Ik ben ook geen fruiteter, maar drink ook geen alcohol, dus heb de smoothie niet nodig!
Voor mij nog steeds de lekkerste vruchtensap is bij mij om de hoek het eigen merk voor € 0,79. Die is niet alleen lekker goedkoop, ik vind hem veel lekkerder dan elk ander merk.
Ik koop ook eigen merk hagelslag, yoghurt, suiker, pasta's, of pennywafels in plaats van Kitkat enzovoort.
En wat vaak ook goedkoper is, zijn vaak de verse (seizoen-)groenten, niet voorverpakt of gesneden. Spruitjes kan je schoon, gepeld en gewassen kopen voor € 2,- per 350 gram, of 1 kg voor 1 euro. Dan maar even pellen hoor! (en niet 1 kg voor mij alleen). Ook let ik wel op of er aanbiedingen zijn die binnen mijn boodschappen lijstje kunnen vallen.
Wat ook enorm scheelt is 1 keer per week boodschappen voor de hele week. Niet elke dag een beetje, dat tikt veel harder aan, want dan zie je dat en denk je "oh ja, dat kan ook wel" en zo loopt het weer lekker op.
Heel zuinig (wat ik eigenlijk niet ben) is verder met de auto rijden om naar een goedkopere winkel te gaan. Tel de benzine kosten erbij op en je komt vaak zelfs duurder uit dan gewoon goed georganiseerd boodschappen doen in je eigen dichtsbijzijnde supermarkt.
(gut, ik kàn wel op de kleintjes letten... Waarom dóe ik het dan niet??)