elenaMM77 schreef:vibabu schreef:Maar 1 fles cola in de week kost misschien hooguit 1,50? Ik heb wel gemerkt dat de luxe dingen dus de koekjes snoepjes en chipjes echt heel erg aantikken op het budget. Daar ging bij mij het meeste aan op.
Ik merkte wel dat ik na het avondeten trek heb in iets zoets. Zou zo een zak drop of snoep weg kunnen eten maar eet nu maar een appel. Ben je nog langer bezig ook. En een stuk goedkoper. Je kan een kilo appels eten voor 1 zak redband snoep...
dat is nu juist het issue vaak met mensen die problemen hebben met budgeteren..
Die fles cola is immers maar 1.50
die zak chips is maar 1.00
dat zakje pepersaus is maar 50 cent
dat potje groente is maar 1 euro
maar ga eens na.. dan heb je het al over 3 euro...
cola is niet nodig, chips ook niet
pepersaus kun je veel lekkerder en gezonder maken met spullen die je al in je kasten hebt, kosten grofweg dan 12 cent
potje groenten is ongezonder daarbij veel duurder in verhouding.. voor die 1 euro voor een potje groente kun je op de markt bijna een kilo krijgen van diezelfde groente.
met name de luxe producten tikken hard aan.. want dit is niet veel, dat is niet veel en zo kom je zomaar aan 15 euro aan luxe spullen die nergens voor nodig zijn in een weekend.
gezonder koken met verse producten en vanaf scratch is iets wat je jezelf kunt aanleren.
basis als bloem, zelfrijzend bakmeel, kruiden, kristalsuiker, witte en bruine basterdsuiker, boter, melk.. hiermee kun je vele sausjes en koekjes zelf maken.. weet je precies wat erin zit en veel goedkoper dan uit de winkel.
Die ene fles cola is meestal niet het probleem hoor

Ik maak ook bijna altijd alles vers. Alleen had ik van de week een pakje die ik nog had staan en het was gewoon vies. En duur bij aanschaf. Het is dat ik het nog had maar ik koop het nooit meer.