Moderators: Polly, Muiz, NadjaNadja, Telpeva, Essie73, ynskek, Ladybird
Amandavd schreef:Wat dacht je van een orthomanueel arts? Die zet alles weer recht want vermoedelijk is er door je val iets scheef geschoten. Fysio doet voornamelijk spieren dacht ik en orthomanueel arts zet wervels etc scheef. Heeft mij enorm geholpen.
Janneke2 schreef:Ik heb mij laten vertellen dat uitstraling sowieso een reden is om een arts te raadplegen.
(Ik ben bereid te geloven dat je si gewricht gevoelig is, maar uitstraling is van een andere orde.)
Een orthomanuele arts is een prima idee.
(Huisartsen hebben minder begrip voor de biomechanica van de wervelkolom en sommigen ontkennen de mogelijkheid van verschoven wervels.)
Fenneeee schreef:Amandavd schreef:Wat dacht je van een orthomanueel arts? Die zet alles weer recht want vermoedelijk is er door je val iets scheef geschoten. Fysio doet voornamelijk spieren dacht ik en orthomanueel arts zet wervels etc scheef. Heeft mij enorm geholpen.
ik denk inderdaad zelf ook dat er iets verschoven is tijdens de val, dit is wel iets waar ik even naar ga kijken !
Janneke2 schreef:Tjonge, uitstraling is volgens mij een 'rode vlag'.
Accoord, een van de misverstanden gaat als volgt: een wervel verschuift vanwege een val. De verschoven wervel drukt op zenuwweefsel en veroorzaakt uitstralende pijn.
Niet alle verschuivingen zijn op een röntgenfoto te zien.
Dus kun je ten onrechte 'gerustgesteld' worden (is normaal, gaat over) omdat er op het platte vlak niets te zien is.
Janneke2 schreef:Rindin schreef:Je hebt uitstraling en uitstraling. Bij lange na niet alle uitstraling is een rode vlag. Kan namelijk
ook gewoon vanuit spieren komen.
"Rode vlag" is jargonnees voor 'dat hoort uitgezocht te worden' (ipv 'daar deed men niets mee').
Het betekent niet per se dat er iets ernstigs is.
zonnebloem18 schreef:Hou er trouwens rekening mee dat een chiropractor en osteopaat onder alternatieve gezondheidszorg valt en vaak niet of maar deels vergoed wordt. Een manueel therapeut valt onder fysio en wordt wel vergoed maar kan niet altijd bereiken wat een chiropractor wel kan.