Al twee weken last van oorsuizen

Moderators: Essie73, ynskek, Ladybird, Polly, Muiz, Telpeva, NadjaNadja

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Bucksinlover

Berichten: 128
Geregistreerd: 02-12-15

Al twee weken last van oorsuizen

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 20-12-15 20:18

Hallo allemaal,

Een tijdje geleden was ik stal aan het uitmesten. Op de mesthoop kwam de kruiwagen terug klappen en raakte het handvat met een flinke vaart mijn linker kaak.
Een paar dagen later kreeg ik oorsuizen en een wat dovige sensatie in mijn rechter oor. Dit is nog steeds gaande.
Verder doet het niet pijn en de kaak ook niet, maar het is oervervelend.
Soms begint linker oor ook te piepen/suizen maar dat gaat na een poosje weg.
Aangezien het een paar dagen na de klap pas begon, twijfel ik er aan of het daar van komt maar ik kan niets anders bedenken.

Wie herkent dit?

Kabouter123
Berichten: 133
Geregistreerd: 18-12-11
Woonplaats: Frankrijk

Re: Al twee weken last van oorsuizen

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-12-15 20:20

Onmiddellijk oorspecialist contacteren, want als je er snel bij bent kan er met medicatie vaak nog iets aan worden gedaan.

Bucksinlover

Berichten: 128
Geregistreerd: 02-12-15

Re: Al twee weken last van oorsuizen

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 20-12-15 20:30

Dank je wel kabouter, weet jij wat het is?

Weggebokt
Berichten: 10018
Geregistreerd: 15-08-12

Re: Al twee weken last van oorsuizen

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-12-15 20:31

Word je niet gewoon toevallig verkouden? Dan heb ik altijd extra last van oorsuizen

Riel

Berichten: 2178
Geregistreerd: 04-11-15

Re: Al twee weken last van oorsuizen

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-12-15 20:34

Ik denk inderdaad dat je zo snel mogelijk naar de dokter/specialist moet gaan. Als je er snel bij bent, kan je het misschien voor zijn. Anders kan het blijven en moet je er mee leren leven.

Bucksinlover

Berichten: 128
Geregistreerd: 02-12-15

Re: Al twee weken last van oorsuizen

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 20-12-15 20:37

Verkouden niet, dit voelt anders dan druk door verstopping.

Bucksinlover

Berichten: 128
Geregistreerd: 02-12-15

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 20-12-15 20:38

Riel schreef:
Ik denk inderdaad dat je zo snel mogelijk naar de dokter/specialist moet gaan. Als je er snel bij bent, kan je het misschien voor zijn. Anders kan het blijven en moet je er mee leren leven.


Klinkt ernstig.... Dat maar doen dan...

Sammie

Berichten: 71592
Geregistreerd: 04-06-03

Re: Al twee weken last van oorsuizen

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-12-15 20:42

Idd naar de arts gaan! (Echte) tinnitus zit trouwens meestal niet in het oorgebied zelf, maar wat jij hebt is niet echt de bedoeling.

Bucksinlover

Berichten: 128
Geregistreerd: 02-12-15

Re: Al twee weken last van oorsuizen

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 20-12-15 20:47

%) ;(

Riel

Berichten: 2178
Geregistreerd: 04-11-15

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-12-15 21:05

Niet te snel panikeren. Het is belangrijk dat je het snel laat onderzoeken want dan kan je beter geholpen worden.

Er mee leren leven is mogelijk (ik heb het ook) maar is op dit moment nog niet aan de orde. Hopelijk gaat het vanzelf over bij je want dat is nog altijd mogelijk. Haal er in ieder geval medische hulp bij.

:(:)

lisem94

Berichten: 676
Geregistreerd: 01-03-10
Woonplaats: Ergens in zuid-west Brabant

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-12-15 21:08

Door de klap zou het best kunnen dat er iets ontzet is. Ik zou ook morgen langs de HA gaan, dan weet je het maar zeker.

Het zou kunnen dat je dan doorverwezen wordt naar de KNO.

Ik durf verder niks te zeggen over hoe ernstig het al wel niet is. Laat je dus vooral niet gek maken over eerdere "spoed" berichten daar heb je niks aan. Wij zijn geen medische specialisten.

(Even een algemene tip: je kan voor dit soort vragen de huisarts ook even bellen als je niet meteen een afspraak wil maken. Dit zijn geen geschikte topic vragen omdat het gewoon te specialistisch is. Je hebt hierbij niks aan meningen en ervaringen)

Succes morgen!

Bucksinlover

Berichten: 128
Geregistreerd: 02-12-15

Re: Al twee weken last van oorsuizen

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 20-12-15 21:30

Thanx all! Dank voor de tips en ervaringen ;)
Ik zal sowieso bellen en dan kijken of er een consult nodig geacht wordt.

dressagelady

Berichten: 6205
Geregistreerd: 19-08-04

Re: Al twee weken last van oorsuizen

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-12-15 21:39

Klinkt niet alsof je naar een kno- maar juist naar een kaakchirurg moet om te laten checken hoe het met je kaak en kaakgewricht gesteld is! Succes!

Rindin

Berichten: 4301
Geregistreerd: 06-04-06

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-12-15 21:42

dressagelady schreef:
Klinkt niet alsof je naar een kno- maar juist naar een kaakchirurg moet om te laten checken hoe het met je kaak en kaakgewricht gesteld is! Succes!


Ze zegt dat ze geen pijn heeft en dat de kaak goed functioneert...

TS, heb je ook gehoorverlies?

Sammie

Berichten: 71592
Geregistreerd: 04-06-03

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-12-15 21:43

De ha verwijst door ;) en paniek is idd niet nodig (niemand die hier dan ook paniek zaait) maar enige spoed zit hier weldegelijk bij! Morgen dus gewoon even de situatie uitleggen. :)

Sjolvir

Berichten: 25406
Geregistreerd: 26-03-05

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-12-15 21:44

Geen paniek!!
Ik heb sinds auto ongeluk (juli) last van oorsuizen (nou ja, zet maar ouderwets testbeeld geluid) en hoef echt niet als razende dat na te laten kijken. Moet het gewoon af laten wachten.
Dus gewoon maandag je huisarts bellen.

Is wel mateloos irritant.... (hier nu als ik ga slapen de wasdroger en wasmachine aan, hoor ik die ipv gepiep en heb toch nachtstroom)

Sammie

Berichten: 71592
Geregistreerd: 04-06-03

Re: Al twee weken last van oorsuizen

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-12-15 22:05

Bij echte tinnitus zijn er ook niet veel opties. Er zijn een aantal behandelmethodes maar in circa 40% van de gevallen is er niks aan te doen en is het veelal blijvend. In een enkel geval gaat t uit zichzelf ook over. ( algemene info niet specifiek op ts gericht)

xniieeenke

Berichten: 4605
Geregistreerd: 22-03-15
Woonplaats: Drenthe

Re: Al twee weken last van oorsuizen

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-12-15 09:40

Inderdaad, oorarts.

Stel je bent al te laat, ik mag zweverig overkomen maar ergens in de buurt van Emmen in Drenthe zit een man die met zijn handen mensen geneest. Bij mijn zus gebeurd en zelfs mijn moeder voelde het in haar buik toen hij dat deed, mijn zus is van steeds lichte long en blaasontsteking af geholpen maar oorzuisen kan hij ook mee helpen.

rien10
Berichten: 17511
Geregistreerd: 01-06-10

Re: Al twee weken last van oorsuizen

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-12-15 09:45

Als doktoren en specialisten niets voor je kunnen doe, dan zou ik naar n osteopaat gaan. Je kaakkopje kan zo'n dreun hebben gehad dat het even gezet moet worden.

Janneke2

Berichten: 23646
Geregistreerd: 28-02-13
Woonplaats: Ergens in Drenthe

Re: Al twee weken last van oorsuizen

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-12-15 12:01

Naar de huisarts!
Op zich: tinnitus is een verschijnsel, vraag 1 is of het 'op zichzelf staat' of dat het weer het gevolg is van iets anders.

Soms "is het gewoon tinnitus" - ook daar is veel aan/tegen te doen (slik geen praatjes oer "er mee leren leven".)
Wel is het zo, dat de moderne opvattingen doorgaans stellen, dat het een neurologische kwestie is, en dat je na een check bij de KNO arts je verder weinig met de oren zelf van doen hebt.
Ik heb goede ervaringen met: laat eerst een goede meting doen op een audiologisch centrum (verwijsbrief huisarts vragen); aan de hand daarvan heb ik
* cd's van IAS (Johanson individuele auditieve klank therapie) (elke dag een minuut of tien, tijdje pauze en herbeginnen) en
* roze ruis ("pink noise") in een gehoortoestel, en dan de ruis zo zacht zetten dat je het niet hoort, maar dat je hersenen er wel op reageren.
Op mijn lijstje staan ook nog:
* gehoorapparaat gebruiken om beter te horen (....sorry voor de open deur...) - te vergelijken met een bril. Als je een bril nodig hebt, kan dat hoofdpijn geven, soms is tinnitus een reactie op gehoorverlies. Dat gehoorverlies was bij mij nogal sluimerend en sliuipend gegaan - plotseling optredend gehoorverlies is ook een kwestie van meteen naar de ha.
*En TRT, tinnitus retrainig therapie, maar daar zitten inmiddels ook al weer allemaal verschillende begrippen onder. (Ik heb gesproken met iemand van het audiologische centrum kentaris en die wist er next to no thing van. Geeft niets, maar beweer dan niet dat het je basis is. Al is het lastig: trt gaat over neurologie en die mensen hebben zich jarenlang enkel op het gehoororgaan gericht.)

BB1981
Berichten: 117
Geregistreerd: 24-02-12
Woonplaats: Duitsland

Re: Al twee weken last van oorsuizen

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-01-16 00:41

Heb het ook gekregen na een val waarbij ik de nek gebroken had. Het is bij mij wel minder geworden maar zeker niet weg en het lijkt erger te zijn bij stress.
Zoals hierboven vermeld zijn er behandelmethodes maar ben er zelf mee gestopt omdat ik geen merkbare verbetering meer had.
Ik had ook gehoorverlies maar dat is na verloop van tijd vanzelf verbeterd en ik hoor nu gewoon net zo slecht als voor de tinitus.
Mijn advies is gewoon na laten kijken en niet direct aannemen dat je er niets aan kan doen.

Sammie

Berichten: 71592
Geregistreerd: 04-06-03

Re: Al twee weken last van oorsuizen

Link naar dit bericht Geplaatst: 04-01-16 11:15

Er worden altijd behandelmethodes voorgesteld, maar in 40% van de gevallen blijkt gewoon dat die allemaal niet helpen.