Afgelopen zaterdag ben ik wezen zwemmen in vrij ondiep, warm, stilstaand water. Na het zwemmen was er niks aan de hand maar een paar uur daarna kreeg ik ontzettende jeuk. Douchen en crème hielp niks maar de volgende ochtend werd ik wakker met allemaal bultjes verspreid over mijn rug, nek, buik, schouder en arm.
Deze hadden heel veel weg van muggenbulten. Zwemmersjeuk was de conclusie.
Zondag en maandag had ik ontiegelijk veel jeuk dus belde ik de HA, die raadde antiallergie pilletjes aan. Deze hielpen goed en de jeuk verdween.
Langzaam aan de bultjes ook. Ondertussen zijn dit alleen nog maar paarse sterretjes met een kleine verdikking.
Echter zijn er twee bultjes die bulten zijn geworden. De ene heeft een doorsnee van ruim 5 cm en de ander ongeveer 3.
Nu twijfel ik dus of dit ook zwemmersjeuk is of dat dit misschien wat anders kan zijn...
Normale bultjes, hier had ik er ruim 200 van

Kleine grote bult

Grote grote bult

Verhouding

Soms lijkt het alsof het een stipje met een kring is en soms lijkt het een rode vlek. De kleuren zijn in ieder geval wat feller dan op de foto.
Mocht iemand die er enigszins verstand van heeft de foto's van toen het nog 'muggenbulten' waren willen zien kan ik die via pb sturen.