Heel drop bij hardloopschoenen

Moderators: Polly, Muiz, NadjaNadja, Telpeva, Essie73, ynskek, Ladybird

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
DeTjoeter
Berichten: 333
Geregistreerd: 12-11-12

Heel drop bij hardloopschoenen

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 01-06-20 20:38

Hallo allemaal :wave:

Ik ben aan het rondkijken voor nieuwe hardloopschoenen, want de (nog vrij nieuwe) hardloopschoenen die ik voor op de loopband had gekocht, ondersteunen niet genoeg voor op het asfalt. Nu zocht ik online en las ik over heel drop(op z'n Engels uitgesproken en niet op zijn Nederlands, zoals ik eerst dacht :+). Ik loop al jaren hard(met helaas blessures tussendoor), maar ik had er nog nooit van gehoord :o
Nu vraag ik mij af wat nou het verschil is in lopen met een hoge of lage heel drop en wat het beste is als je in het verleden een langdurige achillespeesblessure hebt gehad. Zijn er mensen die hier verstand van hebben?
Ik denk eraan om ook langs een gespecialiseerde winkel te gaan, waar ze metingen doen en de zool op je voet aanpassen, maar graag wil ik alvast meer weten over deze heel drop. Wellicht ook interessant voor andere hardlopend Bokkers!

Alvast bedankt :D

_Nelleke_

Berichten: 8135
Geregistreerd: 02-11-07

Re: Heel drop bij hardloopschoenen

Link naar dit bericht Geplaatst: 01-06-20 21:35

Gewoon langsgaan bij een winkel waar ze een loopanalyse maken i.p.v. zelf dokteren en nogmaals jezelf blesseren

Anoniem

Re: Heel drop bij hardloopschoenen

Link naar dit bericht Geplaatst: 01-06-20 21:38

Dat zegt TS toch ook? >;)
Ik ben destijds naar Runnersworld gegaan voor een uitgebreide voetanalyse. Daar kunnen ze in ieder geval uit opmaken, door de manier waarop jij rennend je voet neerzet op video vast te leggen, welke schoen qua heel drop bij jouw voeten past. Ook kunnen ze zien of je netjes 'recht' neerkomt of juist meer op de binnen- of buitenkant van je voet leunt. Ook dit is vaak te corrigeren met een bepaald voetbed.. Dus zo'n analyse kan ik je meer dan aanbevelen :j

faunty

Berichten: 1804
Geregistreerd: 06-06-13

Link naar dit bericht Geplaatst: 01-06-20 21:39

langsgaan bij de winkel idd !
En als je zo'n achillispees blessure hebt gehad kan het ook geen kwaad om je schoenen bij je fysio te laten checken ;) het hangt namelijk van het herstel van de pees af welke heel drop fijn is ! en ook de vorm van je voet enz enz, maar daar kunnen ze je in een goede zaak wel bij helpen !

DeTjoeter
Berichten: 333
Geregistreerd: 12-11-12

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 02-06-20 10:29

Ik ga inderdaad langs een winkel! Er zat altijd een runnersworld in de stad, maar ik geloof dat dat nu een runx is.. Even uitzoeken. Schoenen laten checken bij de fysio is een goede tip!

De achillespeesblessure heb ik trouwens niet opgelopen door het hardlopen, maar door staand/lopend werk te doen op verkeerde schoenen(goedkope troep zegmaar). Stom, want ik bespaarde niet op de sportschoenen haha. :Y)

Nu ben ik alleen nog steeds benieuwd waar nou zo'n heel drop goed voor is en wat het verschil is in lopen met verschillende heel drops. Dat werd me online niet helemaal duidelijk ;)

Loei

Berichten: 1313
Geregistreerd: 12-11-09
Woonplaats: Nijverdal

Re: Heel drop bij hardloopschoenen

Link naar dit bericht Geplaatst: 02-06-20 10:36

Mocht je een bedrijf zoeken, kijk zeker even naar Voetencentrum Wender. Die zijn mega gespecialiseerd op voeten en kunnen ook met een meting alles zien. Ze hebben ook o.a. een hardloopband waarop ze kunnen meten waar jij het meeste druk op hebt als je loopt/rent, en waar winst in te behalen valt etc. Hebben mij uitstekend geholpen.

xIrlijn

Berichten: 1728
Geregistreerd: 31-08-08

Link naar dit bericht Geplaatst: 02-06-20 10:57

Ik heb bewust vrijwel geen heel drop meer nadat ik van de fysio een voorvoetlanding heb aangeleerd (sindsdien geen scheenbeenklachten meer, die ik ergens anders had opgelopen maar in stand hield met hardlopen :D).

Welke looptechniek het beste is bij achillespeesklachten weet ik niet. Als je er veel last van hebt zou ik hiervoor langs een sportfysio gaan. Ik heb verder altijd goede ervaringen gehad met Runnersworld om vervolgens passende schoenen bij je looptechniek te vinden :)