Even een vraagje..mijn kat heeft gister een vleermuis gevangen. Het dier leefde nog toen ze hem naar binnen bracht {ik hoorde een soort gepiep} en de kat was er mee aan het spelen en heeft het gedood. Nu had ik niet door dat het een vleermuis was, aangezien de kat er steeds mee weg liep. Dat zag ik vanmorgen pas, toen heb ik de vleermuis op een papiertje geschoven en in de prullenbak gegooid. Echter heb ik gister avond nog wel met de kat gespeeld, waarbij de kat ook lekker in mijn handen gebeten heeft. Nu lees ik overal dat je moet oppassen met rabies, en weet ik even niet zo goed wat ik moet doen? Moet ik de kat laten inenten? maar hoe zit ik dan met het risico voor mij zelf? Moet ik de vleermuis laten testen op rabies?
Bij twijfel zou ik even contact opnemen met je HA en DA. Die kunnen je waarschijnlijk goed adviseren!
Edit: zie dat het linkje niet pakt, als je hem niet kan openen kan ik hem eventueel PB'en. Als je Googled op rivm kat vangt vleermuis staat bij bovenaan.
Dierenarts aan de telefoon gehad, kans is klein dat de vleermuis rabies over heeft gebracht. Maar voor de zekerheid raad ze aan om de kat wel te laten enten, dus dat ga ik vanmiddag doen en ze belt nog even de NVWA om eventueel de vleermuis te laten testen.
Ik heb de GGD aan de lijn gehad, kans voor rabies besmetting bij mijzelf is zo klein dat het verwaarloosbaar is. Kat moet wel ingeent worden, en de vleermuis heb ik opgestuurd naar de Wageningen UR voor rabies onderzoek.