Altijd hoesten, diagnose niet duidelijk, wel véél medicijnen

Moderators: Polly, Muiz, NadjaNadja, Telpeva, Essie73, ynskek, Ladybird

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Helderder
Berichten: 10140
Geregistreerd: 13-06-04

Altijd hoesten, diagnose niet duidelijk, wel véél medicijnen

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 02-01-08 22:27

Dit topic is voor mij even een manier die ik nodig heb om voor mij alles wat betreft het gehoest van mij af te schrijven, en het voor mijzelf ook even allemaal op een rijtje te krijgen.

Ik hoest al zolang ik mij kan herinneren, maar het wordt echt steeds erger. Ben al meerdere malen naar de dokter geweest, maar iedere keer kreeg ik er weer een pufje bij/een zwaardere dosis. Het ging eigenlijk iedere keer hetzelfde; ik hoest weer een periode heel erg, ga naar de dokter, krijg meer medicijnen, gaat even goed, wordt verkouden en weer 'resistent' voor het medicijn en hoest er overheen en het medicijn haalt niets meer uit. En dan vooral tegen het slijm ophoesten helpt het echt hélemaal niets.

Altijd heb ik dit gewoon normaal gevonden, totdat ik de afgelopen keer naar de dokter ging.. Ik weet niet wat ik heb; de ene keer heeft de dokter het over chronische bronchitis, dan over COPD, dan over astma... Maar nu brak toch echt mijn klomp toen de dokter mij Prednison wilde voorschrijven! Hállo, ik ben een jonge meid van 16 Scheve mond Als ik nu al daaraan ga waar ben ik dan over 10 jaar? Heb met veel moeite wat anders meegekregen, en verdubbeling van mijn pufjes. (Bijsluiter verbiedt dit maar het zei zo..) Ik wil gewoon naar de longarts, maar nee moest het maar weer aanzien. Naar mij wordt haast niet geluisterd, dat ik bijna in mijn slijm stik, veel minder energie dan vroeger heb en bang ben voor hoe nu verder lijkt er niet toe te doen. Voel me gewoon niet serieus genomen. Maar zowel leerkrachten als vriendinnen, familie en collega's vinden het ook echt niet normaal hoe ik hoest.

Ik wil sowieso overstappen op een andere dokter, voel me al niet prettig bij de dokter als persoon. Maar ik mag over 2 weken terugkomen als mijn medicijnen niet hielpen (en wat het dus niet doet), en als ik dan niet doorgestuurd wordt ga ik een second opinion doen.

Ik vraag mij alleen af of ik mijn longen nu niet verder naar de vernieling aan het helpen ben met al die medicijnen.. En wie kent mij klachten? Wat zou ik er eventueel zelf aan kunnen doen?

Tatiane

Berichten: 3485
Geregistreerd: 17-04-06
Woonplaats: Leopoldsburg

Re: Altijd hoesten, diagnose niet duidelijk, wel véél medicijnen

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-01-08 12:53

Maken dat je naar een andere dokter gaat!

Ik heb net hetzelfde voorgehad. Heel zwaar hoesten (een beetje hond-achtig), welliswaar een heel droge hoest. Naar de dokter gegaan, siroopje meegekregen. Twee weken later stond ik daar weer, pilletjes meegekregen. Twee weken later weer, puffer meegekregen. twee weken later weer, andere puffer meegekregen. Ik voelde mij net één of ander proefkonijn.. Dokter wist niet wat het was, dus probeerde maar wat. Het enige dat hij gedaan heeft is eens naar mijn longen geluisterd en zo een simpel blaastestje gedaan waarmee je je longinhoud kan meten.

Ik ben dan naar een andere dokter gegaan. Die heeft meteen bloed getrokken, foto's laten nemen van mijn longen en mijn sinussen en heeft mij doorgestuurd naar drie verschillende specialisten (longspecialist, neus-keel-oor specialist en nog eentje Clown). Daar heb ik dan immens veel testen gehad. Astma-testen, meting van mijn longinhoud en longfunctie, onderzoek naar chronische sinus-ontsteking, allergietesten,...

Uiteindelijk is er nogaltijd geen 'echte' diagnose gesteld, maar mijn probleem is wel behandelbaar geworden. Ik heb heel overgevoelige luchtwegen, waardoor ik bij externe prikkels (rook, parfum,..) snel begin te hoesten. Ook als ik bv een verstopte neus heb, begin ik meteen te hoesten (door terugloop in mijn keel, overgevoeligheid, hoesten). Door die overgevoeligheid lokt die eerste hoestbui meteen andere hoestbuien uit, waardoor mijn luchtwegen geiriteerd worden, waardoor ik weer die kriebel krijg, waardoor ik in een cirkeltje terecht kom Lachen.

Het enige van medicijnen dat bij mij echt helpt zijn corisonen (heb ik als tijdelijke oplossing een maand of drie moeten nemen, omdat ik echt gewoon mijn longen kapot hoeste) en acédicone (énorm zwaar medicijn, maar het werkt wel supergoed)

PBA_
Berichten: 8153
Geregistreerd: 24-02-06

Re: Altijd hoesten, diagnose niet duidelijk, wel véél medicijnen

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-01-08 12:57

astma valt onder copd. dat is namelijk een verzamelwoord ervoor. ga naar een andere dokter als je je hier niet lekker bij voelt. enne ook met medicijnen bij astma kan je slijm door blijven hoesten. heb er zelf ook last van met mijn astma. Succes

Cassidy

Berichten: 75551
Geregistreerd: 08-08-01
Woonplaats: Purmerend

Re: Altijd hoesten, diagnose niet duidelijk, wel véél medicijnen

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-01-08 13:01

Lees even mee, heb er in lichte mate ook last van, en krijg steeds meer commentaar dat mensen het irritant gaan vinden. Helemaal met mijn werk (telefoon) is het niet leuk als ik de klanten in hun oor blijf blaffen.

Ik heb tot nog toe baat bij slijmoplossers in combinatie met hoestdrankjes met Codeine, maar een blijvende oplossing is dat niet.
Ik heb ook een tijd bij een acupuncturist gelopen die daarvoor heeft behandeld, en had daar wel baat bij.
Bij mijn laatste vakantie in Duitsland (heel schome lucht) was het zelfs even helemaal weg.

PBA_
Berichten: 8153
Geregistreerd: 24-02-06

Re: Altijd hoesten, diagnose niet duidelijk, wel véél medicijnen

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-01-08 13:03

slijm is gewoon heel hinderlijk ik stoor me zelfs aan mezelf laat staan dat andere het doen. maar kan er gewoon niks aan doen.

Soph12

Berichten: 4076
Geregistreerd: 24-06-03
Woonplaats: Utrecht

Re: Altijd hoesten, diagnose niet duidelijk, wel véél medicijnen

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-01-08 14:34

splash1999 schreef:
astma valt onder copd. dat is namelijk een verzamelwoord ervoor. ga naar een andere dokter als je je hier niet lekker bij voelt. enne ook met medicijnen bij astma kan je slijm door blijven hoesten. heb er zelf ook last van met mijn astma. Succes


Astma valt niet onder COPD, vroeger was COPD + astma samen met de naam CARA.

Zou idd toch maar proberen je te laten doorverwijzen en dat ook even heel duidelijk maken. De huisarts mag niet iedereen zo maar doorsturen, maar even goed aandringen vergroot wel de kans dat hij er wat mee doet! sterkte!

Helderder
Berichten: 10140
Geregistreerd: 13-06-04

Re: Altijd hoesten, diagnose niet duidelijk, wel véél medicijnen

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 03-01-08 15:26

Bij mij is op één hand te tellen de keren dat hij naar mijn longen heeft geluisterd 'nee dat klinkt idd niet gezond..', en dat vergeleken de keren dat ik bij de dokter ben geweest... verder niets, ja een longtest waar een longfunctie van 2/3 uitkwam maar daar is verder ook niets mee gedaan.

Heb het idee dat ik door de pufjes nog moeilijker hoest, en het slijm wat ik dan ophoest echt heel moeilijk naar boven krijg.. doodeng.

Allejandro
Berichten: 18561
Geregistreerd: 21-09-03

Re: Altijd hoesten, diagnose niet duidelijk, wel véél medicijnen

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-01-08 15:28

gewoon doorverwijzing naar een longarts vragen? Daar heb je toch recht op!

Cassidy

Berichten: 75551
Geregistreerd: 08-08-01
Woonplaats: Purmerend

Re: Altijd hoesten, diagnose niet duidelijk, wel véél medicijnen

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-01-08 15:29

Mijn ouders wonen in Belgie en daar is - receptvrij - Acetylcysteine te halen. Je hebt het in bruistablet of zakjesvorm. Ik los 's morgens 1 zak op in water (600 mg) en heb de rest van de dag geen problemen meer met vastzittend slijm. Sinds ik dat gebruik gaat het een stuk beter. Misschien is er in Nederland ook aan te komen?

Overigens is het bij mij meer mijn strottehoofd, de longen zijn vrij.

Helderder
Berichten: 10140
Geregistreerd: 13-06-04

Re: Altijd hoesten, diagnose niet duidelijk, wel véél medicijnen

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 03-01-08 15:32

Over 2 weken 'mag' ik dus weer naar de dokter, en dan ga ik niet eerder weg voordat ik die doorverwijzing heb.

@Cassidy; ik heb van de apotheek ook iets slijmoplossends als bruistablet, kan even niet op de naam komen. Maar dan ga ik dus over op een droge hoest, als het al helpt.. Het is gewoon ontzettend hardnekking, dokter heeft al toegegeven dat hij niet snapt waarom ik onder de zwaarste dosis nóg slijm aanmaak..

Cassidy

Berichten: 75551
Geregistreerd: 08-08-01
Woonplaats: Purmerend

Re: Altijd hoesten, diagnose niet duidelijk, wel véél medicijnen

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-01-08 15:56

Die slijmoplossers zorgen ervoor dat het slijm oplost en voorkomen niet dat er weer aangemaakt wordt. Die droge hoest daarna kun je met Codeine oplossen. Je hals raakt namelijk door het hoesten zo geirriteerd dat je de hoestprikkel door het blijven hoesten nog versterkt. Dus ondanks dat iedereen waarschuwt niet met codeine in de weer te gaan als je slijm aanmaakt omdat dit het ophoesten moeilijker maakt, heb ik er wel baat bij. Soms hoef ik echt een hele avond niet te hoesten, wel zo fijn. Op een gegeven moment gaat door het hoesten echt alles zeer doen.

Helderder
Berichten: 10140
Geregistreerd: 13-06-04

Re: Altijd hoesten, diagnose niet duidelijk, wel véél medicijnen

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 03-01-08 15:58

Dat is inderdaad wel wat ik nodig heb dan ja. Mijn klieren in mijn keel zijn nu ook al weer dik en gevoelig, en hoofdpijn van het hoesten heb ik ook dagelijks. Wat de klachten trouwens verergert is Ooste-wind..?

Cayenne
Crazy Bird Lady en onze Berichtenkampioen!

Berichten: 114163
Geregistreerd: 08-08-03
Woonplaats: Haaren (NB)

Re: Altijd hoesten, diagnose niet duidelijk, wel véél medicijnen

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-01-08 16:02

Ik ken het gevoel.
Ik heb zelf chronisch bronchitis, met een droge hoest en veel slijmvorming.
Daar heb ik voornamelijk last van nu de temperatuur weer aan het zakken is. Door de temperatuursschommelingen krijg ik het benauwd.
Wanneer het een constante temperatuur is, heb ik er bijna geen last van. Ik heb ooit zelfs een keer zo hard moeten hoesten dat de adertjes in mijn ogen sprongen.
Er is verder weinig aan te doen. Thee drinken verzacht het trouwens wel goed. Voor de rest is het een kwestie van mee leren leven.
Mijn longcapaciteit is trouwens wel heel erg achteruit gegaan.

ikke20
Berichten: 7444
Geregistreerd: 31-05-06

Re: Altijd hoesten, diagnose niet duidelijk, wel véél medicijnen

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-01-08 16:03

ik heb dit ook zo goed als gehad. ik had hoestbuien waarbij ik heel de familie wakker hield snachts, ik had buikspierpijn van het hoesten en op een gegeven moment liep ik te kokhalzen omdat ik gewoon niet meer kon hoesten. had ook copd en ook medicijnen enz. opeens weer erge aanval keek ik op gebruiksaanwijzing naar de bijwerkingen en dat was hoesten.
meteen gestopt naar huisarts en toch maar eens een prednisonkuur. na een week was ik overal vanaf. heb het nog een paar keer terug gehad en toen ik ben gestopt met roken heb ik het nooit meer gehad.

Tatiane

Berichten: 3485
Geregistreerd: 17-04-06
Woonplaats: Leopoldsburg

Re: Altijd hoesten, diagnose niet duidelijk, wel véél medicijnen

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-01-08 16:06

Cayenne schreef:
Ik heb ooit zelfs een keer zo hard moeten hoesten dat de adertjes in mijn ogen sprongen.


Herkenbaar!
Net als bloed ophoesten, buikspieren verrekken,... Fijn he Knipoog

Citaat:
Mijn longcapaciteit is trouwens wel heel erg achteruit gegaan.


Dat is het vreemde bij mij. Ik heb blijjkbaar een longcapaciteit van 160%...

Cayenne
Crazy Bird Lady en onze Berichtenkampioen!

Berichten: 114163
Geregistreerd: 08-08-03
Woonplaats: Haaren (NB)

Re: Altijd hoesten, diagnose niet duidelijk, wel véél medicijnen

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-01-08 16:11

Bloed ophoesten heb ik gelukkig nog nooit last gehad.
Buikspieren verrekken wel! Ik dacht dat het meer de ribben waren, maar buikspieren zou ook heel goed kunnen.
Zeer dat het doet! Nagelbijten / Gniffelen

Veirl

Berichten: 19818
Geregistreerd: 08-01-03

Re: Altijd hoesten, diagnose niet duidelijk, wel véél medicijnen

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-01-08 16:18

Na alles wat ik heb gehoord en na al je gehoest: jij moet echt naar een andere dokter en het liefst naar het ziekenhuis ! Jammer dan dat het wat meer gedoe is, je hebt het echt nodig & misschien is het nu nog te verhelpen of iig gedeeltelijk dan dat je straks te laat alsnog in het ziekenhuis komt.

Helderder
Berichten: 10140
Geregistreerd: 13-06-04

Re: Altijd hoesten, diagnose niet duidelijk, wel véél medicijnen

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 03-01-08 19:38

Bij mij smaakt het slijm ook nog eens ontiegelijk vies en als ik dan een 'goede klodder...' heb, geef ik héél snel over. Vroeger bleef het bij kokhalzen maar nu met die smaak van de medicijnen eraan hou ik het af en toe echt niet meer binnen.
Maar wat ik mij afvraag; hoe taai is bij jullie het slijm? Bij mij is het zo taai als kauwgom op slechte dagen..

(Sorry, klinkt allemaal héél vies, maar ik zeg maar even hoe het is..)

En Anneke; Je hebt helemaal gelijk Ja Heb gehoord dat er op woensdag sowieso een ander in de praktijk zit omdat de HA met pensioen gaat, kan ik daar tijdelijk misschien heen..

Jullie ook sterkte met het gehoest!