze is gewoon laag en je krijgt een goed OS terug alleen het app aanbod is wat minder dan bij Android.