Ik heb zelf vroeger ook veel gehoortesten gehad. Ik had links een gehoorverlies van 20%, rechts 25%. Mijn ouders hebben heel lang gedacht dat die test niet klopten, omdat ik vrijwel nooit in een keer verstond wat er gezegd werd, de tv moest inderdaad ook erg hard, en op school kon ik maar slecht meekomen. De test is meerdere keren herhaald, wel iets verschil soms, maar nooit veel. Buisjes gehad, daar werd het ook niet beter op.
Mijn ouders zijn toen verder gaan vragen, bij verschillende artsen. De laatste had een (voor mij) goede verklaring. Doordat ik vaak veel niet verstond, had ik ook niet geleerd om goed te luisteren. Ik hoorde dus wel geluiden redelijk goed, maar gesprekken en tv kon ik niet goed volgen. Doordat de tv en de gesprekken elke keer luider werden gezet/gedaan, leerde ik ook niet om me in te spannen om goed te luisteren. Mijn ouders hebben toen de instructies meegekregen om de tv op een normaal volume te zetten, op normaal volume tegen me te praten, en dat een tijd vol te houden. Ik moest me toen meer gaan inspannen om te horen wat er gezegd werd, en daardoor is het een stuk beter geworden.
Wel heb ik nog steeds last van omgevingslawaai, als er buiten gras gemaaid wordt, versta ik opeens de tv niet meer, en in de kroeg hoef je echt geen gesprek met me te voeren. Maar ik hoor inmiddels goed genoeg om op normaal volume te communiceren.