Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly
lor1_1984 schreef:Is dat bedrag puur voor de boodschappen of ook andere kosten?
Ik heb nl €50,- per week voor boodschappen, hondensnacks, extraatjes etc en kom gemiddeld op €35,- à €40,- voor puur boodschappen uit.
Soepen en goulash maak ik per 3,5l (of meer), 2 porties eet ik gelijk (verdeeld over 2 avondmaaltijden), de rest vries ik per 1-2 porties in.
Pastasaus etc maak ik ook gelijk een grotere hoeveelheid van, pasta/rijst kook ik per portie apart.
Stamppotten zijn ook vrij goedkoop en makkelijk in te vriezen.
Ik koop vaak bij de aldi, in de aanbieding en/of met 30% sticker erop, soms koop ik een zooi groenten (denk aan champignons, paprika, uien, broccoli, mais, bonen/doperwten etc), combineer dat met aardappelen/pasta/eieren/vlees/bladerdeeg (of quichedeeg) en maak daar de hele week gerechten mee (lasagne/pasta, soep, pizza, quiche, agv, salade, wraps etc).
De huishoudelijke producten probeer ik te spreiden, dus bijv de ene week wasmiddel, de andere week wasverzachter, dan weer toiletpapier, een volgende keer allesreiniger etc en wanneer je eens een bedragje over hebt gelijk wat inslaan of dat bedragje in een potje stoppen voor een krappe week.
plantje01 schreef:Verder haal ik bv goedkoper brood, toiletpapier in voordeelpakken. Maar ik denk dat er in je budget heus wel wat luxe past. Maar als je bv lays chips eet kan je dat beter inslaan in de korting. Fris haal ik vaak van eigen merk ah. Thee gewoon picknick sla ik in als ze 1 euro per doosje zijn. Scoupy is ook weleens handig. Verder doe ik 1 keer in de week boodschappen om verleidingen te weerstaan. Fruit gewoon een net mandarijnen of zak appels kopen, weinig afwisseling maar wel goedkoper. Probeer de goedkopere merken eens uit en wees kieskeurig wat je wel van de A-merken haalt. Als je bv mozzarella door een lasagne doet zal het me niets verbazen als je het niet proeft dat het een goedkoper exemplaar was.
Mizora schreef:Vandaag begon alvast toch niet. 3€ aan kattenvoer dat ik aan de hond geef in de auto als ze mee gaat naar de supermarkt. Eerder kreeg ze de bakjes van 0.25€/bakje van 100g, maar ze bleek wat aangekomen bij de dierenarts dus nu gaat ze naar 0.50€/zakje van 50g. Een half bakje is niet praktisch in deze situatie.
moonsparkle schreef:Good to go heeft hier helaas maar twee mogelijkheden één zit midden in de stad dus helaas nog niet echt goed gebruik van kunnen maken.
Ik vindt 50 euro voor 1 persoon echt veelals we met 2 personen 50 kwijt zijn vindt ik dat we dure boodschappen hebben gedaan.
Maar het scheelt ook al een hoop dat we een lidl om de hoek hebben.
Mjetterd schreef:Wat betreft de Lidl, vinden jullie die echt veel goedkoper?
Ze zijn hier volgens mij niet goedkoper dan de b merken in de Boni.
Ik ga alleen naar de Lidl omdat ze afwijkend assortiment hebben vergeleken met andere supermarkten.