Wat te doen tegen stress ?

Moderators: Polly, Muiz, NadjaNadja, Telpeva, Essie73, ynskek, Ladybird

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Anoniem

Wat te doen tegen stress ?

Link naar dit bericht Geplaatst: 27-01-08 22:45

Ik loop nu sinds ik echt wat moet gaan doen voor mn opleiding onwijs erg te stressen elke dag. Ik heb volgens mij opzich geen onwijs druk leven..

Ma: van 13:00 tot 16:00 school ( 16:45 thuis ).
Di: van 09:00 tot 15:30 school ( 16:15 thuis ), daarna koken.
Wo: van 09:30 tot 14:00 school ( 14:45 thuis ), daarna naar pony.
Do: van 09:00 tot 13:00 school ( 13:45 thuis ), daarna het huis schoonmaken waarvoor ik geld krijg ( mn 'werk' ) & koken.
Vrij: van 09:00 tot 14:00 school ( 14:45 thuis ), daarna naar pony.
Za: van 09:30 tot ong 14:00 manege.
Zo: in de middag naar pony.

Daarnaast heb ik nog 2 konijntjes die er elke dag uit moeten ( in de binnenren ) en 's ochtends en 's avonds eten wat ook tijd kost. En natuurlijk huiswerk wat soms geen en soms heel veel tijd kost.

Op mijn opleiding worden dingen vaak pas een dag van te voren aangekondigd waardoor plannen niet echt kan. En als je een keer denkt iets te plannen en vooruit te werken word de opdracht verandert waardoor je voor niks vooruit hebt zitten werken.

Op zich kan ik nog wel leven met alles wat ik moet doen, maar door de stress heb ik altijd pijn in mn nek en vaak hoofdpijn, mn rug ook maar weet niet of dat daardoor komt. Ben ik heel snel moe omdat ik moeilijk in slaap kom, en val ik af. Dat laatste zou geen probleem zijn als ik niet al ondergewicht had, wat hierdoor alleen maar erger word.
Ik zou gewoon een wat rustiger leven willen ( wat niet kan omdat ik moeilijk dingen kan laten vallen ). Of er iig wat rustiger mee omgaan. Bij alles wat ik doe loop ik te rennen en doe ik alles snel, even rustig zitten kan ik ook niet echt.

Ook zou ik heel graag willen werken een avondje in de week bijvoorbeeld in een winkel, maar dat zie ik er echt niet nog bij kunnen.

Wie heeft er tips om rustiger met mn leventje om te leren gaan ?

AnnemiekvM

Berichten: 8357
Geregistreerd: 17-07-03

Re: Wat te doen tegen stress ?

Link naar dit bericht Geplaatst: 28-01-08 18:47

Het zier er inderdaad niet druk uit. Maar als je het voor jezelf niet goed op een rijtje hebt, kan het misschien wel zo aanvoelen.
Misschien een agenda nemen en opschrijven wat je wilt doen en wanneer. 1 avond in de week sporten om van de stress af te komen en 2 avonden per week op tijd naar bed inlassen.

Wat doe je als je thuis bent? Want er zijn nog heel wat uren over. Probeer die goed in te delen. En wat voor opleiding doe je?

Anoniem

Re: Wat te doen tegen stress ?

Link naar dit bericht Geplaatst: 28-01-08 19:54

Ik doe de opleiding Adiovisuele vormgeving/ Animatie. Als ik thuis ben zit ik vaak achter mn pc of ben ik bij mn vriend of is hij hier. Op donderdagavond ga ik vaak even de stad in om een beetje rustig te worden.

Meer sporten ga ik niet doen. Ik fiets 3 keer per week een half uur heen en terug naar mn verzorgpony, en 1 keer in de week 3 kwartier heen en terug naar de manege. Verder loop ik elke dag een kwartier van station naar school en terug. Dat vind ik wel genoeg, ook omdat ik al afval.

Ik heb al een lijstje wat ik wanneer doe, maar omdat de schooltijden ook steeds veranderen klopt dat ook steeds niet.