Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly
phormicola schreef:Het hangt er maar net vanaf waar je in geloofd, kwa gezond. Zo hoeft witte pasta helemaal niet ongezonder te zijn als je genoeg groenten eet voor de vezels. Volkorenproducten bevatten fytase die de opname van heel veel vitamines en mineralen belemmerd of zelfs compleet blokkeerd. Dan ben je per saldo beter uit met witte pasta, zelfde geldt voor wit brood en witte rijst.
Vloeie bakboter en plantaardige olie zit barstensvol omega 6 waar we veel te veel van binnen krijgen. Het veroorzaakt ontstekingsreacties in het lichaam en werkt allerhanden ziektes in de hand, waaronder hart en vaatziekten.
Courses schreef:Maar cola ..... Elke week? Hoeveel drink je ervan? Ik drink cola thuis echt niet, zo slecht voor je ook
vibabu schreef:Maar met 4 mensen valt het dan toch wel mee?
Ik denk dat er appels met peren vergeleken worden. Ik ben alleen en mag niet meer dan 50 euro uitgeven van mezelf en red het vaak met 25/35 euro per week. Het scheelt nogal of je een gezin heb of dat je alleen bent.
Kattenbak schreef:Het is meer de vraag, voor de mensen die zo weinig uitgeven aan boodschappen; veroorloven jullie jezelf wel luxe? zoals bijvoorbeeld vlees van de slager, kaas van de kaasboer, duurdere producten zoals zongedroogde tomaten, pijnboompitten enz?
Kattenbak schreef:Het is meer de vraag, voor de mensen die zo weinig uitgeven aan boodschappen; veroorloven jullie jezelf wel luxe? zoals bijvoorbeeld vlees van de slager, kaas van de kaasboer, duurdere producten zoals zongedroogde tomaten, pijnboompitten enz?
phormicola schreef:Kattenbak schreef:Het is meer de vraag, voor de mensen die zo weinig uitgeven aan boodschappen; veroorloven jullie jezelf wel luxe? zoals bijvoorbeeld vlees van de slager, kaas van de kaasboer, duurdere producten zoals zongedroogde tomaten, pijnboompitten enz?
Nee, dat kan gewoon niet bij ons. We hebben ook nooit wat lekkers. Die 40 euro is dus echt de basics om te leven.
En je had gelijk over het fytinezuur, ik had een brainfart
vibabu schreef:Maar 1 fles cola in de week kost misschien hooguit 1,50? Ik heb wel gemerkt dat de luxe dingen dus de koekjes snoepjes en chipjes echt heel erg aantikken op het budget. Daar ging bij mij het meeste aan op.
Ik merkte wel dat ik na het avondeten trek heb in iets zoets. Zou zo een zak drop of snoep weg kunnen eten maar eet nu maar een appel. Ben je nog langer bezig ook. En een stuk goedkoper. Je kan een kilo appels eten voor 1 zak redband snoep...