vandaag 3 weken na mijn operatie weer naar het ziekenhuis voor de controle.de arts liet zien wat hij precies had gedaan.zegt hij opeens en we hebben deze gang die we in je bot hebben gemaakt opgevuld met stukjes bot uit de botbank.(ondertussen dacht ik maar voor de operatie zeiden ze toch kunstofbot) ik thuis opzoeken op internet
Eerste alinea van het artikel:
Bot is, na bloed, het vaakst getransplanteerde materiaal. En er is veel te weinig van. Wie voor een operatie wat extra stukjes bot nodig heeft zal die ergens anders in zijn lichaam moeten laten weghalen, wat een tweede operatie en daardoor meer kans op complicaties betekent. Bovendien is de hoeveelheid bot die zo verkregen kan worden beperkt. Is er meer bot nodig, dan is er alleen nog de botbank. Die bestaat uit vermalen en ingevroren heupkoppen, afkomstig van mensen die een kunstheup gekregen hebben. Botbank-bot is dood bot, en het kan jaren duren voor het volledig doorgroeid is met botcellen van de ontvanger. Bovendien is er bij transplantatie van donormateriaal altijd een kans op overdracht van ziektes. Gelukkig is er een oplossing op komst: bot uit het lab.
Door Liesbeth Jongkind
ik ben hier niet echt blij mee! ik weet dat ik niet mag zeuren maar ik vind het een eng en naar idee dat er bot van iemand anders in me zit.ik weet dat ik niet mag zeuren en blij moet zijn dat de operatie gelukt is.maar als ze me de keuze hadden gegeven had ik toch liever kunstbot gehad.ik vnd het raar dat ze eerst het ene zeggen en wat anders doen.ik had het prettiger gevonden als ze me een keuze hadden gegeven.mijn vraag aan jullie waar hadden jullie voor gekozen.en zijn er meer die dit eng en vies vinden?
voordelen van echt bot is dat natuurlijk altijd beter is (uitzonderingen ziektes)
kunstbot hecht minder goed en is nog in beginstadium.