Belde ik vanmorgen keurig een kwartier na openingstijd op, kreeg ik een assistente (dat is niet zo gek) die me de volgende vragen stelde:
- Wat is er aan de hand?
- Waarom bel je zo vroeg?
- Wat wil je dat de huisarts hiermee doet?
Vooral de laatste twee vragen vond ik vrij apart. Ik heb namelijk geen idee of de huisarts me door wilde sturen voor een foto of naar de fysio of me gewoon een receptje voor sterkere pijnstillers zou willen geven. Hij is degene die voor dit soort gevallen heeft geleerd, ik heb al jaren geen les meer over het menselijk lichaam gehad.

Toen ik dit in iets nettere bewoordingen tegen de assistente zei, kon ik vandaag niet langskomen. Ik moest het maar even aankijken.
Zelf vind ik het een vrij aparte gang van zaken. Het is maar een enkel en niets ernstigs, maar ik voel me er niet prettig bij. Omdat ik eigenlijk nooit bij de huisarts kom, heb ik geen idee wat normaal is.
Ik hoef geen diagnoses over mijn enkel, maar wel graag eentje over deze manier van handelen (vooral het stellen van die twee vragen). En ik hoop dat jullie me een advies willen voorschrijven over of ik me niet zo moet aanstellen of dat dit inderdaad niet gebruikelijk is.