Vervormbaar kunstof, hoe heet zoiets?!

Moderators: Polly, Muiz, NadjaNadja, Telpeva, Essie73, ynskek, Ladybird

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
moonfish13
Berichten: 18488
Geregistreerd: 20-08-07

Vervormbaar kunstof, hoe heet zoiets?!

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 26-05-19 18:21

Ok rare vraag. :+
Ik heb last van mijn voeten en spalken helpt, alleen de revalidatiearts zegt dat ik verzekeringstechnisch niet in aanmerking kom voor maatwerk spalken. -O-
Heel leuk maar ik heb echt hele smalle voetjes, en de spalk, dropping foot spalk die ik nu heb zakt dus af.
One size fits al standaard spalken gaan hem vrees ik niet worden daardoor en ik moet nu wat gaan bedenken.
Vannacht de spalk afgelaten en gelijk bingo, morgen spreek ik de revalidatiearts weer maar als daar niks uit komt wil ik zelf wat gaan maken.
Er bestaat van dat kunstof voor voor spalken en braces, maar ik vraag me af hoe dat heet en of daar een beetje redelijk aan te komen is, en of dat voor mij bewerkbaar is.
Kan iemand me daar mee op weg helpen?
Wie oh wie werkt er op de gipskamer en weet hier wat van? :P

Ik vind eventueel zelf een spalk maken van normaal kunstofgips ook een optie.
Heel banketstaaf maar het ergste wat kan gebeuren is dat het niet lekker zit en dat de moeite voor niets was, ik ben niet bang voor afknellen want het word afneembaar.
Daarbij doet alles bij mij erg snel zeer dus dat t zit niet goed alarm krijg ik snel..

Zijn er mede creatievelingen die een idee hebben?
Enerzijds baal ik gruwelijk van dit gekloot anderzijds is het ook wel leuk als het lukt om zelf iets moois te maken wat voor mij werkt.
Niks doen is geen optie, ik loop overdag correct met nachtspalken, zonder compenseer ik zo dat ik wat ga waggelen, wat nekpijn en rugpijn geeft overdag.
Dus ok creatief zijn, of mijn arts moet een geniaal idee hebben morgen maar ik ga wel vast oriënteren.

Ik heb nu dit, maar dat zakt af.
Meer gevormde zullen voor mijn smalle pootjes erg breed zijn vrees ik of iemand moet een goede tip hebben, en liefst enigsinds betaalbaar en niet €80 of meer per stuk. :\
Afbeelding

Ibbel

Berichten: 51251
Geregistreerd: 01-09-04
Woonplaats: West-Veluwe

Re: Vervormbaar kunstof, hoe heet zoiets?!

Link naar dit bericht Geplaatst: 26-05-19 18:24

Je arts zegt dat je qua verzekering niet in aanmerking komt. Misschien is het handig gewoon zelf even contact op te nemen met je verzekering? Dan heb je de info uit de eerste hand. Misschien heeft jouw arts gewoon geen zin in moeilijk doen met maatwerk, weet jij veel. Of misschien wil jouw verzekering wel een uitzondering maken, hebben ze nog andere ideeën... Ik zou echt eerst eens uitzoeken of jouw arts wel gelijk heeft.

Tianbelli

Berichten: 1485
Geregistreerd: 22-02-11
Woonplaats: België, Kempen

Link naar dit bericht Geplaatst: 26-05-19 18:25

thermoplastische kunststof? Harde plastic, denk dan aan PE of PP, afhankelijk hoe goed je wat wil bewerken. (PP is wat moeilijker en heeft geloof ik een hogere bewerkingstmeperatuur).

Als ik een patiënt heb waarbij ik merk dat de prefab-dropspalken niet geschikt zijn, kunnen we ze altijd nog wat aanpassen op basis van een gips/scanmaatname. Zo is het geen maatwerk (maar betaal je wel de maatname bij, dat gaat maar over enkele euro's) en moet je dus ook geen honderden euro's neertellen als je niet in aanmerking komt voor maatwerk.


Je kan dus altijd vragen aan de persoon waarvan je de prefabs hebt, of ze ze nog wat kunnen aanpassen voor je. Ze moeten je er ook altijd garantie op geven dat aanpassingen in de prijs zitten (binnen een bepaalde termijn, bij ons is dat 1-2 jaar, afhankelijk wanneer je vernieuwing krijgt).


Even nog een toevoeging (ik zag nu dat je een foto toevoegde van wat je had). Kan een Strassbourg-sock misschien helpen? Welliswaar niet voor dropfoot gemaakt, maar de prijs is voordeliger en je voet wordt ook in meer dan 90° gehouden. Enkel ook voor 's nachts te dragen.

Lalidan
Hoofd Wiki
Zeg maar Lila-Dan!
Of toch Heidepaars?

Berichten: 19654
Geregistreerd: 17-05-06
Woonplaats: TellentotdatPOEF-topic

Link naar dit bericht Geplaatst: 26-05-19 18:33

Vaak kan een OIM ook een standaard spalk gewoon aanpassen zodat hij wel goed past hoor. Ik zou om te beginnen niet al te veel zelf gaan prutsen, maar eerst eens verder kijken dan deze ene spalk. VOor mijn duim heb ik toen ook wel een stuk of 5 mee gehad voordat er 1 zat die past, goed ondersteunde en gelijktijdig de juiste ondersteuning bood. En als je het niet vergoed krijgt van de verzekering: Ik was, inclusief spalk zelf, 50 euro kwijt voor mijn duimbrace. Daarvoor kan je zelf haast niet knutselen, bovendien kan ik altijd terug gaan als er problemen ontstaan.

Die dingen van Ebay zeggen echt niks over de braces die hier in Nederland verkrijgbaar zijn en aangemeten worden, ook als die niet op maat gemaakt worden.

moonfish13
Berichten: 18488
Geregistreerd: 20-08-07

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 26-05-19 18:46

Ibbel, ga ik zeker doen ja, staat ook op mijn lijstje.
Maar ik heb het idee dat mijn arts wel wil, ze gaf aan dat ze het er écht niet doorkrijgt bij de verzekering, maar ik ga het weer aankaarten.

Lalidan, ik moest een klapvoetspalk hebben met harde plaat, en die was hier niet te vinden helaas.
Het is een type spalk waar niet effe elke zorgwinkel dingen van heeft liggen.
Punt is ook handspalken enzo zijn vrij betaalbaar, mijn polsbrace is top en die was €40 en dan heb je een prachtbrace.
Met enkels en onderbenen word het al gauw stukken prijziger, ook aldus de winkel waar mijn polsbrace vandaan komt.
Ik heb ook een spalk gehad van Basko, de basko ASO, maar die werken met compressiebanden en dat verdragen mijn voeten niet.
Maar die waren dus al €80 per stuk, ik vind dat echt niet meer grappig langzaam aan.
Daarbij geeft mijn arts aan dat dit lastig gaat worden wegens de gevoeligheid, de kans dat iets toch teveel druk geeft is groot en dan is €160 veel geld.
Ik wil wel, maar tis gewoon niet zo eenvoudig als het lijkt.

Tianbelli, strassbourg sock valf af.
Mijn voet moet in 90 graden, maar het grootste issue is dat mijn enkel hypermobiel is en zijwaards teveel buigt in mijn slaap. Daar doet zo’n sok niks aan.
Arts wil graag iets wat zo min mogelijk druk geeft, dus opperde een dropping foot spalk met harde plaat over de voetrug.
Geen idee of dit bij anderen wel werkt maar ik vind het knudde.
Top trouwens de tip qua dat fabrikanten soms nog eea kunnen buigen, voor mij is dit een nieuwe wereld.
Ik heb ook bewust ebaydingen omdat deze eruit zag als iets waar ik zelf nog aan sleutelen kan, en met veel vormgevormde niet.
Ik heb naar deze gekeken, ik kan de straps zo lostornen en er iets omheen maken van vervormbaar kunstof.
Zal wel even werk zijn, want dat kunstof moet wel vast komen te zitten natuurlijk dus ik zie mezelf al zitten met een boormachine om 100 gaatjes te boren. :+

Morgen maar eens horen of ze een idee heeft, maar ik vis eigenlijk altijd achter het net helaas qua vergoedingen, vandaar ook dat ik vast oriënteer.
Laatst bijgewerkt door moonfish13 op 26-05-19 18:58, in het totaal 1 keer bewerkt

Lalidan
Hoofd Wiki
Zeg maar Lila-Dan!
Of toch Heidepaars?

Berichten: 19654
Geregistreerd: 17-05-06
Woonplaats: TellentotdatPOEF-topic

Link naar dit bericht Geplaatst: 26-05-19 18:56

Je moet ook niet bij een zorgwinkel zijn, maar bij een orthopedisch instrumenten maker. Die kunnen echt nog heel veel aanpassen en bijstellen en weten bovendien waar ze het over hebben. Ik weet niet waar je woont, ik weet alleen hier in het noorden wat adressen waar je terecht zou kunnen.

Maar een kort rondje googlen (en google is niet mijn vriend) levert bijvoorbeeld al deze op: https://www.probrace.nl/nachtspalk-hielspoor.html Is dat een beetje in de richting die je zoekt? Want alles wat ik vind voor de klapvoet, is juist bedoelt om overdag te dragen.

Edit: of iets als dit? https://www.probrace.nl/scharnierende-enkelbrace.html Het is me niet echt duidelijk wat je precies zoekt eerlijk gezegd :o

Zelf prutsen zou ik echt niet doen, als je net een verkeerde stand aanbrengt en dat wekenlang 's nachts aanhoudt, heb je echt kans op meer problemen dan je nu hebt.

moonfish13
Berichten: 18488
Geregistreerd: 20-08-07

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 26-05-19 19:02

Tja en die instrumentenmaker kan niks zonder verwijzing.
Ik ben er al geweest en zij gaven die basko brace, en maatwerk moet ik een verwijzing voor krijgen en ik meen ook toestemming van de verzekering.
Ik ben ook niet gek, maar de zorg is gewoon k*t tegenwoordig.

Wat ik nodig heb is een brace die mijn voet in 90 graden houdt, en ook de zijwaardse beweging tegen kan gaan.
Maar probleem is ik heb ook polyneuropathie in mijn voeten, waardoor druk op mijn voetzolen al gauw te zeer doet.
Daarom is dus effe een rondje googelen wat ik zelf ook al gedaan heb niet afdoende.
Die eerste link heb ik aan gedacht zoiets, maar ik heb echt supersmalle voeten.
Oh en ook nog eens twee schoenmaten ipv eentje, mijn voorvoet is maat 39, hiel 38, en dan een behoorlijk smalle leestmaat.
Ik krijg om die reden ook orthopedische schoenen in plaats van inlegzooltjes, want mijn arts zegt dat er gewoon geen passende schoenen voor mij te koop zijn.
En dat klopt wat ze zegt, ik klooi daar al mijn hele leven mee.

Ik krijg er in elk geval behoorlijk paarse vlekken van, van het ding spalken.
Het is nogal onhandig om afwijkende voeten te hebben.
Nouja afijn het is dus geen gevalletje jeutje was even googelen te moeilijk.
Voel me er eerlijk gezegd ook nu wel rot om, ik zou willen dat ik qua voeten en onderbenen niet zo lastig was, ik voel me er zowat schuldig om. -O-
Dus ok als ik eens kortaf reageer op iemand: mede door alles bij elkaar ben ik er een beetje klaar mee, ben al sinds maart bezig om iets te regelen namelijk.
En dan de rest nog wat speelt, het is momenteel war veel.
Laatst bijgewerkt door moonfish13 op 26-05-19 19:19, in het totaal 1 keer bewerkt

Anoniem

Re: Vervormbaar kunstof, hoe heet zoiets?!

Link naar dit bericht Geplaatst: 26-05-19 19:19

Zoek eens op protoplast, daarmee worden orthopedische hulpstukken onder andere gemaakt en dat zijn plastic bolletjes die in warm water plak&kneedbaar worden en als ze afkoelen keihard. Daarmee zou je precies de vorm van je voet mee kunnen volgen en daar dan met een klittenbandbevestiging een brace van kunnen maken.

moonfish13
Berichten: 18488
Geregistreerd: 20-08-07

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 26-05-19 19:21

xyzutu2 schreef:
Zoek eens op protoplast, daarmee worden orthopedische hulpstukken onder andere gemaakt en dat zijn plastic bolletjes die in warm water plak&kneedbaar worden en als ze afkoelen keihard. Daarmee zou je precies de vorm van je voet mee kunnen volgen en daar dan met een klittenbandbevestiging een brace van kunnen maken.

Aha dat heet dus protoplast! +:)+
Dit is exact mijn idee! En dat had ik ook verwacht van een maatwerk brace maar als ik dat echt niet voor elkaar krijg wil ik dat inderdaad doen.
En als het nog niet goed zit is het volgens mij zo dat het weer aangepast kan worden na verwarmen, net zolang tot het prettig zit.

Even een leuke sidenote, ze hebben kleurstoffen voor protoplast, ook glow in the dark haha, lijkt me enig voor nachtspalken, glow in the dark. :') _O-
Laatst bijgewerkt door moonfish13 op 26-05-19 19:26, in het totaal 1 keer bewerkt

Anoniem

Re: Vervormbaar kunstof, hoe heet zoiets?!

Link naar dit bericht Geplaatst: 26-05-19 19:24

Ja, als je iets fout maakt dan gooi je het gewoon weer in warm/heet water en smelt je het weer om. Het is dus in principe eeuwig herbruikbaar.

moonfish13
Berichten: 18488
Geregistreerd: 20-08-07

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 26-05-19 19:31

En dan is het een kwestie van geduld en oefenen.
Ik denk dat als ik eerst een mal op papier maken kan van hoe groot het zijn moet, en daarna dat kan maken van protoplast ik echt iets moet kunnen maken.
Er zal ook nog beschermend materiaal in moeten komen en ik moet een uitsparing maken voor mijn hiel denk ik.
Qua houding is het nu ook niet ideaal, en qua schade is het echt niet dat het zover komt gezien ik gauw veel pijn heb, niet goed is ook gelijk alarm zeg maar.
Dus daar zit ik echt niet mee. :)

Denk alleen dat het best tegen valt om dat zelf te knutselen als je er niet veel mee werkt, maar anderzijds is dat best een leuke uitdaging toch?
Ik besteed liever €60 aan materiaal voor een maatspalk dan dat ik weer iets koop waar ik geen goed gevoel bij heb.
En misschien kan ik mijn huidige spalken wel aanpassen met protoplast, ze lenen zich er wel voor, daarom heb ik deze ook gekozen. :)

Tianbelli

Berichten: 1485
Geregistreerd: 22-02-11
Woonplaats: België, Kempen

Link naar dit bericht Geplaatst: 26-05-19 19:35

Ohja, het idee van IMF-splints, daar kan je inderdaad vast wat mee + is snel zelf aangepast is warm water zoals hierboven gezegd (of met de haardroger bepaalde plekjes warmblazen en uitduwen tegen drukplekken.)

Ben zelf ook orthopedisch instrumentenmaker - prothesist/orthesist en ik vind het enorm bizar dat jouw ortho. instrum. enkel wat kan doen met verwijzing en goedkeuring van de verzekering... Zo werk ik althans niet.

moonfish13
Berichten: 18488
Geregistreerd: 20-08-07

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 26-05-19 20:01

Tianbelli ik snap er ook niets van soms.
Ik moet binnenkort om te gipsen voor orthopedische schoenen, ik mag aannemen dat dat is om een mal van mijn onderbeen te maken.
Nu weet ik niet waar ze dat van maken maar het lijkt mij zeer sterk dat twee van die dingen maken veel duurder is dan één.
Ik ga vragen of ze dubbel die mallen willen maken zodat ik zelf op mijn gemak met protoplast kan gaan knutselen om die mal heen.
Dan kan ik ook mezelf niet verbranden ofzo, en hoef ik niet krom te zitten met het werken aan mijn idee, want dat lukt vast niet in een keer soepeltjes.

Mijn instrumentenmaker had dus een verwijzing van de huisarts, en toen ik maatwerk nodig had en wilde moest het persé een verwijzing van een orthopeed oid zijn.
Dit was Mathot in Haarlem, maar mijn revalidatiearts geeft dus aan dat ze het bij de verzekering er niet doorkrijgt.

Wat mij bij protoplast heerlijk lijkt is dat floppen niet uitmaakt, het is herbruikbaar dus ik heb niet het idee dat ik duur materiaal finaal verpest!
Ik ben ook timmermansdochter, dus stiekem vind ik het ook wel een uitdaging.
Enige is dat ik die mal dan heeeeel graag hebben wil, dat gaat me rugpijn schelen.
Mijn ene voet is ook meer platvoet dan de ander dus dan kan ik het heel mooi nauwkeurig shapen als ik die mal heb.
Laatst bijgewerkt door moonfish13 op 26-05-19 20:06, in het totaal 1 keer bewerkt

Annick75

Berichten: 1864
Geregistreerd: 16-09-09
Woonplaats: Eindhoven

Link naar dit bericht Geplaatst: 26-05-19 20:05

Zoek ook eens op de term 'enkel voet orthese' dan kom je een aantal confectie-zaken tegen die niet enorm aan de prijs zijn. Je zou dan eens bij een winkel in orthopedie kunnen kijken of zij je daar mee kunnen helpen, of zelfs gewoon via de revalidatie-arts. Best kans dat dit de dingen zijn die Tianbelli bedoelt. Ze vallen volgens mij niet onder maatwerk, maar zijn wellicht wel nog wat aan te passen naar jouw voeten.

Overigens Tianbelli, wat jij logischerwijs niet kunt weten, is dat het systeem van zorgverzekering en vergoedingen hier echt heel anders werkt dan bij jullie. Ik heb zelf 2 soorten spalken voor mijn duimen/polsen. Silversplints voor mijn duimen voor overdag, een maatwerkvoorziening en duim/polsbraces voor 's nachts, gewoon confectie. Beide krijg ik eens per 2 jaar vergoed door mijn verzekering, omdat ik daar een verwijzing van een specialist voor heb ivm hypermobiliteit. Had ik die verwijzing niet gehad, dan had ik alles zelf moeten betalen. En dat confectiespul is nog wel te doen, maar die silversplints zijn iets van 300 euro per stuk. De huisarts kan geen verwijzing schrijven, dat is niet voldoende, in elk geval bij een eerste verstrekking niet.

moonfish13
Berichten: 18488
Geregistreerd: 20-08-07

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 26-05-19 20:07

Aha je bent Belg! Ja hier zijn ze nogal rigide en dat is echt niet tof.

Annick75: Qua winkel in dit soort middelen daar ben ik al geweest.
Zij zag mijn voeten en zei direct dat ze niets voor me had, omdat ik dus erg smalle pootjes heb en uitkom bij maatwerk.
Jou term ken ik, ik zie alleen niets waar ik een goed gevoel bij heb en hetgeen waarvan ik denk mwah kan mogelijk kost me teveel geld.
Vooral omdat die constructie niet mijn voorkeur heeft, en ik zeer betwijfel of het me bevalt gezien mijn gevoeligheid.
Ik moet gewoon maatwerk hebben, meeste slagingskans, maar dan moet dat dus wel gedaan worden.

Het is echt best wel frustrerend, als deze spalken blijven zitten werkt het super en merk ik in mijn hele wervelkolom overdag verschil.
Van opstaan met moeie zere voeten en waggelen naar pijnvrij en soepel bewegen, dus hoe dan ook ga ik spalken krijgen, maar tis de vraag of ik ze zelf moet gaan maken.

BarbaravdW

Berichten: 1193
Geregistreerd: 31-07-11

Link naar dit bericht Geplaatst: 27-05-19 06:57

Even totaal los van de medische context, maar puur op je vraag naar vervormbaar plastic: polymorph. Zijn korrels die met warm water vervormbaar plastic worden en bij afkoelen hard wordt. Misschien bruikbaar?

_Nelleke_

Berichten: 8135
Geregistreerd: 02-11-07

Link naar dit bericht Geplaatst: 27-05-19 07:02

In welke regio zit je? Mijn fysio maakt voor een klein bedrag een spalk op maat. Heeft dat voor mij voor 30 euro gedaan incl materiaal. Dan krijg je een kunststof spalk met klittenband sluiting. Was wel voor m’n pols en niet voor enkel maar wellicht alsnog de moeite?

janouk

Berichten: 18593
Geregistreerd: 18-04-06

Link naar dit bericht Geplaatst: 27-05-19 07:04

Is een 3d print een mogelijkheid?

verootjoo
Berichten: 36812
Geregistreerd: 19-10-03

Link naar dit bericht Geplaatst: 27-05-19 07:05

Ik heb regelmatig van zulke spalken aangevraagd voor mensen, maar zo onwijs duur zijn ze toch niet dat je afhankelijk van de verzekering moet zijn?
Waarom ga je niet gewoon naar een orthopedisch instrumentmaker en vraag je war je het beste kan doen? Die hoeft echt niet per se een verwijzing om iets te kunnen doen. Wij vragen ze ook gewoon regelmatig voor advies. En dan jan je vragen hoe duur het is en evt zelf betalen.
De arts weet echt niet alles, ook niet van verzekeringen, en dat verandert trouwens ook constant.
Ik zou ook echt niet zelf gaan prutsen met spalken :n

ontherun
Berichten: 5160
Geregistreerd: 24-05-07
Woonplaats: Niemandsland

Link naar dit bericht Geplaatst: 27-05-19 07:13

Waar woon je ongeveer? Dan zou ik kunnen meedenken naar waar je naartoe kunt voor ofwel materialen ofwel misschien toch hulp met je spalk. Ik zit zelf in de podotherapie, maar waar ik jou rete interessant zou vinden en enorm graag mee wil denken vinden de meeste dit al te lastige vraagstukken.
Klinkt als lastige voetjes inderdaad, bredere voorvoet dan achtervoet is vreselijk met schoenen vinden. Ik zou wel iemand zoeken die je kan helpen met de spalk maken, een gipsmal moet stevig genoeg zijn om dat kunststof te vervormen, en zelf doen zit je toch nooit helemaal in de houding die je wilt. Ik weet van mijn spalk voor de pols dat ze die nog konden vervormen met warmte van een föhn voor kleine aanpassinkjes in de pasvorm. Hij werd in heet water vervormbaar en op maat gemaakt, maar omdat hij bij mijn duim niet fijn zat is daar nog iets aangepast. Föhn erop en hup, wel handig als de vorm goed is maar je nog een randje aan moet passen. Klittenband was er ook op geplakt als het ware, dus dan hoef je geen 100 gaatjes te boren :D

Tianbelli

Berichten: 1485
Geregistreerd: 22-02-11
Woonplaats: België, Kempen

Link naar dit bericht Geplaatst: 27-05-19 08:24

Annick75 schreef:
Overigens Tianbelli, wat jij logischerwijs niet kunt weten, is dat het systeem van zorgverzekering en vergoedingen hier echt heel anders werkt dan bij jullie. Ik heb zelf 2 soorten spalken voor mijn duimen/polsen. Silversplints voor mijn duimen voor overdag, een maatwerkvoorziening en duim/polsbraces voor 's nachts, gewoon confectie. Beide krijg ik eens per 2 jaar vergoed door mijn verzekering, omdat ik daar een verwijzing van een specialist voor heb ivm hypermobiliteit. Had ik die verwijzing niet gehad, dan had ik alles zelf moeten betalen. En dat confectiespul is nog wel te doen, maar die silversplints zijn iets van 300 euro per stuk. De huisarts kan geen verwijzing schrijven, dat is niet voldoende, in elk geval bij een eerste verstrekking niet.


Als je vergoeding wil, heb je inderdaad een verwijzing van een specialist (geneesheer) nodig, maar als je maatwerk wilt zonder terugbetaling, heb je dat niet nodig (althans hier). Dus als iemand mij vraagt voor maatwerk, ookal hebben ze geen recht op terugbetaling, kan dat prima. Is natuurlijk ook te zien binnen welke prijscategorie, maar binnen de €80 zoals TS voorstelde, kan toch gemakkelijk lijkt me.

En zoals janoek voorstelde, een 3D print maatwerk nacht-enkelspalk (zonder vergoeding van de verzekering) kost de patiënt iets van een €40-50

moonfish13
Berichten: 18488
Geregistreerd: 20-08-07

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 27-05-19 10:40

Dat is mij verteld door de instrumentenmaker hoor Verootjoo, minimaal €150 per stuk.
En nee dat ga ik niet betalen, ik ben elke maand al 400 euro of meer kwijt aan mijn arts in het buitenland, ik vertik het.

Santigo: regio amsterdam grof gezegd. :)
Het zijn inderdaad leuke voeten die ik heb. :+
Ik zou al blij zijn met gipsmallen om de opzet te kunnen maken, dat het daarna nog aangepast moet worden is logisch maar kan idd met verwarmen.
Laatst bijgewerkt door moonfish13 op 27-05-19 10:44, in het totaal 1 keer bewerkt

verootjoo
Berichten: 36812
Geregistreerd: 19-10-03

Re: Vervormbaar kunstof, hoe heet zoiets?!

Link naar dit bericht Geplaatst: 27-05-19 10:44

Maar welke instrumentmaker zegt dat dat hij niks kan doen :?
Maar goed, ik vind dat niet veel geld voor een goede orthese waar je lang mee kunt doen. Maar als je het niet wilt betalen houdt het op :)

Britt

Berichten: 18999
Geregistreerd: 18-04-04

Link naar dit bericht Geplaatst: 27-05-19 10:46

Jeetje wat een bedragen! Mijn fysio uit het ziekenhuis maakte ze zo even voor me, ik heb er 3, 2 voor mijn rechterpols en 1 voor mijn linker.
5 minuten werk, past perfect en viel gewoon binnen de behandeling :=

Je zal wel niet in de regio wonen, maar het Elkerliek in Helmond werkt dus gewoon standaard met dit soort spalken..
Afbeelding

moonfish13
Berichten: 18488
Geregistreerd: 20-08-07

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 27-05-19 10:48

verootjoo schreef:
Maar welke instrumentmaker zegt dat dat hij niks kan doen :?
Maar goed, ik vind dat niet veel geld voor een goede orthese waar je lang mee kunt doen. Maar als je het niet wilt betalen houdt het op :)

Maargoed, ik dus wel verootjoo.
Waarom? Omdat mijn arts aangeeft dat de kans groot is dat ik hem niet verdraag en dan spoel ik €300 weg.
Hoef je niet te snappen, maar als je wil kom de rekeningen van mijn internist maar even bij elkaar optellen, misschien dat je dan begrijpt waarom ik die €300 liever in mijn zak hou.
Mijn zorgverzekeraar vergoed dus niks, en zonder die medicijnen adem ik dus niet meer, ik ben dus zuinig op mijn geld.

Nelleke: ik onthou het even!

Anyway ik moet zo weg, ik heb alles gelezen en dank voor de reacties!
Er zitten echt dingen bij waar ik wat mee kan! :j
De optie om eens naar een fysio af te reizen die wat maken kan is ook een optie evt.
Enige is Helmond is wel heeeel erg uit de slinger. :D
Maar opzich, vannacht ging het dus *klopt af* goed met de spalken die ik heb.
Ik overweeg sterk om een spalk te maken met ongeveer dezelfde opzet, er zit in de huidige een metalen plaat en die staat dus al in de juiste positie voor mijn voet.
Ik wil dan alleen hetzelfde, maar van steviger materiaal en iets hoger op mijn been eindigend, ik hoop dan het afzakken niet meer te hebben.
Vanmiddag mijn arts eens vragen hoe het zit met de spalken.
Laatst bijgewerkt door moonfish13 op 27-05-19 10:57, in het totaal 1 keer bewerkt