Lactoseintolerantie is voor iedereen anders. Het is fijn dat je nu weet dat je lactose intolerant bent, want nu weet je waar je klachten door veroorzaakt worden/werden. Nu moet je gaan proberen waar je wel en niet tegen kunt en of lactase je kan helpen. Of misschien zelfs die Once a day (Intoleran) die hierboven genoemd wordt. Ik denk dat het bij mij weggegooid geld is, omdat zelfs hoog gedoseerde lactase nauwelijks iets doet voor mij, maar wie weet werkt het bij jou wel goed. Er zijn veel tevreden gebruikers.
Weet je zeker dat je wel tegen melkeiwit kunt? Ik kon eerst helemaal niet meer tegen melkproducten, ook niet tegen lactosevrije melk. Dat is gelukkig na een paar jaar streng dieet overgegaan. Ik kan nu weer lactosevrije melk gebruiken. Ik drink het niet, omdat ik dat niet gewend ben, maar gebruik het om er pannenkoeken, havermoutpap, kookpudding of kloppudding (beide dr. Oetker), of bijv. een saus van te maken. Ik eet ook lactosevrije slagroom (MinusL) en lactosevrije hazelnootpasta (Damhert, MinusL).
Ik kan wel gewone roomboter eten en Goudse kaas! Oh en échte import Griekse yoghurt (Fage, Dodoni) eten, dus niet de namaak Griekse Stijl. De Grieken geven de yoghurtculturen nog alle tijd om melk in yoghurt te veranderen en daarbij wordt de lactose omgezet in andere stoffen

Toen ik net wist dat ik lactose intolerant ben, ging ik enthousiast soja-yoghurt en soja-vla eten (Alpro). Heerlijk vond ik dat. Maar na een paar maanden was het over met de pret. Ik ben nu ook soja intolerant

.
Mijn moeder heeft hetzelfde, hebben we ontdekt: lactose intolerant en na een paar maanden enthousiast soja-producten eten is zij ook soja-intolerant geworden. Mijn moeder gebruikt af en toe lactase tabletjes, als ze zich niet meer kan beheersen

maar ze heeft er steeds meer van nodig, oftewel: ze kan steeds minder lactose verdragen. Ze heeft een paar dagen geleden bijvoorbeeld een stuk slagroomgebak gegeten met 3 Lactojoy lactase tabletten.
Lactojoy levert hele sterke lactase tabletjes van 14.500 FCC per tabletje! Waar ze een paar jaar geleden nog met 1 Lactojoy tabletje een stuk gebak kon eten, heeft ze er nu 3 nodig.
Ik begin er niet meer aan, want ik krijg toch altijd wel last van een opgeblazen, bobbelende buik met heel veel gas, ook als ik lactase tabletjes gebruik

Ik heb ze wel in mijn handtas voor als ik per ongeluk iets verkeerds eet of drink, dan kan ik nog een stuk of wat lactase tabletjes doorslikken om de gevolgen iets te verzachten. Maar dat gebeurt me bijna nooit, want ik kijk wel uit!
We waren heel blij toen we de lactosevrije Chocomel (de enige echte

) ontdekten, maar ik kreeg er toch heel veel gas van. Dus die kan ik niet elke dag drinken.
Met medicijnen moet ik ook oppassen. In de meeste hooikoortstabletten zit bijvoorbeeld lactose als vulmiddel, in Allegra niet. In Saridon zit lactose, in Sanalgin niet. Ik heb het bij mijn apotheek doorgegeven dat ik lactose intolerant ben, maar vraag het nog altijd als ik medicijnen ophaal.
Niet alleen letten op lactose, maar ook op melk, wei, weipoeder, room etc.