Bedankt voor de vele antwoorden!
sanne1221 schreef:1. CPAP: hiermee slaap je 's nachts om dan meer adem te kunnen halen. Het lost niets op aan je probleem.
2. MRA beugel: hiermee wordt je kaak "vastgezet". Je moet dan wel onder controle van een tandarts blijven, omdat de MRA voor een dwangstand van de kaak kan zorgen.
3. Operatie: dit kan helpen.
Is er al een slaaponderzoek onder propofol gedaan? Dan kunnen ze kijken naar de reden van het snurken.
Wat ik uit het begin begrijp heb je alleen een PG gehad?
Overigens is er nog een methode en dat is dat de tong wordt vastgezet, maar daar hebben we hier niet veel ervaring mee.
Ik zou beginnen bij .3.
Nog eens in mijn consultatiebrieven gekeken. Dit staat in die van de NKO-arts na mijn eerste consult:
Mallampati graad 4 en palatale flutter
De slaapendoscopie is gepland, helaas is er een lange wachttijd en gaat het pas door begin December
Omdat de wachttijd zo lang is, zei de longarts om alvast CPAP op te starten en te proberen.
Volgens haar gaat een operatie ook geen verschil maken.
Een slanke spriet ben ik helaas niet meer
Maar ik heb ook niet echt zoveel overgewicht, mijn bmi is 25 dus net erboven.
Kmbrly schreef:Ik ben getest met 100 stops.
De eerste nacht merkte ik wel echt veel verschil met wakker worden.
Machine geeft nu zelfs onder de 1 stops aan.
100?
hoe lang had je daar al last van?
Zunzuncito schreef:Mijn vader had slaaponderbrekingen 's en heeft overdag twee keer een ongeluk gekregen tijdens het autorijden, omdat hij zonder het te beseffen in slaap viel. Hij kreeg zo'n apparaat om mee te slapen en dat beviel wel. Toen hij ziek werd en veel kilo's afviel, ging de apneu ook weg.
De longarts zei ook al moest ik chauffeur zijn van beroep, dat ik mijn beroep niet meer zou mogen uitoefenen. Zeker vandaag als ik een vroege shift moet werken, vind ik lang autorijden ook erg lastig
henshem schreef:Overgewicht is bij sommige mensen idd een factor die meespeelt maar dat alleen mensen met overgewicht het hebben is achterhaald. Er zijn ook verschillende soorten apneu. Mijn man heeft apneu en is dun daardoor is er heel lang niet aan gedacht dat zijn klachten te maken hadden met apneu. Hierdoor heeft hij restklachten die door jarenlang zuurstofgebrek ‘s nachts niet meer zullen herstellen. De hersteltijd nadat de behandeling is begonnen kan tot drie jaar duren. Wat daarna niet is hersteld, zal ook niet meer herstellen. In het ziekenhuis waar mijn man komt, zeiden ze dat er patiënten met apneu zijn die ‘door de brievenbus passen’.
Wat voor een restklachten heeft hij?