Wat als je gek word van een bril en lenzen geen optie zijn?

Moderators: Polly, Muiz, NadjaNadja, Telpeva, Essie73, ynskek, Ladybird

 
 
Petrichor

Berichten: 10966
Geregistreerd: 14-04-06

Wat als je gek word van een bril en lenzen geen optie zijn?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter: 23-05-22 21:33

Hoi!

Vorig jaar kwam het hoge woord eruit bij de opticien, ik heb een bril nodig!

Ik heb dus ook netjes een bril laten aanmeten en deze een tijdje gedragen, maar ik werd er echt helemaal gek van en heb hem dus na een tijdje in de la gesmeten. Lenzen waren helaas geen optie, ivm sterkte in combinatie met cilinders.

Na een tijdje werd mijn zicht toch wel beroerder en ben ik terug gegaan naar de opticien in de hoop dat ik nu misschien wel lenzen kon krijgen. Helaas was dit nog steeds niet mogelijk.. Wel waren mijn ogen behoorlijk slechter en moest ik wel echt een nieuwe bril laten aanmeten. Ze adviseerde mij een lichte bril te nemen met neusvleugels zodat de bril niet zo snel van je neus zakt en je minder het gevoel hebt wat te dragen. Dus dit uiteindelijk gedaan.

Ik heb de bril een halfjaar gedragen tot ik het zo enorm zat was en er voor heb gekozen dan maar niks te zien en zere ogen + hoofdpijn te hebben. Zo'n bril drijft echt de wanhoop in mij naar boven. Ik word echt gruwelijk chagrijnig van het feit dat ik iets op mijn hoofd heb. Zo kan ik ook niet tegen oorbellen die bewegen of mijn haar in een staart dragen. Plus het feit dat ik er absoluut niet tegen kan als die vies is, ik rij paard en ik werk in de horeca dus ik maakte dat ding om het uur schoon. :+

Veel mensen zeggen dat het wel went zo'n bril, maar dat doet het dus gewoon echt niet. Ik kan er echt helemaal niks mee. Alleen sta ik nu op het punt dat het zo ook niet verder kan met mijn ogen. Het is net alsof mijn ogen soms de bewegingen niet meer aan kunnen, ik word daar natuurlijk helemaal naar van. Ook kan ik alleen nog maar dingen zien/lezen als ik echt 2 ogen open heb. Met 1 oog afzonderlijk is dat dus niet mogelijk.

Nu zou ik natuurlijk weer terug kunnen naar de opticien, maar dan weet ik het antwoord wel. Dus ik vraag mij af of meer bokkers zich in dit verhaal herkennen en of jullie wellicht een oplossing hebben? Misschien bestaan er bepaalde lenzen die wel kunnen en wat mij niet verteld is of wat dan ook.

The smell of earth after rain!


tamary

Berichten: 30145
Geregistreerd: 19-06-02
Woonplaats: Drenthe

Re: Wat als je gek word van een bril en lenzen geen optie zijn?

Link naar dit bericht Geplaatst: 23-05-22 21:37

Cilinders corrigeren je pupil en dat "trekt" aan je oog. Met lenzen kan dat niet. Maar als jij zo gevoelig bent voor iets om/aan je hoofd, waarom denk je dan dat iets in je oog prettiger zal voelen?

[o]
Bayo - 01-01-1996 - 15-04-2017 ;(
“Technological progress has merely provided us with more efficient means for going backwards.” – Aldous Huxley –

zonnebloem18

Berichten: 25165
Geregistreerd: 10-06-04
Woonplaats: Assen

Link naar dit bericht Geplaatst: 23-05-22 21:37

Bij wat voor opticien ben je geweest? Wellicht kan een kleine opticien die niet bij een keten zit meer betekenen?

Ik heb echt een hele hoge sterkte (zonder bril of lenzen is echt geen optie) en flinke cilinders in beide ogen. Voor mij zijn wel lenzen te krijgen, daglenzen waren volgens de opticien niet in mijn sterkte, maar zelfs die heb ik gevonden.

♥10 april 2014 is ons kleine wondertje Lotte geboren.♥

Petrichor

Berichten: 10966
Geregistreerd: 14-04-06

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter: 23-05-22 21:38

tamary schreef:
Cilinders corrigeren je pupil en dat "trekt" aan je oog. Met lenzen kan dat niet. Maar als jij zo gevoelig bent voor iets om/aan je hoofd, waarom denk je dan dat iets in je oog prettiger zal voelen?

Lenzen zitten niet op je hoofd. Mijn oorbellen (knopjes) heb ik ook geen last van, maar zodra ze bungelen word ik er ook gek van want dan voel ik dat er wat zit.

The smell of earth after rain!

Petrichor

Berichten: 10966
Geregistreerd: 14-04-06

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter: 23-05-22 21:39

zonnebloem18 schreef:
Bij wat voor opticien ben je geweest? Wellicht kan een kleine opticien die niet bij een keten zit meer betekenen?

Ik heb echt een hele hoge sterkte (zonder bril of lenzen is echt geen optie) en flinke cilinders in beide ogen. Voor mij zijn wel lenzen te krijgen, daglenzen waren volgens de opticien niet in mijn sterkte, maar zelfs die heb ik gevonden.


Ik ben bij de Pearle geweest. :)

The smell of earth after rain!

Maeve
Berichten: 1999
Geregistreerd: 12-06-09

Link naar dit bericht Geplaatst: 23-05-22 21:39

Jeetje wat vervelend dat je er echt niet aan kunt wennen. Ik draag zelf al jaren lenzen dus kan me er niet goed in verplaatsen.
Het enige dat ik denk, is dat je een bril geprobeerd hebt en dat dat dus niet wil. Dan misschien met je opticien kijken of je met lenzen toch een stuk op weg komt qua verbetering van je zicht?
Misschien dat het dan niet optimaal is, maar wel zo dat je uit de voeten kunt en dan misschien voor het autorijden een bril erbij voor de cilinder?
Maar misschien is dat wel te simpel gedacht.
Ben benieuwd wat je opticien ervan denkt!

Joker's Valentine

zonnebloem18

Berichten: 25165
Geregistreerd: 10-06-04
Woonplaats: Assen

Link naar dit bericht Geplaatst: 23-05-22 21:40

Petrichor schreef:
Ik ben bij de Pearle geweest. :)

Dan zou ik als ik jou was eens informeren bij een zelfstandige opticien. Bij de Pearle konden ze ook geen daglenzen voor mij krijgen terwijl die in meerdere varianten in mijn sterkte met cilinder te krijgen zijn.

♥10 april 2014 is ons kleine wondertje Lotte geboren.♥

Roosyes
Berichten: 760
Geregistreerd: 02-10-08

Link naar dit bericht Geplaatst: 23-05-22 21:41

Ik ging jaren naar de pearl en daarna naar een 'echte' of betere opticien. Dit was een wereld van vershil met mijn lenzen en ik heb ook een cilinder.

Anders kun je je ogen nog laten laseren.

:¨·.·¨:
`·. Yessie, Jella & Sylvy :+:.

Maflinger_S
Berichten: 12475
Geregistreerd: 01-07-08

Link naar dit bericht Geplaatst: 23-05-22 21:41

Ik heb jarenlang zachte lenzen met cilinders gebruikt en had nergens last van, dus het kan wel, lenzen met cilinders. Ik had niet zo'n hoge sterkte nodig, misschien scheelt dat.

The smarter the phone, the dumber the person
Je ziet pas waar je in zit als je eruit stapt

Het juiste gereedschap gebruiken is het halve werk
Goed luisteren ontwikkelt zich in stilte
Niet alles is maakbaar
Iemand onderuit halen is niet zo moeilijk, iemand overeind houden daarentegen ...
If you mess with the planet, the planet will mess with you ...
Black and white are just opposite ends of fifty shades of grey

nimbletje
Berichten: 832
Geregistreerd: 25-01-08

Link naar dit bericht Geplaatst: 23-05-22 21:41

Wat vervelend dat een bril je niet lekker zit. Een kennis van mij heeft zijn ogen laten laseren bij een bergman kliniek. Maar dit was op eigen kosten. Hij is nu van zijn bril af. En heel blij dat hij het gedaan heeft.

Iemand anders die ik ken had hele slechte ogen iets van -9 en bij haar hebben ze iets aan de lens geopereerd zodat ze weer rijden 0 uitkwam. Met de jaren zullen haar ogen wel weer minder worden.

Het leven is wat je gebeurt, terwijl je andere plannen maakt

Jester_

Berichten: 12504
Geregistreerd: 16-12-07
Woonplaats: Eerbeek

Link naar dit bericht Geplaatst: 23-05-22 21:42

En laseren dan?

When you're with me, no judgement
You can get that from anyone else
You don't have to prove nothing
You can just be yourself

Azmay
Berichten: 18081
Geregistreerd: 01-01-09

Link naar dit bericht Geplaatst: 23-05-22 21:42

Ik zou eens naar een echt goede opticien gaan, Pearle is leuk maar redelijk average zeg maar.
Als die het niet weet doorverwijzen naar een oogarts en eens zien wat die zegt.

Cilinder is best te doen in lenzen, maar kan goed zijn dat de Pearle niet met grotere cilinders werkt omdat die lenzen te duur zijn oid.

lenaa_tje

Berichten: 10386
Geregistreerd: 30-03-07
Woonplaats: Groningen

Link naar dit bericht Geplaatst: 23-05-22 21:42

Mijn advies zou toch zijn een andere opticien.
Zo heb ik ook een hogere sterkte en cilinders en daarbij gewoon ogen die extreem accomoderen.
Ik heb toen een periode op maat gemaakte lenzen gedragen, mijn zicht kon ik daardoor ook goed verbeteren. Uiteindelijk draag ik nu toch weer een bril maar ik vind een bril gewoon heel goed bij mij passen.
M’n vader is zo uiteindelijk via de opticien bij maand lenzen gekomen die hij dus dag en nacht een maand lang in heeft. Voor hem perfect! Hij kan opstaan en ziet direct goed en loopt niet de hele tijd te prutsen met in en uit doen waar hij ook gewoon niet goed in is.
Laatst bijgewerkt door lenaa_tje op 23-05-22 21:43, in het totaal 1 keer bewerkt

Janneke2

Berichten: 23646
Geregistreerd: 28-02-13
Woonplaats: Ergens in Drenthe

Link naar dit bericht Geplaatst: 23-05-22 21:43

... wat mij ooit enorm hielp:
een orthoptist en daarna een gespecialiseerde opticien.

Plus: bij mij is de manier van meten essentieel.
Eerst goed slapen, dan 's morgens meten,
EERST de cylinder meten,
dan de sterkte,
waarbij geldt dat er eerst (leve de 21ste eeuw) een globale bepaling is gedaan (zo'n kijkdoos 'kijk naar het huisje')
er wordt weinig en rustig van glaasjes gewisseld
en het criterium is dat ik prettig kijk.

Daarna had ik voor het eerst een bril op die ik met plezier droeg/ acuut vergat.
Tot die tijd waren het dingen waar ik doorheen moest kijken, die mijn ogen dwongen, etc.

[o]

Je suis Charlie - comme tout le monde.

(...en BAH wat is dit onderschrift actueel. )

MiniMaxi

Berichten: 1249
Geregistreerd: 09-11-08

Link naar dit bericht Geplaatst: 23-05-22 21:44

Ik snap niet helemaal waarom ze zeggen dat het niet kan. Ik heb al jaren lenzen met cilinders.
Wat is je sterkte?

Wees altijd wie je bent, want jij bent degene die jou als geen ander kent! ;)
[o]

Kookaburra

Berichten: 6035
Geregistreerd: 23-07-20
Woonplaats: Op een laaghangende tak in een loofbos.

Link naar dit bericht Geplaatst: 23-05-22 21:45

Wat vind je vervelend aan een bril?

En daarnaast ben ik benieuwd of je in de zomer wel eens een zonnebril draagt. Als dat een 'ja' is, dan zou ik eens kijken wat voor type zonnebril het is. Van welk materiaal is het gemaakt? Wat voor neusvleugels en pootjes heeft ie?
Wellicht dat een gewone bril die daar op lijkt minder vervelend js.

En dan daarna langs een goede opticien ;)

Eventueel kun je ook langs de huisarts om te kijken welke opties er nog zijn. Denk aan laseren o.i.d.

Petrichor

Berichten: 10966
Geregistreerd: 14-04-06

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter: 23-05-22 21:45

MiniMaxi schreef:
Ik snap niet helemaal waarom ze zeggen dat het niet kan. Ik heb al jaren lenzen met cilinders.
Wat is je sterkte?


Ik geloof -2.75.

The smell of earth after rain!

Sanet

Berichten: 8705
Geregistreerd: 10-10-04
Woonplaats: Fryslan!

Link naar dit bericht Geplaatst: 23-05-22 21:45

Ik had -5,5 met cilinders en heb zo’n 12 jaar lenzen gedragen. Daarna dus laten laseren. Maar dat is alleen aan te raden als je sterkte stabiel is. Althans, dat was toen en inmiddels voor mij ook alweer 10 jaar geleden.
Misschien toch eens een bezoekje wagen aan een andere opticien. Misschien dat zij toch een montuur voor je kunnen vinden waar je geen last van hebt.

Syb (1997) ZZ-Zwaar+6! | Lyr (2011) Z1+8! | Thyra (2022) | Cyseau (2024) | Chef (2024)

Bridleless

Berichten: 209
Geregistreerd: 03-03-15
Woonplaats: Ergens

Link naar dit bericht Geplaatst: 23-05-22 21:46

Wat is de sterkte van je cilinders? Ik heb zelf ook een cilinder in beide ogen (-0,25) met -4,25 als sterkte, maar lenzen aanmeten is nooit een probleem geweest. Online kan je ook lenzen bestellen en vaak zelfs je cilinder invoeren bij het aangeven van je sterkte, misschien is dat een optie?
Is je ogen laten laseren eventueel een optie? Het is flink prijzig, maar misschien wel de fijnste optie, dan hoef je in ieder geval geen bril meer te dragen.

In peace, may you leave the shore.
In love, may you find the next.
Safe passage on your travels.
Until our final journey on the ground. May we meet again.

Petrichor

Berichten: 10966
Geregistreerd: 14-04-06

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter: 23-05-22 21:46

Kookaburra schreef:
Wat vind je vervelend aan een bril?

En daarnaast ben ik benieuwd of je in de zomer wel eens een zonnebril draagt. Als dat een 'ja' is, dan zou ik eens kijken wat voor type zonnebril het is. Van welk materiaal is het gemaakt? Wat voor neusvleugels en pootjes heeft ie?
Wellicht dat een gewone bril die daar op lijkt minder vervelend js.

En dan daarna langs een goede opticien ;)

Eventueel kun je ook langs de huisarts om te kijken welke opties er nog zijn. Denk aan laseren o.i.d.

Ik vind echt alles vervelend aan een bril, het enige wat positief is is het zicht. :+

Zonnebril draag ik nooit, ook niet op vakantie.

The smell of earth after rain!

xAnthea

Berichten: 4457
Geregistreerd: 18-09-10
Woonplaats: Belgie

Link naar dit bericht Geplaatst: 23-05-22 21:47

Ik heb ooit ook eens een cilinder aangemeten gekregen. Niet veel, -0.75. Ik kon hier echter niet aan wennen, terwijl ik al jaar en dag een bril droeg.
De cilinder er terug uitgehaald en ik vond het weer prima.

De metingen zijn zo belangrijk en niet iedereen is daar even bekwaam in. Pearl doet vaak acties en is daarom vaak goedkoper, maar zeer zeker niet beter.
Ik zou ook naar een zelfstandige opticien gaan.

♡ Ferdo ♡ Siyah ♡ Lino ♡

Kookaburra

Berichten: 6035
Geregistreerd: 23-07-20
Woonplaats: Op een laaghangende tak in een loofbos.

Link naar dit bericht Geplaatst: 23-05-22 21:47

Petrichor schreef:
Kookaburra schreef:
Wat vind je vervelend aan een bril?

En daarnaast ben ik benieuwd of je in de zomer wel eens een zonnebril draagt. Als dat een 'ja' is, dan zou ik eens kijken wat voor type zonnebril het is. Van welk materiaal is het gemaakt? Wat voor neusvleugels en pootjes heeft ie?
Wellicht dat een gewone bril die daar op lijkt minder vervelend js.

En dan daarna langs een goede opticien ;)

Eventueel kun je ook langs de huisarts om te kijken welke opties er nog zijn. Denk aan laseren o.i.d.

Ik vind echt alles vervelend aan een bril, het enige wat positief is is het zicht. :+

Zonnebril draag ik nooit, ook niet op vakantie.

Ah, dat is jammer! Was anders een inkoppertje geweest ;)

lenaa_tje

Berichten: 10386
Geregistreerd: 30-03-07
Woonplaats: Groningen

Link naar dit bericht Geplaatst: 23-05-22 21:47

Janneke2 schreef:
... wat mij ooit enorm hielp:
een orthoptist en daarna een gespecialiseerde opticien.

Plus: bij mij is de manier van meten essentieel.
Eerst goed slapen, dan 's morgens meten,
EERST de cylinder meten,
dan de sterkte,
waarbij geldt dat er eerst (leve de 21ste eeuw) een globale bepaling is gedaan (zo'n kijkdoos 'kijk naar het huisje')
er wordt weinig en rustig van glaasjes gewisseld
en het criterium is dat ik prettig kijk.

Daarna had ik voor het eerst een bril op die ik met plezier droeg/ acuut vergat.
Tot die tijd waren het dingen waar ik doorheen moest kijken, die mijn ogen dwongen, etc.

Hier hetzelfde! Mijn opticien trekt zo 1,5 uur voor mij uit tijdens een test en stuurt mij ook gerust weg voor een kop koffie :+
Overhaasten heeft geen zin tijdens zo’n test kan ik zelfs met min 13 mij redden terwijl ik die sterkte gewoon lang niet heb.

zonnebloem18

Berichten: 25165
Geregistreerd: 10-06-04
Woonplaats: Assen

Link naar dit bericht Geplaatst: 23-05-22 21:49

Ik heb trouwens -8.50 met een cilinder van 1.75 180 graden en -9.50 met een cilinder van 1.75 180 graden. Als er voor mijn ogen lenzen zijn dan moet dat voor jou vast ook lukken.

♥10 april 2014 is ons kleine wondertje Lotte geboren.♥

Anoniem

Link naar dit bericht Geplaatst: 23-05-22 21:50

Petrichor schreef:
MiniMaxi schreef:
Ik snap niet helemaal waarom ze zeggen dat het niet kan. Ik heb al jaren lenzen met cilinders.
Wat is je sterkte?


Ik geloof -2.75.

Ik heb ongeveer dezelfde sterkte + cilinder, ga alsjeblieft naar een andere opticiën want het is mogelijk. Probeer eventueel verschillende soorten lenzen. Mijn eerste paar kon ik 2 uur in en met deze ga ik zo de hele dag door.


Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Ezellover25, GoogleAdsense, komone, nimbletje, Pallatin, Paloma_Janet, pony33, YandexBot en 93 bezoekers