18+ vraagje

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
_KiMbErLeY_

Berichten: 7556
Geregistreerd: 03-12-05
Woonplaats: Hier

18+ vraagje

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 18-10-14 17:01

Hallo dames,

Een vriendin van mij zit met een probleempje, maar durft het niet bij een dokter na te vragen, wat ik me goed voor kan stellen....
Ik kan haar helaas ook niet helpen dus stelde ik voor om het op bokt te zetten (ze zit er zelf ook op, maar we doen het onder mijn account omdat ze het awkward vind.)

Ik zal het zo beknopt mogelijk proberen uit te leggen, ik weet namelijk niet zeker of dit mag ivm de jeugdige lezers.... Dus ik hoop dat jullie het snappen :') (sorry als het hier verkeerd staat/niet mag)


Vroeger kon ze nooit een tampon in doen...
Nu heeft ze haar eerste vriendje en het lijkt of hij het er ook niet in krijgt.
Vriend heeft het idee dat het te smal is, het doet haar ook pijn...
Wat zou ze hieraan kunnen doen? Iemand hier ervaring mee, of tips??


Reacties mogen ook via pb! ;)

CharIsabella

Berichten: 2155
Geregistreerd: 20-06-14
Woonplaats: Bergen op Zoom

Re: 18+ vraagje

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-10-14 17:10

volgens mij is dit gewoon maagdelijkheid daar zal ze gewoon even doorheen moeten veel voorwerk en glijmiddel
bij de een is dat nou eenmaal iets steviger dan bij een ander

xManon_

Berichten: 6641
Geregistreerd: 04-01-05
Woonplaats: Den Bosch

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-10-14 17:11

Als die tampon nu wel lukt en eerst niet, klinkt het alsof ze het aanspant allemaal?
Vaginisme noemen ze dat geloof ik. Google daar eens naar met haar?

Sem_
Berichten: 7898
Geregistreerd: 17-02-06

Re: 18+ vraagje

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-10-14 17:13

Ik denk dat het te maken heeft met spanning.

Rennie89
Berichten: 37782
Geregistreerd: 18-07-08
Woonplaats: Den Haag

Re: 18+ vraagje

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-10-14 17:15

gewoon spanning gok ik zo :) heel normaal :P
Tip: voorspel doen, en ja, hoe slecht het ook is, alcohol helpt te ontspannen ;) met mate uiteraard

Janneke93

Berichten: 1512
Geregistreerd: 30-04-10
Woonplaats: Ede

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-10-14 17:16

Klinkt inderdaad als vaginisme, aangezien ze al moeite heeft met een tampon. Zou toch maar even langs de huisarts gaan als ik haar was, die kan haar verder helpen :
Spanningen kunnen daar trouwens ook toe leiden, gebeurd vaker bij meisjes
Laatst bijgewerkt door Janneke93 op 18-10-14 17:17, in het totaal 1 keer bewerkt

Primavera

Berichten: 2811
Geregistreerd: 08-03-10

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-10-14 17:16

En als ze er eenmaal "doorheen" is? Gaat het dan wel? Ik ben gezegend met een smalle vagina en een vriend die niet bepaald klein is :Y)
en altijd doet het de eerste minuten extreem pijn, voelt het strak aan en ik moet echt even "wennen" aan hem. Dit duurt een paar tellen/stoten en dan gaat het zonder pijn.

_KiMbErLeY_

Berichten: 7556
Geregistreerd: 03-12-05
Woonplaats: Hier

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 18-10-14 17:54

Ze hebben net nog nooit geprobeerd om erdoorheen te gaan, dan krijgt ze namelijk een behoorlijke steek.
Tampon lukt nu idd ook nog niet.

We gaan idd ff googlen op vaginisme...

We hadden ooit kets gevonden en daarbij moest ze eens proberen met dr vinger, maar dat lukte ook niet helemaal, ze is btje "bang" dat het pijn doet...

Daar heb je natuurlijk al een groot gedeelte...

minikatje

Berichten: 8965
Geregistreerd: 26-07-05
Woonplaats: sprookjesland

Re: 18+ vraagje

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-10-14 17:56

Lekker naar de huisarts, die stuurt je dan door naar een vrouwendokter :)

Anoniem

Re: 18+ vraagje

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-10-14 17:58

Waarschijnlijk is het gewoon de spanning en de angst voor pijn, maar ik zou er toch even mee langs de dokter. Al is het maar voor je eigen idee, dat je weet dat alles in orde is, dan ben je daarna waarschijnlijk ook minder gespannen.

Primavera

Berichten: 2811
Geregistreerd: 08-03-10

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-10-14 17:58

Oh nee dat zou ik dan inderdaad niet proberen. Ik heb zelf namelijk geen last van tampons in doen. Ik denk dat het dan inderdaad verstandig is om even langs een arts te gaan. Mogelijk kan die een doorverwijzing geven naar een specialist op dit gebied.

Gydja

Berichten: 3012
Geregistreerd: 12-06-09
Woonplaats: Kyoto, Japan

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-10-14 18:00

Ik kon het eerst ook niet maar sinds ik geen maagd meer ben wil het prima. Maar het is wel vreemd dat het eerst wel kon en nu weer niet. Ik zou er mee naar de dokter gaan. Ook kan het zijn dat het gewoon niet zo gemakkelijk gaat. Als je gespannen bent span je meer aan en is er minder ruimte. Dus wat je kan doen is van die speciale makkelijk glijbare tapons kopen van OB ( pro comfort ). Brengt gewoon makkelijker in. Ook is het belangrijk om het daar beneden te ontspannen en niet aan te spannen. Ze kan het ook proberen om het zittend of op haar hurken te doen, het is dan namelijk wijder.

_KiMbErLeY_

Berichten: 7556
Geregistreerd: 03-12-05
Woonplaats: Hier

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 18-10-14 18:01

Ze had het idd al gelezen en gezocht op vaginisme en lijkt aardig overeen te komen....

Ze appt me net huilend dat ze echt niet naar een dokter durft...
Ik kan wel met haar meegaan maar ze vind het echt heel moeilijk....

_KiMbErLeY_

Berichten: 7556
Geregistreerd: 03-12-05
Woonplaats: Hier

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 18-10-14 18:02

Gydja, het is haar nooit gelukt trouwens ;)

minikatje

Berichten: 8965
Geregistreerd: 26-07-05
Woonplaats: sprookjesland

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-10-14 18:06

_KiMbErLeY_ schreef:
Ze had het idd al gelezen en gezocht op vaginisme en lijkt aardig overeen te komen....

Ze appt me net huilend dat ze echt niet naar een dokter durft...
Ik kan wel met haar meegaan maar ze vind het echt heel moeilijk....

waarom durft ze niet?

Murthul

Berichten: 17064
Geregistreerd: 19-12-10
Woonplaats: Eilandje

Re: 18+ vraagje

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-10-14 18:10

LZP >> MWS

Gydja

Berichten: 3012
Geregistreerd: 12-06-09
Woonplaats: Kyoto, Japan

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-10-14 18:12

Ah oke dan heb ik het verkeerd gelezen. Maar dan is het best wel normaal zou ik zeggen. Zelf kon ik het er ook nooit in doen of het deed verschrikkelijk veel pijn. Sinds ik geen maagd meer ben gaat het wel makkelijker. Ik heb het zelfde als MrUlbe :') Bij mij is het smal en hij is breder dan gemiddeld geschapen. Het is inderdaad even wennen. De eerste keer kan wennen zijn maar als je het een paar keer gedaan hebt valt het wel mee.

Er zijn trouwens meer mensen die hier een probleem mee hebben hoor! Al mijn vriendinnen zonder vriendje hebben er last van :') Maar ach, je kan het toch ook bij maandverband houden?

Vayo

Berichten: 8041
Geregistreerd: 23-08-05

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-10-14 18:13

Hoe oud is ze eigenlijk?

Selina

Berichten: 16212
Geregistreerd: 20-10-13
Woonplaats: Veenendaal

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-10-14 18:14

En als ze naar een vrouwelijke dokter gaat?
Het is even doorzetten en toen ik naar de dokter ging voor een probleem beneden vond ik ook erg vervelend maar wat is dat me meegevallen zeg!

Qimm

Berichten: 16117
Geregistreerd: 04-08-05
Woonplaats: 't oost'n

Re: 18+ vraagje

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-10-14 18:24

Als ze er vanaf wil is een bezoek aan de dokter een heel goed idee. Ze is niet de enige met dit probleem, en ik je eentje dit oplossen gaat em niet worden. Het is wel heel persoonlijk en eng om te bespreken maar Dokters vinden dit soort vragen/problemen heel normaal. Ze zal toch even door moeten zetten.

CharIsabella

Berichten: 2155
Geregistreerd: 20-06-14
Woonplaats: Bergen op Zoom

Re: 18+ vraagje

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-10-14 18:31

t is gewoon een gesprek hoor bij de dokter geen enge dingen die zij niet wilt

kan haar vriend niet wat verder gaan met zn vingers veel zoenen en gewoon ontspannen desnoods aan de zware drank

muntdrop

Berichten: 2971
Geregistreerd: 02-08-12

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-10-14 18:35

Het kan vaginisme zijn. In dat geval span je onbewust de vagina aan waardoor er niks in kan. Kan ze bijvoorbeeld wel een vinger erin doen? Ik weet niet wat voor huisarts ze heeft, maar je kan altijd vragen om een vrouw en een arts heeft geheimhoudingsplicht dus niemand hoeft het te weten. Verder zien die mensen wel meer vaijayjay's in hun leven en zolang er geen paddenstoelen uit groeien hoeft je vriendin zich echt niet druk te maken!

Ik kan trouwens ook geen gewone tampons in doen hoor. Maakt niet uit hoe klein, misschien iets mentaals maar die dingen glijden nou ook niet bepaald makkelijk naar binnen vind ik :'). Ik gebruik tampons met inbrenghuls, dus is een soort kartonnetje wat wel lekker glibbert en dat gaat weer super makkelijk.

Sowieso denk ik wel dat ze een lastig probleem heeft. Je blijft het toch onbewust aanspannen, bang voor de pijn. Probeer het in ieder geval rustig te 'rekken', je hoeft er niet in 1 keer een boomstam in te douwen. Eerst een vinger, dan twee en nouja spreekt voor zich.

Overigens zijn er wel mensen waarbij het gewoon écht te klein is, maar dat is echt maar een heel klein percentage, daarvoor moet je dan wel geopereerd worden.

Seltje

Berichten: 3306
Geregistreerd: 25-05-10
Woonplaats: Antwerpen

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-10-14 18:40

Ik heb dit probleem ook al jaren. Tijdens de geslachtsgemeenschap helpt glijmiddel en voorspel heel goed. Maar tampons (zelfs OB mini) blijven een probleem. Ik bloed ook enorm weinig, dus los het nu op met maandverband.

Grapjasjes12

Berichten: 18644
Geregistreerd: 01-09-09

Re: 18+ vraagje

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-10-14 19:07

Ik had het ook heel erg, mijn maagdenvlies was gewoon enorm goed ontwikkeld, helaas. De eerste keer was flink pijnlijk en heb flink gebloed, daarna kon ik pas een tampon inbrengen :)

Sem_
Berichten: 7898
Geregistreerd: 17-02-06

Re: 18+ vraagje

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-10-14 19:10

Volgens mij is die steek ook gewoon iets waar je even doorheen moet. Wel vervelend voor je vriendin!