Onstoken, dikke vinger

Moderators: Polly, Muiz, NadjaNadja, Telpeva, Essie73, ynskek, Ladybird

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
lilydj
Berichten: 655
Geregistreerd: 15-11-09

Onstoken, dikke vinger

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 07-07-16 17:14

Hey lieve bokt, normaal maak ik niet zo snel zulke berichtjes maar aangezien ik steeds meer pijn begin te krijgen en ik vanochtend al bij de dokter ben geweest die zij dat ik alleen terug hoefte te komen als het erger werd in de komende dagen, vraag ik jullie om wat tips.

Het is namelijk zo, ik had een klein wondje bij mn nagel van mn ring vinger. Het wondje is alweer weg maar mijn vinger is sinds gister avond ontstoken en wordt steeds erger.
Vanochtend deed alleen het topje pijn, en nu is mn vinger zo dik dat ik hem niet meer kan bewegen en trekt de pijn door in de rest van mn hand waardoor ik alleen mn wijsvinger en duim nog kan bewegen zonder ondraagelijke pijn.

Ik leef de hele dag al op paracetemol en ibu en blijf ook koelen en veel water drinken want ik las dat dat zou moeten helpen.

Maar de pijn is zo erg en blijft ook echt erger worden, dus iemand tips om de pijn wat dragelijker te maken?

Lalidan
Hoofd Wiki
Zeg maar Lila-Dan!
Of toch Heidepaars?

Berichten: 19673
Geregistreerd: 17-05-06
Woonplaats: TellentotdatPOEF-topic

Re: Onstoken, dikke vinger

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-07-16 17:23

Volgens mij schrijf je zelf al dat de huisarts je een tip had gegeven wat te doen als de pijn erger werd...... dat zou ik dus maar doen.

yvje86

Berichten: 2745
Geregistreerd: 18-09-12

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-07-16 17:25

Hmmmm lijkt me toch echt nog een doktersbezoek waard.

Zou niet zo snel naar de rest van je hand moeten trekken lijkt me.
Kijk maar uit met infecties en dergelijke.

lilydj
Berichten: 655
Geregistreerd: 15-11-09

Re: Onstoken, dikke vinger

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 07-07-16 17:28

Ja het is alleen een beetje dat ik vanochtend ben geweest en ik wil niet dat ze denken dat ik me aanstel omdat ik zo snel terug bel ofzo..

yvje86

Berichten: 2745
Geregistreerd: 18-09-12

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-07-16 17:31

lilydj schreef:
Ja het is alleen een beetje dat ik vanochtend ben geweest en ik wil niet dat ze denken dat ik me aanstel omdat ik zo snel terug bel ofzo..


Maar ja als het vanochtend alleen in je vingertop was en nu zo ver uitgebreid is lijkt me dat niet heel erg goed om eerlijk te zijn.

Houd je je hand ook goed omhoog (hoger dan je hart)? Mogelijk dat dat ook nog iets kan verlichten.
Dat hielp bij mij toen ik een kneuzing/zwelling had aan mijn hand.

lilydj
Berichten: 655
Geregistreerd: 15-11-09

Re: Onstoken, dikke vinger

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 07-07-16 17:54

Ik heb net gebeld en moet zo even naar de huisarsten post

Lotus83

Berichten: 5918
Geregistreerd: 02-10-09
Woonplaats: Naarden

Re: Onstoken, dikke vinger

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-07-16 18:12

Dit heb ik 2 jaar geleden precies zo gehad. Infectie door een klein wondje bij de nagelriem... niet naar de dokter en zelf weken in de soda.... hielp niet.

Uiteindelijk 2 prikken in mijn vinger gehad en het is opengesneden.., anti biotica en toen was het klaar

lilydj
Berichten: 655
Geregistreerd: 15-11-09

Re: Onstoken, dikke vinger

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 07-07-16 20:00

Ahhh dat klinkt zo pijnlijk, ze hebben pas om 9 uur plek voor me omdat het niet levens bedreigend is dus ik moet nog even in spanning zitten haha.
Ondertussen wordt de nagel waar het wondje was grijs dus ik weet niet of mn nagel aan het loslaten is, of dat daar precies de ontsteking onder zit

DewiRox
Berichten: 4586
Geregistreerd: 29-12-08
Woonplaats: Den Haag

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-07-16 20:07

Wat je eventueel kan doen is een steriel gaasje over de wond leggen en dan je vinger verbinden (als je de spullen daarvoor hebt in ieder geval). En dan het gaasje+verband nat houden door het gewoon telkens onder de kraan te doen.

Het is dat je nu naar de HA gaat, maar anders had je dit elke dag kunnen vervangen en het dan gelijk even kunnen weken in de Soda. Ik heb vooral vroeger vaak een ontstoken wijsvinger gehad, ook naast de nagelriem. Klein weekje zo en dan trok het weg.

Schuur_

Berichten: 5420
Geregistreerd: 09-08-05

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-07-16 20:08

Is het nog open? Dan zou ik je vinger even weken in een bakje met soda en kijken if dat helpt. Als het dicht is wordt het toch dokte werk vrees ik

marleen_usar

Berichten: 25190
Geregistreerd: 04-04-05
Woonplaats: Pernis

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-07-16 20:19

Mijn vader had dit ooit, zat een doorn in. Mega pijn dus maar huiarts maar was net op tijd.Het was bijna Fijt, succes ts.

yvje86

Berichten: 2745
Geregistreerd: 18-09-12

Re: Onstoken, dikke vinger

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-07-16 22:14

Hoe is het afgelopen ts?

Lotus83

Berichten: 5918
Geregistreerd: 02-10-09
Woonplaats: Naarden

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-07-16 13:15

Hoe gaat het Ts?

lilydj
Berichten: 655
Geregistreerd: 15-11-09

Re: Onstoken, dikke vinger

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 10-07-16 18:22

Hey sorry dat ik niet meer heb geantwoordt, uiteindelijk heeft de dokter het die avond nog open gesneden en me antibiotoca gegeven, en het gaat al een stuk beter!

Yvette81

Berichten: 465
Geregistreerd: 29-08-15

Re: Onstoken, dikke vinger

Link naar dit bericht Geplaatst: 10-07-16 18:57

Gelukkig dat het beter gaat.

yvje86

Berichten: 2745
Geregistreerd: 18-09-12

Re: Onstoken, dikke vinger

Link naar dit bericht Geplaatst: 10-07-16 19:56

Oh fijn.
Mooi dat het beter gaat met je vinger.

marleen_usar

Berichten: 25190
Geregistreerd: 04-04-05
Woonplaats: Pernis

Link naar dit bericht Geplaatst: 16-07-16 18:34

Toevallig op de tv iemand met een peesschede ontsteking, 2 stukjes spinter zorgde er voor dat hij bijna een stuk hand moest missen.