Ik heb Google en Bokt al afgezocht, maar ik heb nog niet het antwoord gevonden waar ik naar op zoek ben dus ik hoop dat iemand hier mij kan helpen.
Al sinds ik mij kan herinneren heb ik last van vastzittende spieren in mijn schouders.
Als mijn schouders worden gemasseerd dan is het heel even weg, maar vrij snel heb ik er weer last van. (Binnen een dag/ enkele dagen zit het weer helemaal vast).
Nu heb ik een paar weken geleden een ontspanningsmassage gehad, en degene die de massage zou geven kon van te voren al zeggen waar ik last van heb.
Terwijl ik daar stond trok ik namelijk mijn schouders op. Ik ben er nu dus achter dat die vastzittende spieren komt door het onbewust optrekken van mijn schouders.
Fijn om te weten waardoor het komt, maar als het onbewust gebeurt dan kan ik er nog vrij weinig aan doen.
Mijn vraag is dus of meer mensen hier last van hebben?
Wat doen jullie er tegen? Gaan jullie naar de fysio, mensendieck, manueel therapeut o.i.d.?
Ik neem aan dat er wel oefeningen te doen zijn om te leren om niet meer mijn schouders op te trekken, maar bij wie kan ik hiervoor terecht? Mensendieck is voor je houding, maar is dat ook voor dit soort klachten?
Wie o wie kan mij wat verduidelijk geven?

Alvast bedankt!