Heel erg bedankt voor de reacties in ieder geval al, ik heb er echt wat aan. Hij is inderdaad van plan om via de dokter doorgestuurd te worden naar een psycholoog.
Hij heeft nogal een heftig verleden en hier komt het heel waarschijnlijk ook vandaan. Een groot deel van de depressie zal ook voortkomen uit dat hij zelf gesloopt is door de depressie van zijn ex waar hij op dat moment mee samenwoonde. Ergens weet ik ook wel dat hij de juiste beslissing heeft genomen door een punt achter de relatie te zetten, omdat ik eigenwaarde problemen heb en hij me ertegen wilde beschermen dat ik zijn depressie persoonlijk aantrok. Het betekent voor mijn eigenwaarde inderdaad ook veel dat hij het me verteld heeft, aangezien ik me in tijden niet zo onzeker heb gevoeld als de laatste maand.
Hij heeft wel altijd voedsel in zijn koelkast, hij kookt meestal genoeg voor twee of drie dagen en vriest dan de rest dus in. Het grootste probleem schuilt het erin dat hij er gewoon niet aan denkt om te eten, hij is tien kilo afgevallen sinds het begin van onze relatie.
Het moeilijkste punt voor mij op dit moment is, in hoeverre we contact moeten houden. Gisteren was ik niet echt voor rede vatbaar, hij heeft me toen wel gevraagd of hij me een brief mocht schrijven waarin hij zijn gevoelens zou uitleggen. Ik heb hem ook gezegd dat ik dit heel fijn zou vinden en het heel fijn zou vinden als we binnenkort een keer samen koffie zouden gaan drinken maar hem op dat moment ook gevraagd of hij me daarvoor zelf wil benaderen. Achteraf weet ik niet of dit slim is, of dat ik hem beter zelf binnenkort een keer kan vragen voor koffie. En ik weet niet of het slim is om mijn brief te versturen, op dit moment zijn mijn gevoelens nog het sterkst, maar aan de andere kant weet ik niet of het slim is om hem een brief te sturen waarin ik mijn gevoel zo uitgedrukt is, omdat ik hem geen schuldgevoel wil aanpraten.
Ik weet dat ik niet te dicht bovenop hem moet gaan zitten sowieso, dan zou ik mezelf ook slopen, maar ik weet dat ik mezelf nog erger sloop als ik nu afstand van hem neem. Dat zou ik mezelf niet kunnen vergeven.