Knieklachten, maar geen diagnose te stellen

Moderators: NadjaNadja, Essie73, Muiz, Polly, Telpeva, ynskek

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
SuzanLarissa

Berichten: 2707
Geregistreerd: 24-11-07
Woonplaats: durkum

Knieklachten, maar geen diagnose te stellen

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 01-02-14 17:47

Hoi bokkers :wave:

In september heb ik een verkeerde beweging gemaakt, en daarbij mijn knie bezeerd, ik dacht gaat wel over dus nog even verder gegymd.
Helaas kon ik de volgende dag er niet meer op lopen, dit heeft 3 dagen geduurd en toen had ik een manier gevonden om er wel op te kunnen lopen, namelijk met een gebogen knie.

Begin november naar de huisarts geweest omdat het nog pijn deed
De klachten waren niet volledig kunnen buigen en strekken.
Ook even aan mijn fysio gevraagd en die had geconstateerd dat ik een licht positieve meniscus test had.
De huisarts kon zo geen uitsluitsel geven omdat het niet directe aanleiding was tot meniscus letsel.
Dus op naar de Orthopeed.
Foto's en Mri gemaakt en deze waren beiden goed.
De Orthopeed kon verder ook geen diagnose stellen, omdat ik al andere klachten had met spieren ben ik doorgestuurd naar de Reumatoloog.
Deze heeft ook gekeken , gevoeld aan mijn knie en me nog even goed pijn gedaan maar nog steeds geen idee wat het dus is.
Maar nu heb ik de laatste weken ook last in rust, dan is het een zeurende stekende pijn.
Komt zomaar opzetten en gaat zomaar weg

Een alles op een rijtje
Knie is nooit dik of warm geweest
Geen pijn aan buitenkant van de knie
Meeste pijn zit echt binnen in de knie of de knieholte
Pijn bij volledig strekken, hierbij lijkt ook de knieschijf iets raars te doen en deze doet dan ook pijn.
En pijn bij volledig buigen zoals op je knieën zitten, benen op de bank, of optrekken op de stoel dan heb ik wel weer last van de draai beweging zelfde als bij op de bank leggen. Het lijkt of iets het niet aan kan dat er kracht op komt. Dan zit de pijn binnen in de knie aan de kant welke ik op beweeg of de kant die naar beneden ligt.
Sinds paar weken dus klachten in rust.
Knie voelt licht instabiel bij sporten ( denkend aan lunges en squats)
Ik rij nu even niet maar in Oktober met een strandrit wel goed last gehad van knie tijdens rijden.

Al met al een heel lang verhaal, maar ik ben de knie zat! Ik moet straks op lange stage met veel bewegen, en ga weer aan het rijden. En ik wil niet belemmerd worden door die knie.
Ook vermijd ik bepaalde sport en spel activiteiten omdat daar bepaalde bewegingen in voorkomen die ik gewoon niet kan doen door dat het pijn doet.
Iemand enig idee, iemand die de klachten herkent of nog een idee heb waar ik terecht kan met de klachten?

Mary122

Berichten: 75
Geregistreerd: 29-01-14
Woonplaats: Hiversum

Re: Knieklachten, maar geen diagnose te stellen

Link naar dit bericht Geplaatst: 01-02-14 19:53

Wat vervelend allemaal! Helemaal als de oorzaak vaag blijft, behandel ik dit soort klachten meestal met kinesio tape. Omdat je wel duidelijk de pijn kunt localiseren, zou je het zelf in deze situatie best zelf kunnen doen. Op deze website zijn supergoede instructievideo's te zien welke voor KT Tape PRO (sport) zijn bedoeld. http://ktnederland.nl/nl/knees/

Fred_Kroket
Berichten: 3116
Geregistreerd: 15-07-10
Woonplaats: Friesland

Link naar dit bericht Geplaatst: 01-02-14 20:58

Ik mis een kruisband en alle banden zijn nogal slap geworden en ook altijd last.

Wat mij helpt is sporten, dus gecontroleerde bewegingen maken, squatten, lunges en leg press in de fitness en vermijden van roterende en draaiende bewegingen. Zo houd ik het al een aantal jaren heel goed uit! Ik zit ook niet snel met mijn benen over elkaar of op mijn knieën e.d.

Mary122

Berichten: 75
Geregistreerd: 29-01-14
Woonplaats: Hiversum

Re: Knieklachten, maar geen diagnose te stellen

Link naar dit bericht Geplaatst: 01-02-14 22:12

Absoluut waar. Blijf in beweging en probeer je spieren te versterken! Maar zorg dat de doorbloeding en ondersteuning in stand blijft; dat kun je doen door elastisch te tapen.

Lous

Berichten: 24374
Geregistreerd: 01-08-04
Woonplaats: 040

Link naar dit bericht Geplaatst: 01-02-14 22:14

Ik hoor de laatste tijd zoveel verhalen over knieklachten waarvan ze niet kunnen zeggen in het ziekenhuis wat het is. Raar toch?

zap

Berichten: 7230
Geregistreerd: 29-01-07

Link naar dit bericht Geplaatst: 01-02-14 22:19

Het lijkt wel alsof je mijn klachten beschrijft :(:) . Ik heb ook met sporten een verkeerde beweging gemaakt (naja, mijn tegenstander knalde een beetje lomp bovenop mij) en sindsdien wil mijn knie ook niet altijd wat ik wil. Ik heb ook gewoon verder gespeeld en kreeg in de avond last. Ik kon mijn knie niet strekken en liep inderdaad ook een halve week met een gebogen knie. Ik sliep met een gebogen knie en als ik op de bank zat, legde ik een kussentje in mijn knieholte zodat mijn knie niet hoefde te buigen. Naast dat het heel veel pijn deed (inderdaad echt in de knie, beetje onderaan knieholte), had ik ook het idee dat mijn knie niet verder kon.

Maargoed, het ging over en ik kan gewoon bewegen en sporten. Maar ik moet inderdaad niet op mijn knieën gaan zitten of mijn been schuin op de bank leggen bijvoorbeeld, want dan kan ik vervolgens mijn knie inderdaad niet meer strekken. Kortom de hoek meer dan 90 graden met druk doet snel pijn. Ook als ik lang op een stoel zit (knie in 90 graden) kan ik daarna alleen strompelen.

Ik kan verder gewoon bewegen en sporten (sport niet zo veel meer en als ik sport is het op laag niveau. Al voel ik mijn knie wel weer met squats en lunges :j, maar dat wijt ik aan 'onervarenheid' :+ ), maar ik heb er met zitten/op mijn knieën zitten wel veel last van. Ik vind mijn klachten alleen te vaag voor de huisarts. Het is bij mij nu zo'n jaar geleden gebeurt en de klachten blijven hetzelfde.

Ik ben benieuwd wat er bij jouw uitkomt :j.

Ibbel

Berichten: 51710
Geregistreerd: 01-09-04
Woonplaats: West-Veluwe

Re: Knieklachten, maar geen diagnose te stellen

Link naar dit bericht Geplaatst: 01-02-14 22:23


unihorses

Berichten: 7308
Geregistreerd: 23-08-12
Woonplaats: bennekom

Re: Knieklachten, maar geen diagnose te stellen

Link naar dit bericht Geplaatst: 01-02-14 22:27

wat heeft de fysio toen gedaan? want ik ben ook een keer zo stom geweest mijn knie niet te willen strekken en maar gewoon anders te gaan lopen, en dat heeft heeeeeeeeeel lang geduurd... kreeg ik ook zo'n enorme pijn aan mijn knie van omdat ik hem nooit strekte / helemaal krom deed. en mri's tja... nu 1,5 jaar later weer geopereerd aan iets wat er toen ookal zat maar ze nooit hebben gezien... iedere mri zien ze wel weer wat nieuws.
Ik denk dat fysio toch wel veel kan helpen....

SuzanLarissa

Berichten: 2707
Geregistreerd: 24-11-07
Woonplaats: durkum

Re: Knieklachten, maar geen diagnose te stellen

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 02-02-14 09:49

Lous, ja ik vind het ook raar..

Ibbel,dat komt me dan weer niet bekend voor , ik heb bijvoorbeeld geen klachten met fietsen of traplopen. Wel een korte periode gehad overigens.

Zap: klinkt inderdaad als de zelfde klachten! Ik sport dus ook gewoon maar heb veel moeite met de lunges vooral ik doe bodypump en kan dat echt niet bijhouden dan. Of dat relevant is aan mijn klachten denk ik wel ja want ik heb altijd al lunges kunnen doen. Het voelt gewoon instabiel dan.
Ik zou toch als ik jou was er wel even mee langs de huisarts gaan, normaal ben ik ook nooit zo van ga er maar mee naar de huisarts maar het belemmerde me zo in mijn werk op stage dat het gewoon wel moest.
Ik doe recreatie en ja dat is ontzettend veel bewegen en dansen en toneel en dergelijke


Unihorse:
Mijn fysio weet het helaas ook niet, kan haar wel vragen of ze er wat mee kan maar ze vind het zelf ook vage klachten. En had het goed toen ze zei dat ze niks zouden vinden op de MRi bijvoorbeeld.

SuzanLarissa

Berichten: 2707
Geregistreerd: 24-11-07
Woonplaats: durkum

Re: Knieklachten, maar geen diagnose te stellen

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 11-02-14 10:05

Nog weer even een schopje

Zaterdag voor het eerst weer gereden en ging gewoon goed met mijn knie
Maandag weer gereden en toen had ik goed wat pijn, nu doet de buitenkant van mijn knie ook zeer bij aandrukken.
Wel is het dat ik zaterdag met spring zadel reed en maandag met dressuur.
Zaterdag weer rijden en hopen dat ik er dan geen last van heb.
Wel zit ik niet helemaal lekker in mijn dressuurzadel, miss dat dat ook verschil uit maakt.

SuzanLarissa

Berichten: 2707
Geregistreerd: 24-11-07
Woonplaats: durkum

Re: Knieklachten, maar geen diagnose te stellen

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 11-02-14 13:01

En nog eentje, ga de huisarts zo weer even bellen
Buigen doet me opeens veel pijn aan de buitenkant van de knie en is andere pijn dan normaal
Ook het optillen van been doet me zeer, echt raar dit weer heb niet gestoten of wat dan ook

blondies
Berichten: 699
Geregistreerd: 21-03-09

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-02-14 13:12

Mary122 schreef:
Wat vervelend allemaal! Helemaal als de oorzaak vaag blijft, behandel ik dit soort klachten meestal met kinesio tape. Omdat je wel duidelijk de pijn kunt localiseren, zou je het zelf in deze situatie best zelf kunnen doen. Op deze website zijn supergoede instructievideo's te zien welke voor KT Tape PRO (sport) zijn bedoeld. http://ktnederland.nl/nl/knees/


Haha, ik kom je toevallig in een aantal topics al tegen en volgens mij ben jij kinesiotape zijn grootste fan :D

TS: met zoveel klachten en geen verbetering meer bij fysio lijkt me een retourtje specialist geen overbodige luxe! Succes, ben benieuwd wat eruit komt.

SuzanLarissa

Berichten: 2707
Geregistreerd: 24-11-07
Woonplaats: durkum

Re: Knieklachten, maar geen diagnose te stellen

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 11-02-14 13:14

Ja word er een beetje moe van haha
Het is niet zo dat ik crepeer van de pijn maar het belemmert me ontzettend en tja net weer begonnen met rijden en dat deed me ook zeer en dat is helemaal niet de bedoeling. Dus het moet gewoon opgelost worden :Y)
Kan bij mijn volgende fysio afspraak voor mijn schouders de fysio nogmaals laten kijken en zeggen dat het dus echt niet beter wordt

Mary122

Berichten: 75
Geregistreerd: 29-01-14
Woonplaats: Hiversum

Link naar dit bericht Geplaatst: 19-02-14 23:31

Citaat:
Citaat:
Haha, ik kom je toevallig in een aantal topics al tegen en volgens mij ben jij kinesiotape zijn grootste fan :D


Ja klopt, ik ben zelf fysio en er zijn zoveel klachten die gewoon makkelijk te behandelen zijn met elastisch tape. Ik zie in de praktijk dat het gewoon fantastisch werkt. En dat zeggen de meesten die het zelf gebruiken.