Naranga schreef:Een aantal van de klachten op die site herken ik wel, maar sommige zijn ook heel algemeen en kunnen bij tal van ziektebeelden voorkomen :/
Neurologische klachten zijn vooral kenmerkend. De rest kan inderdaad bij andere dingen ook voorkomen, vandaar dat je latijd gewoon getest moet worden.
Maar je kunt dus gewoon vrij snel heel hard achteruit gaan op chronisch B12 tekort en op een gegeven moment zelfs geen kracht meer hebben om adem te halen. Het kan dus levensbedreigend zijn. Dit is het tekort wat ontstaat als je lichaam het niet (meer) omzet, dus dan helpen vitamine pillen ook niet en moet je geinjecteerd.
Maar vitamine B12 tekort is 1 van de dingen waar je aan kunt denken bij klachten als flauwvallen, duizelingen, vermoeidheid.