Het leed wat zorgverzekering heet

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
marley93

Berichten: 6054
Geregistreerd: 07-07-12
Woonplaats: Koog aan de Zaan

Het leed wat zorgverzekering heet

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 06-03-15 09:23

Pff, sorry hoor, maar ik moet het even van me af schrijven.

Om even een achtergrond impressie te geven: ik heb het syndroom van Marfan (info kun je hier vinden). Dit is bij mij gediagnosticeerd in het AMC zelf, omdat mijn moeder en oma ook al met het syndroom bekend waren, en het erfelijk is. In het dagelijks leven heb ik er weinig last van, maar ik moet wel één keer per jaar voor controle naar de poli in het AMC.

Nu bleek dus ergens in januari dat ik zo'n budgetpolis heb. Ik had daar geen idee van. Eerst was ik gewoon 'normaal' verzekerd bij Take Care Now! van Agis, maar dat is dus overgenomen door Zilveren Kruis. Nu is het plotseling een budgetpolis geworden, waar ik nooit over geïnformeerd ben.

In een budgetpolis wordt de planbare zorg alleen bij gecontracteerde ziekenhuizen vergoed. En je raadt het al... het AMC (waar ik moet zijn) zit er niet bij.

Nou goed, ik kreeg ongeveer twee weken geleden een brief waarin de optie werd geboden om over te stappen op de gewone basispolis (€11,- duurder per maand).

Toch maar even gebeld naar de klantenservice, want als de nodige consulten wel worden vergoed heeft het voor mij weinig zin om dan toch over te stappen op een duurdere polis.
Er kwam uit dat: "Ja, die consulten worden in principe wel vergoed, als er een zogenaamde tertière verwijzing is. Anders moet je het bedrag wat niet wordt vergoed zelf betalen."

Dus direct naar het AMC gebeld, maar omdat ik direct in het ziekenhuis ben gediagnosticeerd, zonder eerst bij de huisarts te zijn geweest, heb ik geen tertière verwijzing. Daarnaast zou het al zo oud zijn, dat de verzekeraar er waarschijnlijk toch niet akkoord mee zou gaan.

Ik vind vooral dat laatste dus belachelijk, en ik vind dit echt heel erg op geldklopperij lijken. Eind van het jaar ga ik dus hard op zoek naar een andere verzekeraar.

Goed, dat moest ik even van me af schrijven.

Sorry als het niet goed staat, trouwens!

Ier

Berichten: 8307
Geregistreerd: 01-11-04
Woonplaats: home is where the heart is <3

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-03-15 09:38

Ik heb zelf bij een zorgverzekeraar gewerkt en dit is zo'n bekend verhaal. :+

Mensen willen een zo goedkoop mogelijke verzekering en verdiepen zich er nauwelijks in. Ik snap ook niet dat als je over gaat naar een andere polis, dat je niet even checkt wat voor jou van belang is om ervoor te zorgen dat dat gecontracteerd is. Zo heb ik mijn vriend dus op een gunstige polis gezet, maar voor mezelf is dat niet rendabel.

Ik vind het een zeer schappelijke oplossing om tóch naar een 'normale' polis te gaan voor maar €11,- pm meer. Ik zou het met beide handen aangrijpen. Ook voor verderop in het jaar: dit aanbod blijft niet onbeperkt geldig.

Zet op een rij welke zorgwensen je hebt, naar welke ziekenhuizen/zorgverleners je toe wilt kunnen gaan en bel de verzekeraar op om te checken of dat kan met de polis á €11,- duurder.

Allejandro
Berichten: 18566
Geregistreerd: 21-09-03

Re: Het leed wat zorgverzekering heet

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-03-15 09:40

Maar ze kunnen toch niet zomaar zonder jou te informeren je zorgverzekeraar/verzekering wijzigen?

Ier

Berichten: 8307
Geregistreerd: 01-11-04
Woonplaats: home is where the heart is <3

Re: Het leed wat zorgverzekering heet

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-03-15 09:41

Desbetreffende zorgverzekeraar heeft op meerdere momenten in het jaar brieven gestuurd dat deze verandering er aan zat te komen, Allejandro. :)

Allejandro
Berichten: 18566
Geregistreerd: 21-09-03

Re: Het leed wat zorgverzekering heet

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-03-15 09:51

Maar ts vertelt nooit geïnformeerd te zijn.

marley93

Berichten: 6054
Geregistreerd: 07-07-12
Woonplaats: Koog aan de Zaan

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 06-03-15 09:58

Ik werd verteld dat de verzekering werd overgenomen, maar niet dat het een budgetpolis werd. Er stond dat er niks zou veranderen. Nou ja, wel dus.

Ga het aanbod ook zeker accepteren hoor, maar ik houd gewoon niet van dit soort situaties.

EDIT: ik struikel dus vooral over het feit dat ik net voor dat ene dingetje van polis moet veranderen. Feit dat het aanbod is gedaan, en dat ik van polis KAN veranderen is zeker heel schappelijk. :)
Laatst bijgewerkt door marley93 op 06-03-15 10:05, in het totaal 1 keer bewerkt

veerledec

Berichten: 6847
Geregistreerd: 25-02-05
Woonplaats: Clinge

Re: Het leed wat zorgverzekering heet

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-03-15 10:02

Ook ik vind het een heel net aanbod van de verzekeraar (wij hebben dezelfde brief ontvangen).

vuurneon
Berichten: 50066
Geregistreerd: 17-10-03

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-03-15 10:10

Ik vond het juist ontzettend netjes die brief en heb geen klachten over de gang van zaken. Ik vind het ook de mede verantwoordelijkheid van de klant om elk jaar goed de voorwaarden door te nemen. Stukje eigen verantwoordelijkheid. Daarom vind ik de brief van ZV heel netjes van hun kant :j
Elk jaar krijg je immers de polisvoorwaarden toegestuurd en die kun je op elk moment inzien. In 2 klikken kreeg ik de polisvoorwaarden onder ogen van jouw verzekering.
Laatst bijgewerkt door vuurneon op 06-03-15 10:17, in het totaal 1 keer bewerkt

Boras
Berichten: 10545
Geregistreerd: 21-10-10

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-03-15 10:15

Het was vorig jaar bij agis zoals ik het lees ook al een naturapolis. Of een budgetpolis zoals jij het noemt, ts.
Ook vorig jaar had je met die polis bij agis alleen toegang tot zorgaanbieders waarmee agis een contract afgesloten had.

Het amc waarschuwt hier zelfs dat ze in 2014 geen contract hadden met take care agis.

https://www.amc.nl/web/Het-AMC/Nieuws/N ... dingen.htm

Ik vind het rot voor je, maar je was al niet goed genoeg verzekerd voor zorg in het amc.
Succes met alles.

Shadow0

Berichten: 45000
Geregistreerd: 04-06-04
Woonplaats: Utrecht

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-03-15 10:22

Erg vervelend en het laat wel zien waarom het zorgstelsel zo beroerd werkt.

@Ier: ze is dus niet van zorgverzekering gewisseld, de zorgverzekering is zelf gewisseld. En da's natuurlijk wel een flauw trucje. Mensen hebben dan niet gekozen voor die voorwaarden maar voor hele andere.

TS: waar willen ze dat je met Marfan-klachten dan heen gaat? Ik zou haast zeggen dat je het spelletje mee zou kunnen spelen (je eigen risico haal je hoe dan ook wel) door dan eerst naar de huisarts te gaan met een verwijzing voor het plaatselijke ziekenhuis, waar je je informatie en diagnose gewoon meeneemt, die volgens mij niet anders dan kunnen constateren dat je bij een marfan-specialist hoort. Verspilling, op geen enkele manier efficient, maar als dat is hoe ze het willen...

Je zou ook bij de marfan-patientenvereniging eens kunnen vragen of ze daar ervaring mee hebben?

Ier

Berichten: 8307
Geregistreerd: 01-11-04
Woonplaats: home is where the heart is <3

Re: Het leed wat zorgverzekering heet

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-03-15 10:30

@Shadow0: desbetreffende zorgverzekeraar heeft door het jaar heen verspreid brieven gestuurd over het feit dat de polis wordt omgezet naar een zorgverzekeraar/andere polis. TS is geïnformeerd. Dat zij wellicht de uitingen niet heeft ontvangen, tja, daar valt een hoop over te zeggen. Wel ontvangen maar niet goed geïntepreteerd? Wel ontvangen maar niets mee gedaan? Wel ontvangen maar niet bewust van gevolgen.

Ik vind dat de fout nogal bij de zorgverzekeraar word geplaatst terwijl je als verzekerde zelf verantwoordelijk bent om te weten welke zorg waar voor vergoeding in aanmerking komt.

Je weet dat er een andere polis is, je weet dat er een nieuw (verzekerings)jaar is en dat er dingen kunnen veranderen. TS weet ook al langer dat ze deze ziekte heeft. Dan controleer je toch zulke (belangrijke!!) aspecten van je verzekering?

Shadow0

Berichten: 45000
Geregistreerd: 04-06-04
Woonplaats: Utrecht

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-03-15 10:36

Ier schreef:
Ik vind dat de fout nogal bij de zorgverzekeraar word geplaatst terwijl je als verzekerde zelf verantwoordelijk bent om te weten welke zorg waar voor vergoeding in aanmerking komt.


Ja, dat schijnt de heersende opvatting te zijn - dat je van klanten kunt verwachten dat ze voortdurend alles in de gaten houden en doorzien en begrijpen, en dat het anders hun eigen schuld is.

(En wie wil dat nou niet, jaarlijks uren door voorwaarden en teksten ploeteren om exact uit te vogelen hoe het zit met de verzekering, bankrekening, hypotheek, energierekening, telefoonrekening...)

Mijn rechtvaardige wereld is er een waar men juist probeert om zo min mogelijk voorwaarden en dergelijke te hebben omdat het doet wat je verwacht dat het doet. Dat dingen gewoon goed werken, zonder dat je er uren op hoeft te studeren. Zoals je bij een goed ontworpen apparaat geen handleiding nodig hebt omdat het automatisch duidelijk is hoe het werkt en je niet zonder kennis grote fouten kunt maken.
Maar dat is maar mijn visie. Andere mensen vinden het idee van tegenwerking blijkbaar aantrekkelijker.

Rendiertje
Berichten: 81
Geregistreerd: 05-09-07
Woonplaats: Nieuwe Pekela

Re: Het leed wat zorgverzekering heet

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-03-15 10:38

In 2014 is TakeCareNow al een naturapolis geworden inderdaad. Een andere optie had TakeCareNow niet. Daarom ben ik in 2014 al noodgedwongen overgestapt naar een andere verzekering.
In de polis van 2014 die TCN toen toegestuurd heeft stond duidelijk dat het een naturapolis werd. Er stond niet bij wat dat precies zou betekenen maar met even googelen had ik dat zo gevonden.

Het is nu heel vervelend en ik zou het aanbod nu dan ook met beide handen aangrijpen

vuurneon
Berichten: 50066
Geregistreerd: 17-10-03

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-03-15 10:40

Mwah, je kan op de site zo even zien wat de voorwaarden zijn; als je daar 5 minuten per jaar aan besteedt is dat zo helder. De consument is immers ook niet compleet onnozel en mag wel degelijk wat verantwoordelijk op zich nemen. Daarnaast informeert ZK prima en stuurt ook keurig nog een brief met 'wij merken op dat... ' en bieden de kans om alsnog een uitgebreidere basisverzekering af te sluiten. Dus eigenlijk is er gewoon niets aan de hand; ts kan dat accepteren en haar les eruit trekken voor volgend jaar.
Laatst bijgewerkt door vuurneon op 06-03-15 10:48, in het totaal 1 keer bewerkt

Ier

Berichten: 8307
Geregistreerd: 01-11-04
Woonplaats: home is where the heart is <3

Re: Het leed wat zorgverzekering heet

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-03-15 10:47

@Shadow0 ik kan je vertellen: ik pluis ook niet dagenlang álle (aanvullende) voorwaarden door. Daarmee accepteer ik ook gelijk het feit dat ik dus 'dikke pech' kan hebben. Ieder jaar eind december denk ik na over 'welke zorgverleners ik mogelijk nodig heb', zo heb ik voor dit jaar het ziekenhuis bepaald, gekeken naar huisarts, fysiotherapie én tandarts. Op basis daarvan heb ik een (bewuste) keuze gemaakt. Als het nou onvoorzien was, dan kán ik het me voorstellen. Maar TS weet al langer van het bestaan van haar ziekte.

Ik ben het met je eens dat je niet urenlang door voorwaarden moet ploeteren en dat dat best een stuk toegankelijker kan.

Verder sluit ik me volledig bij vuurneon aan.

purny

Berichten: 30162
Geregistreerd: 08-06-06
Woonplaats: Den haag

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-03-15 11:04

Ik ben bij CZ en ik kreeg vorig jaar een brief. Mijn polis was overgezet naar een natura polis. Of naar die andere. Nu ben ik behalve mijn astma en luchtweginfecties nooit zo ziek dat ik naar een ziekenhuis moet.
Het is mijn keus geweest om 1 van die polissen te nemen die voor mij goed is.

Al moet ik wel toegeven dat het verrot ingewikkeld is. Net wat ik al zeg, ik weet nu niet meer welke polis ik heb. En het is er volgens mij doorgedouwd in de kamer zonder toestemming van de eerste kamer.

Van mij mogen we wel terug naar 1 polis. Lekker makkelijk en overzichtelijk

Anoniem

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-03-15 12:08

Ier schreef:
Ik heb zelf bij een zorgverzekeraar gewerkt en dit is zo'n bekend verhaal. :+

Mensen willen een zo goedkoop mogelijke verzekering en verdiepen zich er nauwelijks in. Ik snap ook niet dat als je over gaat naar een andere polis, dat je niet even checkt wat voor jou van belang is om ervoor te zorgen dat dat gecontracteerd is. Zo heb ik mijn vriend dus op een gunstige polis gezet, maar voor mezelf is dat niet rendabel.

Ik vind het een zeer schappelijke oplossing om tóch naar een 'normale' polis te gaan voor maar €11,- pm meer. Ik zou het met beide handen aangrijpen. Ook voor verderop in het jaar: dit aanbod blijft niet onbeperkt geldig.

Zet op een rij welke zorgwensen je hebt, naar welke ziekenhuizen/zorgverleners je toe wilt kunnen gaan en bel de verzekeraar op om te checken of dat kan met de polis á €11,- duurder.


Ik dacht precies hetzelfde :j

Nico12
Berichten: 972
Geregistreerd: 15-02-12

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-03-15 12:25

Een verwijsbrief van huisarts is niet nodig voor specialistische hulp indien de tussen liggende termijn van afspraken binnen 1 jaar ligt. Deze uitspraak is/ wordt gedaan door de Ombudsman Zorg, daar kun je je probleem voorleggen. Voor kosten in het algemeen, reiskosten enz enz die zou ik verhalen op ouders/ grootouders, immers die hebben jou bewust met een probleem opgezadeld.

purny

Berichten: 30162
Geregistreerd: 08-06-06
Woonplaats: Den haag

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-03-15 12:29

Dirkjohannes schreef:
Een verwijsbrief van huisarts is niet nodig voor specialistische hulp indien de tussen liggende termijn van afspraken binnen 1 jaar ligt. Deze uitspraak is/ wordt gedaan door de Ombudsman Zorg, daar kun je je probleem voorleggen. Voor kosten in het algemeen, reiskosten enz enz die zou ik verhalen op ouders/ grootouders, immers die hebben jou bewust met een probleem opgezadeld.

Welk probleem is er dan?

Meraki

Berichten: 5913
Geregistreerd: 28-03-05
Woonplaats: Twente

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-03-15 12:29

Dirkjohannes schreef:
Voor kosten in het algemeen, reiskosten enz enz die zou ik verhalen op ouders/ grootouders, immers die hebben jou bewust met een probleem opgezadeld.


Dit.meen.je.niet. :Y)

Liselot

Berichten: 32514
Geregistreerd: 18-06-01
Woonplaats: Almelo

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-03-15 12:30

Dirkjohannes schreef:
Een verwijsbrief van huisarts is niet nodig voor specialistische hulp indien de tussen liggende termijn van afspraken binnen 1 jaar ligt. Deze uitspraak is/ wordt gedaan door de Ombudsman Zorg, daar kun je je probleem voorleggen. Voor kosten in het algemeen, reiskosten enz enz die zou ik verhalen op ouders/ grootouders, immers die hebben jou bewust met een probleem opgezadeld.


Pardon!? Dus omdat je een erfelijke ziekte hebt mag je maar geen kinderen meer krijgen? Wat is dat nou voor belachelijke uitspraak

Nico12
Berichten: 972
Geregistreerd: 15-02-12

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-03-15 13:56

Meraki schreef:
Dirkjohannes schreef:
Voor kosten in het algemeen, reiskosten enz enz die zou ik verhalen op ouders/ grootouders, immers die hebben jou bewust met een probleem opgezadeld.


Dit.meen.je.niet. :Y)


Ja dat meen ik serieus.

Nico12
Berichten: 972
Geregistreerd: 15-02-12

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-03-15 13:58

Liselot schreef:
Dirkjohannes schreef:
Een verwijsbrief van huisarts is niet nodig voor specialistische hulp indien de tussen liggende termijn van afspraken binnen 1 jaar ligt. Deze uitspraak is/ wordt gedaan door de Ombudsman Zorg, daar kun je je probleem voorleggen. Voor kosten in het algemeen, reiskosten enz enz die zou ik verhalen op ouders/ grootouders, immers die hebben jou bewust met een probleem opgezadeld.


Pardon!? Dus omdat je een erfelijke ziekte hebt mag je maar geen kinderen meer krijgen? Wat is dat nou voor belachelijke uitspraak


Dat staat er niet, goed lezen.

marley93

Berichten: 6054
Geregistreerd: 07-07-12
Woonplaats: Koog aan de Zaan

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 06-03-15 14:01

Citaat:
Voor kosten in het algemeen, reiskosten enz enz die zou ik verhalen op ouders/ grootouders, immers die hebben jou bewust met een probleem opgezadeld.

Zo, pardon? Deze opmerking schiet me echt in het verkeerde keelgat! Ga fietsen.


Voor de rest: Ik heb dit topic minder dan een halfuur na het bellen etc aangemaakt. Ik was dus gewoon even in een slechte bui omdat ik het een tegenvaller vond dat dit soort zorg (niet spoedeisend maar wel noodzakelijk) toch niet werd vergoed. Het is niet de schuld van de zorgverzekeraar, nog het ziekenhuis, dat snap ik. Ik was gewoon even teleurgesteld. (Ik zal de titel ook even wat aardiger maken. :'))
Ik heb nooit eerder mijn kosten bij het AMC hoeven vergoeden, ook niet toen TCN een budgetverzekering was. Misschien dat daar gewoon iets is fout gegaan in mijn voordeel, maar goed, dat is gedaan. TCN is immers niet meer.
Het aanbod om de basispolis te nemen ga ik natuurlijk gewoon aannemen, en eind van het jaar ga ik weer rondkijken welke verzekeraar het beste bij mijn situatie past.
Dus jullie hebben gelijk! :) Ik had al beter moeten kijken voor 1-1-15.

EDIT: ik heb geen idee hoe ik de titel aanpas. Nou ja.
Laatst bijgewerkt door marley93 op 06-03-15 14:09, in het totaal 1 keer bewerkt

Iris82

Berichten: 40393
Geregistreerd: 04-10-02
Woonplaats: Tilburg

Re: Het leed wat zorgverzekering heet

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-03-15 14:03

Ik vind het wel een vermoeiend systeem geworden zo hoor TS. Ik wil me daar ook helemaal niet mee bezig houden. Ik wil gewoon verzekerd zijn. Punt.