Moderators: Polly, Muiz, NadjaNadja, Telpeva, Essie73, ynskek, Ladybird
Citaat:Maar het begint dus wel bij mn traumapeut en de huisarts/POHGZZ.
Earth schreef:Pff, ik wilde dit liever niet schrijven, maar mn historie van topics laat wel zien dat dit geen verrassing is.
Ik vocht het laatste jaar tegen de verkeerde vijand. Ik dacht dat ik nog resterende somatische klachten had. Dat ik door trauma nog steeds in de overlevingsstand stond. Dat klopt wel maar die overlevingsstand is nu wel een beetje uit, maar de vermoeidheid bleef. En de somberheid ook, maar ik dacht steeds dat die kwam doordat ik zo weinig kon.
Maar het was toch andersom, zo kwam ik vandaag tot de conclusie...
Ik had een goed weekend gehad, ik was blij, leuke dingen gedaan. En gisteravond stortte ik weer in een depressieve bui. Zonder enige aanleiding dacht ik. En vanmorgen waren er tranen, alleen maar een de hele tijd. Ik dacht 'hoe kan dit nou? Wat is de trigger?' Maar de trigger is er niet, het depressieve gevoel is er altijd. Ik ben alleen soms sterk genoeg om het depressieve gevoel naast me neer te leggen en even een goed moment te hebben.
Dit besef maakte dat ik even instortte. Ik wilde niet weer dit gevecht aan gaan. Maar al snel kwam ook het besef dat ik nu wel het juiste gevecht aan ga. Dat als ik dit gevecht win, het lichaam toch echt mee gaat doen, beter wordt. Dat als ik me niet elke dag zo depressief voel, ik lichter word, dat niet elke keer opstaan van de bank een strijd is. Dat de deur uit gaan geen drempel meer is. Dat ik op mijn lichaam kan vertrouwen, en kan doen wat ik wil doen. En dat geeft berusting.
Maar nu, hoe verder? Ik heb dus al heel veel therapie gehad dus ik weet even niet waar ik moet beginnen. Sowieso zit je al met het probleem dat er heeeele lange wachttijden zijn. Ik ga het contact weer oppakken met mijn traumapsycholoog, kijken wat zij nog kan aanraden.
Ik wilde eigenlijk typen dat ik het gevoel heb dat ik al klaar ben, dat het mogelijk zit in het chemische proces in mijn brein, maar dat is niet helemaal waar. Ik droom nog dagelijks over vroeger, die dromen willen iets zeggen, ik ben niet gek. Dus daar moet ik iets mee. Het is alleen vermoeiend, omdat ik dus al zoveel gesprekken, EMDR, creatieve therapie en lichamelijke therapie heb gedaan. Dus ik weet even niet waar ik moet beginnen. Maar het begint dus wel bij mn traumapeut en de huisarts/POHGZZ.
Dit typen was ook deels voor mezelf, om het helder te hebben wat me nog te doen staat. Ik hoor graag ook tips en ervaringen. Ik moet het zelf ook allemaal even laten bezinken, dit besef verklaard heel veel, maar ik moet ook mijn toekomstbeeld en actieplan aanpassen. Dus daar ga ik allemaal eens rustig over nadenken. Ik weet dat dit ook iets van de lange adem is, en dat het niet volgende week over is.
Earth schreef:Maar de trigger is er niet, het depressieve gevoel is er altijd. Ik ben alleen soms sterk genoeg om het depressieve gevoel naast me neer te leggen en even een goed moment te hebben.
SnuitjeLove schreef:Het lijkt alsof ik dit geschreven zou kunnen hebben. Ik herken mij hier heel erg in en heb nu na 3 jaar waarin ik geen behandelingen en hulp heb gehad toch weer aan de bel getrokken en sta nu op de wachtlijst voor de specialistische GGZ. Ook ik heb verschillende therapieën gevolgd, EMDR, cognitieve gedragstherapie, PMT. En toch heb ik momenten dat het super goed gaat voor een periode, maar ook weer super slecht waarbij ik gewoon geen verklaring kan vinden. Soms denk ik dat ik iets traumatische uit mijn jeugd nog niet verwerkt heb, maar ik zou niet weten wat. Als ik eenmaal uit zo'n depressieve periode kom dan herken ik mijzelf niet en snap ik niet dat ik mij zo slecht heb kunnen voelen. Ik twijfel dan soms ook of ik niet iets van een bipolaire stoornis heb, dat wil ik ook laten onderzoeken zodra ik weer met behandeling start.
stella92 schreef:Dat bipolaire gevoel, dat ken ik wel. Volgens mij hoort dat bij trauma.
Ik heb geleerd dat zodra ik me depressief begin te voelen ik heel ver over mijn grenzen ben gegaan. Ik ben uitgeput en het enige wat dan nog helpt is rust. Ik weet niet of je al een jaar echt rust hebt gehad?
Bij mij is vrij onlangs alle druk weggevallen (geen werk en therapie meer) en dat heeft mijn depressie opgelost. Maar ik heb dan ook een heleboel prutpeuten gehad en wil niet meer terug de ggz in.
Ken je de term structurele dissociatie? Misschien is dat hetgeen waar je 'last' van hebt.
Ellert Nijenhuis heeft een informatief filmpje op youtube gezet (zoek op Ellert Nijenhuis en structurele dissociatie). Die info heeft voor mij veel opgehelderd.
Het wordt dan ook logisch dat sommige emoties op 'rare' momenten opspelen en ook logisch dat je niet altijd toegang hebt tot die emoties.
Edit:
Ik heb ook moeten accepteren dat ik veel dingen niet meer kan. Door de chronische spanning in mijn lijf heb ik niet zoveel energie als anderen. Nu ik beter op mijn grenzen let en er bewust niet overheen ga voel ik me beter.
Earth schreef:SnuitjeLove schreef:Wat merk je dan achteraf waardoor je beseft dat je gedissocieert hebt?
Omdat ik dan soms overspoeld wordt door emoties. Of gewoon heel veel voel ineens. Ik kan het niet supergoed uitleggen.
Earth schreef:Ik vocht het laatste jaar tegen de verkeerde vijand. Ik dacht dat ik nog resterende somatische klachten had. Dat ik door trauma nog steeds in de overlevingsstand stond. Dat klopt wel maar die overlevingsstand is nu wel een beetje uit, maar de vermoeidheid bleef. En de somberheid ook, maar ik dacht steeds dat die kwam doordat ik zo weinig kon.
Citaat:Maar het was toch andersom, zo kwam ik vandaag tot de conclusie...
Ik had een goed weekend gehad, ik was blij, leuke dingen gedaan. En gisteravond stortte ik weer in een depressieve bui. Zonder enige aanleiding dacht ik. En vanmorgen waren er tranen, alleen maar een de hele tijd. Ik dacht 'hoe kan dit nou? Wat is de trigger?' Maar de trigger is er niet, het depressieve gevoel is er altijd. Ik ben alleen soms sterk genoeg om het depressieve gevoel naast me neer te leggen en even een goed moment te hebben.
Citaat:Dit besef maakte dat ik even instortte. Ik wilde niet weer dit gevecht aan gaan. Maar al snel kwam ook het besef dat ik nu wel het juiste gevecht aan ga. Dat als ik dit gevecht win, het lichaam toch echt mee gaat doen, beter wordt. Dat als ik me niet elke dag zo depressief voel, ik lichter word, dat niet elke keer opstaan van de bank een strijd is. Dat de deur uit gaan geen drempel meer is. Dat ik op mijn lichaam kan vertrouwen, en kan doen wat ik wil doen. En dat geeft berusting.
Citaat:Maar nu, hoe verder? Ik heb dus al heel veel therapie gehad dus ik weet even niet waar ik moet beginnen. Sowieso zit je al met het probleem dat er heeeele lange wachttijden zijn. Ik ga het contact weer oppakken met mijn traumapsycholoog, kijken wat zij nog kan aanraden.
Ik wilde eigenlijk typen dat ik het gevoel heb dat ik al klaar ben, dat het mogelijk zit in het chemische proces in mijn brein, maar dat is niet helemaal waar. Ik droom nog dagelijks over vroeger, die dromen willen iets zeggen, ik ben niet gek. Dus daar moet ik iets mee. Het is alleen vermoeiend, omdat ik dus al zoveel gesprekken, EMDR, creatieve therapie en lichamelijke therapie heb gedaan. Dus ik weet even niet waar ik moet beginnen. Maar het begint dus wel bij mn traumapeut en de huisarts/POHGZZ.
Hannanas schreef:Knuffel in de eerste plaats!
Toch zou ik fysiek nog niet uitsluiten.
Heel veel processen hebben invloed op highs en lows. Euforie en depressie.
Is oa je weekend niet te belastend geweest? Bij uitputting hoort ook weer de dip als het lijf uit balans is.
Ik heb even niet je vorig topic in gedachte maar iets herinnert me eraan dat ik toen ook iets had van “is fysiek wel goed gezocht bij earth”.
Onder andere cortisol kan echt rare dingen doen.
https://www.nve.nl/aandoening/cushing-e ... droom-van/
Earth schreef:SnuitjeLove schreef:Wat merk je dan achteraf waardoor je beseft dat je gedissocieert hebt?
Omdat ik dan soms overspoeld wordt door emoties. Of gewoon heel veel voel ineens. Ik kan het niet supergoed uitleggen.