Knieschijf uit de kom

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Leandra

Berichten: 1758
Geregistreerd: 06-01-03

Knieschijf uit de kom

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 03-12-25 10:01

Vorige week zaterdag liep ik de trap af en ineens zei mijn knie hard knak en kon ik er niet meer op staan. Mijn man heeft me naar beneden geholpen en ben gaan liggen. Toen bleek mijn knieschijf weg. Hij kwam wel vrij snel weer terug gelukkig maar veel pijn.
Op internet gekeken en zag bij thuisarts dat je op werkdagen kon bellen als je nog wel op je been kon staan en dat kon ik.

Op maandag naar de huisarts geweest en die zei, na een korte controle, dat er niet zoveel aan de hand was. Mogelijk was mijn kruisband of meniscus wat gekneusd maar verder niet. Hij kon niet verklaren waarom mijn knieschijf weg leek. Eigenlijk was ik maar lastig. 2 weken rustig aan doen en dan naar de fysiotherapeut.

Ik vertrouwde het niet en heb na een week een afspraak gemaakt bij de fysiotherapeut. Zijn conclusie: knieschijf uit de kom en mogelijk een beschadigde meniscus. Maar eerst moet mijn knie rustig worden en minder dik. Dan kan er verder gekeken worden.
Dus nu op krukken en pootje omhoog als ik zit. Wel in beweging blijven maar kalm aan en vooral niet overstrekken.

Herstel tijd is 2-6 maanden. Ik sporte 2 keer in de week en wandelde best wat maar gaat nu even niet. Fietsen mag en kan ik gelukkig nog wel.

Heeft iemand het ook eens gehad? En hoe verliep het herstel?

linoleum

Berichten: 6636
Geregistreerd: 01-03-12

Re: Knieschijf uit de kom

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-12-25 10:16

Ik heb het een paar keer gehad. Wel elke keer ook direct de knieschijf weer terug. Dus eigenlijk even korte verschuiving van de knieschijf naar opzij en terug.

Bij mij komt het omdat ik hypermobiel ben en de richels waartussen de knieschijf op en neer beweeg niet helemaal hoog genoeg zijn. Is voor mij ook niet enige gewricht waarbij dit wel eens gebeurt. Gelukkig geen blijvende schade gehad aan mijn meniscus, pezen of spieren. Wel een tijd geduurd en daarna heel voorzichtig met de fysio weer opgebouwd en spieren aangesterkt.

Voor mij is grootste oplossing om regelmatig en consequent krachttraining te doen. De spieren compenseren voor mijn slecht aangelegde gewrichten :') maar blijft altijd lastige balans tussen rustig opbouwen, maar wel steeds zwaarder proberen te gaan.

germie

Berichten: 29772
Geregistreerd: 02-04-02
Woonplaats: Gericht op het zuidoosten

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-12-25 10:22

Je knieschijf is neem ik aan uit de kom geweest. Niet nu nog uit de kom, want dan moet je er wel wat aan laten doen.

Als iets uit de kom geweest is, dan zijn banden opgerekt. Het betekent niet dat je geheel rust hoeft te houden, maar het kan inderdaad wel tot 2 maanden duren voordat banden weer sterk zijn. En ja, die knieschijf kan er dan nog een keer uit schieten en dat ga je niet voorkomen helaas.
Ik denk dat die huisarts gelijk heeft met 2 weekjes rustig aan en dan naar de fysio.

Als banden verrekken of uitrekken wordt de boel dik. Dat heeft helaas even tijd nodig. En inderdaad, daarna kan de fysio vaak pas wat doen, dus dat is 2 weekjes rustiger aan doen. Je hoeft niet niets te doen zoals je al schrijft. Wandelen gaat vaak prima, zeker na een paar dagen lukt dat wel weer.

Ik heb ooit mijn kuitbeen uit de kom gehad. Die schoot gelukkig weer terug toen ik mijn been strekte. Maar toen ik eerst daar lag dacht ik van oliebol, daar gaat mijn leven. Wandelen ging direct wel weer (maar niet wegens de enkel die ook dubbel geslagen was), paardrijden (die draai bij je knie immers) duurde een week denk ik. En hardlopen ging na 4 weken weer echt al deed het nog wel wat pijn. Maar je moet het ook weer zo snel mogelijk optrainen, dus dan moet je dus grenzen opzoeken.
Ik denk dat het 6 weken geduurd heeft voordat ik niets raars meer voelde. Fysio heeft hier overigens niet echt wat gedaan, alleen 1 keer dryneedling omdat de spieren er omheen enorm stijf waren. Verder moest ik maar doen wat goed voelde. Ik heb voor die kuit geen oefeningen gekregen. Kan zijn dat je dat natuurlijk wel krijgt bij de knieschijf omdat het er spontaan uitgeschoten is. Bij mij was ijzel de schuldige, dus krachten van buitenaf.

Het vervelende bij iets uit de kom is dat dus banden vaak opgerekt zijn. Het is dus te hopen dat je in de eerste 6 weken tot 2 maanden niet weer hebt dat die knieschijf verschuift. Want dan kun je opnieuw gaan tellen tot 6 weken voordat de banden weer normaal zijn. Een enkele keer zijn van nature die banden te ruim en blijft het terugkomen. Ik weet dat van iemand met de arm uit de kom. Die floepte er steeds vaker uit. Die is er later aan geopereerd.
Maar normaal gesproken is het na 6 weken tot 2 maanden weer geheel in orde en sport je waarschijnlijk al eerder weer hoor. Wandelen kan zeker al snel.
Gelukkig heb je niets gebroken. De breuk is dan na 4 weken ook wel hersteld, maar dan zijn je spieren nog niet terug. Dan ben je meer tijd of leven kwijt.

karuna
Drukke kabouter

Berichten: 41797
Geregistreerd: 14-05-03
Woonplaats: Ergens waar het rustig is FrNl

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-12-25 10:24

-O- au sterkte. Ik snap alleen echt niet waarom je pas maandags hebt gebeld. :? Het kan geen kwaad na een dergelijke forse ellende even te overleggen met een huisartsenpost. En vervolgens erg slordig van de huisarts dat hij ook geen verdere onderzoeken heeft laten doen.

Een knieschijf is gemaakt om op de plek te blijven. Alleen met heel forse krachten krijg je hem van de plek.

Ik loop nog dagelijks met de ellende door een glijpartij van de pony waar ik toen op reed. En denken die dag en de dag erop ohhhh dat zal wel meevallen toen het de dag erop definitief knak deed. En nu nog schiet de knieschijf regelmatig verkeerd omdat door de reparaties alles losser zit dan zou moeten. Ik kan zelf terugzetten en daarna stevig vasttapen voor de nodige rust.

En een jaar of 10 geleden door een klem zitten van de andere knieschijf maanden uit de roulatie geweest erdoor ook. Dat heeft zeker 5/6 maanden geduurd voor ik alles weer kon met die knie. Dat was "alleen maar" een grove uitrekking en lichte inscheuring van de kniebanden.

speedfiets_2
Badass Cowgirl

Berichten: 3130
Geregistreerd: 15-03-09
Woonplaats: Den Bosch

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-12-25 10:38

Erg pijnlijk. Mijn vrouw heeft 2 weken geleden haar knieschijf uit de kom gehad deze moest in 2 delen terug gezet worden. Maar ze heeft wel direct een brace gekregen met dat ze een week later terug moest komen. Nu heeft ze een andere brace waar ze wel mee mag lopen. Deze brace is ook in te stellen met hoeveel buiging de knie mag maken. Vanaf volgende week mag deze 30 graden buigen en gaan we verder op bouwen.

Maar arts gaf wel aan dat dut een kwestie van maanden gaat duren

Roosch

Berichten: 38815
Geregistreerd: 04-07-03
Woonplaats: Anywhere

Re: Knieschijf uit de kom

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-12-25 10:55

Auw, ik leef met je mee. :(:) deze blessure heb ik een jaar of 15 geleden gehad en ben er echt een half jaar mee zoet geweest. Veel beterschap! :(:)

AbleToDream

Berichten: 816
Geregistreerd: 16-09-12
Woonplaats: BE

Re: Knieschijf uit de kom

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-12-25 11:14

Ik heb dit vroeger meermaals voor gehad als tiener bij het maken van torsbewegingen, dit wel vanwege knieën die niet helemaal recht stonden waarvan nu 1 geopereerd is daarvoor, maar ik heb het 3 weken terug weer voor gehad met de geopereerde knie. Doet inderdaad een helse pijn aan tot de knieschijf weer op zijn plaats zit. Bij mij was het midden in mijn slaap, niet aan te raden om zo wakker te worden en je vriend een halve hartaanval aandoen als je schreeuwend wakker word.

Ik heb het hiermee 2 weken rustig aan gedaan en met de auto naar het werk ipv de fiets, op de MRI zagen ze bij mij wel geen verdere schade dus geen beschadigde meniscus of dikke knie gelukkig, dus ik kon na 2 weken terug alles doen, maar steeds wel op de hoede voor een herval en rustig aandoen met intensief sporten.

Veel beterschap alvast en een goed herstel, Knie aansterken nadien hielp mij wel dus misschien iets om te overwegen met een kinesist nadien eens te bekijken?

Cchanny

Berichten: 9457
Geregistreerd: 21-09-09
Woonplaats: Noord-Holland.

Re: Knieschijf uit de kom

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-12-25 11:31

Oei, ik voel je pijn direct!
Helaas heb ik er regelmatig last van vanwege hypermobiliteit wat bij mij o.a. daar ook zit, maar ook vanwege de aanhechting van de pees die te veel naar buiten zit. Ik kan bijvoorbeeld er al last mee hebben als ik een stoepje af stap of mijn bovenlijf wat te veel draai terwijl mijn voeten blijven staan.

Ik heb ook al een keer een kijk operatie gehad aan één knie voor het opschonen van de maniscus. Deze was ook beschadigd en er waren wat 'stukjes' los gaan laten erdoor.

Wellicht is het een idee om naar een goede fysio te gaan. Deze heeft mij ook geholpen en kwamen we er onder andere achter de hypermobiliteit en dat mijn buitenste bovenbeenspieren erg strak staan en die trekken mijn knieschijf sneller uit te kom. Ook door die gekke aanhechting.
Als ik het idee heb dat er weer te veel ruimte komt, dan doe ik weer een tijdje oefeningen met een elastiek, waar ik dan de binnenste spieren mee train en die weer sterker maak.

Ezellover25

Berichten: 562
Geregistreerd: 16-01-25

Re: Knieschijf uit de kom

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-12-25 12:58

Een vriendin in mijn pubertijd heeft dit ook gehad.

Zij is een net opgevoede vrouw. Nu nog.

Ze scheld/scheldde nooit.

Maar toen ze daar op de grond zat met haar knie uit de kom. Nou je wou niet weten wat ze allemaal zei. Ze heeft het scheldenwoorden boek in alle talen wel gehad die dag.

Blue_Eyes
Winnaar Bokt Veulenverkiezing 2025

Berichten: 20834
Geregistreerd: 17-07-07
Woonplaats: Zuid

Re: Knieschijf uit de kom

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-12-25 14:12

Yup, mijn dochter heeft dit ook een aantal keer gehad. Bij haar is uiteindelijk de knie geopereerd omdat het maar bleef gebeuren.

Leandra

Berichten: 1758
Geregistreerd: 06-01-03

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 03-12-25 20:16

@Germie
Ja, mijn knie zit wel weer goed, dat schreef ik ook. Het is nu afwachten of er verder iets kapot is. Maar daar is mijn knie nog te dik voor.
Ik ben bij een fysiotherapeut gespecialiseerd in sportblessures en is ook trainer daar.

@karuna,
Ik ben vrij afwachtend omdat ik geregeld wel wat heb en daardoor behoorlijk weer hoe mijn lijf in elkaar zit. Ik bel niet snel. Wel heb ik gelijk thuisarts geraadpleegd en dat advies opgevolgd. Daar gaven ze aan dat, als je er wat op kan lopen en steunen je op werkdagen de huisarts kon bellen. En omdat ik niet helemaal wist wat er aan de hand was, het was een vermoeden, heb ik het even aangekeken en ben op maandag naar de huisarts gegaan. De huisarts gaf ook aan dat ze bij de Hap waarschijnlijk niets hadden gedaan.
Laatst bijgewerkt door Leandra op 03-12-25 20:19, in het totaal 1 keer bewerkt

Leandra

Berichten: 1758
Geregistreerd: 06-01-03

Re: Knieschijf uit de kom

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 03-12-25 20:19

Dank jullie wel. Ik neem nu zoveel mogelijk rust maar ik vind het wel heel lastig. Met krukken lopen gaat steeds beter maar blijft een gedoe. Vooral met boodschappen doen enz.

Rije
Hoofd Bezwaarcommissie

Berichten: 28473
Geregistreerd: 22-07-08
Woonplaats: Niet meer in Zwolle

Link naar dit bericht Geplaatst: 04-12-25 08:55

Ik heb het in m'n leven 2 keer gehad, de eerste keer zonder enige aanleiding, de tweede keer toen ik een iets te enthousiaste stretchoefening wilde inzetten :')

Beide keren was maar kort, maar was de boel eromheen wel dusdanig gekneusd, of uitgerekt misschien, dat het een aantal dagen flink beurs en dik was. Het duurde bij mij ongeveer een maand voordat ik het gevoel had dat ik alles weer durfde en kon doen. In die tussentijd heb ik wel bewogen, maar voorzichtig en geen gekke dingen.

Hoe is het vandaag TS?

Tinkermuts

Berichten: 9641
Geregistreerd: 08-03-03
Woonplaats: Erichem

Link naar dit bericht Geplaatst: 04-12-25 09:52

Mijn knieschijf gaat heel makkelijk uit de kom .
Heel pijnlijk en als ie eruit is kan ik hem zelf terug drukken, daarna wel vocht erin.
Wel eens mee naar arts geweest maar ben ook al aan beide knieën voor meniscus en banden geopereerd dus helaas vooral artrose en slijtage.
Ik heb aantal jaar geleden een brace gekregen, die houd hem opzn plek maar deze gebruik ik al tijd niet meer omdat ik hem vervelend vind, ik weet nu heel goed wat ik wel en niet kan doen om hem in de kom te houden en ben veel gewicht kwijt wat ook helpt om soepeler ermee om te gaan.
Nu gebeurt het nog maar eens per maand ipv paar x per week.
Maar een brace werkt dus wel heel goed

Leandra

Berichten: 1758
Geregistreerd: 06-01-03

Re: Knieschijf uit de kom

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 04-12-25 15:47

Ik heb vanmorgen de huisarts weer gebeld. De pijn wordt erger en er komt ook andere pijn bij. Binnen een week krijg ik van het ziekenhuis een datum waarop ik bij de orthopeed moet komen.
Dus ben benieuwd wat daaruit gaat komen.

Het lijkt me heel naar als het vaker gebeurd. Ik hoop dat dat bij mij niet gebeurd.