Ibbel schreef:Een lensimplantaat is in feite dezelfde behandeling als een staaroperatie. Je eigen lens wordt verwijderd en je krijgt - bij een standaardlens - een 'fixed focus' lens geimplanteerd. Je kiest dan vooraf of je scherp dichtbij of veraf wilt zien. Maw, je hebt na de operatie alsnog een bril nodig - óf voor lezen óf voor in de verte kijken, want je kunt niet meer zelf accomoderen. De implantaatlens kan niet vervormen, zoals je eigen lens dat wel doet.
Er zijn ook 'multifocale' lensimplantaten, maar die werken anders dan multifocale brilleglazen, en niet iedereen komt ervoor in aanmerking.
Maw: laat je heel goed voorlichten of je dit wel wilt.
Bij een implantatie wordt je eigen lens niet verwijderd, dat is een lens transplantatie dan. De wederhelft heeft het pas laten doen omdat de sterkte te hoog was om te laseren en heeft toch echt al een ruime maand geen bril meer op zijn neus. Er wordt een permanente ‘kunst’lens vóór de eigen geplaatst, maar er is niks verwijderd. Deze implantatie wordt dan ook niet gedaan op 45/50+, omdat je dan inderdaad nog een bril nodig hebt om te lezen. Het oog wordt erop onderzocht of deze nog kan accomoderen. Hij heeft echter nog gewoon zicht om te lezen. Vond het wel een heftige ingreep en had liever voor laser gekozen als dat een mogelijkheid was.