Moderators: Polly, Muiz, NadjaNadja, Telpeva, Essie73, ynskek, Ladybird
Lise81 schreef:Je belast jezelf te veel op een verkeerde manier. Met name door het lange staan in de winkel kan je last krijgen van je rug.
Wanneer je spieren wat vermoeid worden krijg je waarschijnlijk de neiging om wat te gaan hangen, waardoor je je de wervelkolom verkeerd gaat belasten. Daardoor krijg je o.a. pijnlijke spieren en wil je je rug weer gaan ontlasten.
Waarschijnlijk slaap je op dit moment er ook slecht door, je lichaam krijgt niet echt rust en niet de tijd om zich te herstellen als je gelijk de volgende dag weer aan het werk moet.
Tijdens het werk:
- goede schoenen dragen
- op je houding blijven letten, eventueel een beetje in beweging blijven. Moet je blijven staan verplaats dan je gewicht van links naar recht, van voor naar achter of maak bekken kantelingen.
- ook als je gaat zitten niet gelijk in elkaar zakken, onder uit gehangen zitten schijnt wel weer te mogen. (Ga evt. op het puntje van je stoel zitten)
- til met het idee dat je vanuit je knieën lift
Je belastbaarheid kan lager zijn dan normaal door:
- weinig slaap
- stress (misschien wil je 't erg graag goed doen?/ tijd te kort?)
- ongetraindheid
Daarnaast kan je:
- een andere sport voor 1 x per week zoeken waarbij je aan je houding traint. Je kan kiezen voor fitness maar iets in de trant van Pilates of BodyBalance o.i.d. kan je ook veel aan hebben. Train m.n. buikspieren, rugspieren en bovenbeenspieren.
- neem pijnstillers, bijvoorbeeld voor het slapen gaan, dan heb je iig nachtrust
- evt. langs de fysiotherapeut (ik weet niet hoe lang je er al mee loopt?) die kan je evt. behandelen en zeker meer advies en oefeningen meegeven!
Ik heb veel gehad aan de methode van McKenzie, hij heeft een boekje "treat your own back".
Sterkte ermee!