Is inenten wel zo verstandig als we denken?

Moderators: Polly, Muiz, NadjaNadja, Telpeva, Essie73, ynskek, Ladybird

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Matheno

Berichten: 8539
Geregistreerd: 06-01-11
Woonplaats: Luttelgeest

Is inenten wel zo verstandig als we denken?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 11-07-13 13:20

Naar aanleiding van een kleine discussie in dit topic ([NM] 16-jarige jongen uit Urk verdronken......) ben ik wel benieuwd hoe Bokt over inenten denkt.
Persoonlijk ben ik tegen inenten en niet alleen door religieuze redenen. Ik post hier nogmaals wat ik had gepost in het andere topic:

---

Veel mensen zijn bang voor de complicaties die je kunt krijgen na een kinderziekte. Maar hoe terecht is die angst? De meeste (kinder)ziekten hebben namelijk een zeer mild verloop. Een kind is een paar dagen ziek met koorts en worden dan weer beter.
Gezonde kinderen krijgen dan ook geen complicaties maar bouwen wel levenslange immuuniteit op tegen de doorgemaakte ziekte. Dit in tegenstelling tot een vaccinatie, die beschermen hooguit 7-10 jaar!!
En wat veel mensen vergeten is dat niet alle complicaties die kunnen optreden ook heel ernstig of blijvende schade na laten.
Complicaties komen zelden voor en als ze voorkomen komt dat vooral voor in situaties als de levensstandaard laag is, de hygiëne te wensen overlaat en voeding erg eenzijdig is en ons immuunsysteem dus niet optimaal kan werken. Hiervan is in onze Westerse wereld toch niet echt sprake. Waarom en waartegen blijven we dan toch zoveel vaccineren?

Ik ben er van overtuigd dat de meeste vaccinaties de gezondheid kunnen schaden en dat er maar weinig redenen zijn om jezelf of je kinderen te laten vaccineren.

Natuurlijk kunnen er overwegingen zijn om sommige vaccinaties op bepaalde momenten wel te geven zoals bijv difteritis en thypus als we in een oorlogssituatie zouden zijn, of als er een ernstig voedseltekort is en daardoor onze immuuniteit, hygiëne (schoon drinkwater) en voedselvoorziening op een heel laag pitje staan.
Dan zijn we vatbaar voor (ernstige) ziekten en krijgen complicaties een kans. Maar zoals ik hierboven al zei: Volgens mij is dat in onze welvaartsmaatschappij niet aan de orde.
Een andere reden kan zijn dat we op een vakantie of 'survivaltocht' willen gaan ergens diep in de tropen of binnenlanden van...........?
in iedergeval ver weg van onze westerse beschaving en comfort en we daar zelf aan ons eten en drinken moeten zien te komen. Onze immuuniteit kan dan verzwakken en dan lopen we inderdaad risico op het krijgen van (tropen) ziekten en kan een vaccinatie zinvol zijn.
Daarom heb ik wel tabletten genomen tegen onder andere malaria.

---

Het aantal volwassenen maar ook kinderen met chronische ziekten of auto-immuunziekten neemt de laatste 30 jaar enorm toe in Europa en Amerika. We vinden het inmiddels heel gewoon dat baby's regelmatig verkouden zijn, een oorontsteking krijgen, allergisch zijn voor van alles en nog wat, eczeem hebben, en ga zo maar door. We vinden het ook heel normaal dat kinderen al diverse keren een anti-bioticakuur hebben gehad en dat ze 'pufjes' krijgen vanwege chronische benauwdheid. Voor koorts -juist de opruimer van ziektekiemen- zijn we bang gemaakt en paracetamol wordt veelvuldig gebruikt zodat het natuurlijke opruimsysteem van het lichaam niet gebruikt kan worden.
Maar bovenstaande ontwikkeling is natuurlijk helemaal niet normaal of gewoon! het is een zeer ongezonde en ziekmakende ontwikkeling.

Er moet een oorzaak zijn dat we vooral in Europa en Amerika alsmaar zieker worden en dat terwijl we onszelf in vergelijking met andere landen juist zo beschaafd vinden en onze gezondheidszorg op een heel hoog peil vinden staan.............. Wat blijkt: Juist in Europa en Amerika wordt er steeds meer gevaccineerd tegen relatief onschuldige (kinder)ziekten.

Er komen steeds meer onderzoeken waaruit blijkt dat het doormaken van kinderziekten juist een zeer goede bescherming biedt tegen het krijgen van auto-immuunziekten, allergieën, astma en het ontstaan van kanker. Het verloop van een kinderziekte is over het algemeen mild van aard en complicaties komen zelden voor. Na het doormaken van een kinderziekte maakt het kind vaak een sprong in zijn ontwikkeling door en is het immuunsysteem sterker geworden.
Waarom heerst er dan zo'n angst voor (kinder)ziekten? Wie voedt die 'angst' campagnes? Waarom komen er steeds meer vaccinaties ipv van minder? Wie heeft er eigenlijk baat bij het vaccineren op zo'n grote schaal? Hoe komt het toch dat wij chronisch zieke kinderen normaal vinden ipv gezonde kinderen?

Ik denk dat vooral de farmaceutische industrie baat heeft bij het verkopen en steeds maken van nieuwe van vaccins. Zij maken hier jaarlijks miljarden winst op.
Daarnaast hebben natuurlijk alle medische bedrijven die de vaccins toedienen een enorm belang bij het instand houden hiervan. Het is voor een groot deel hun broodwinning!
Maar ook alle medische bedrijven die 'zorg' en medicatie verstrekken aan alle chronisch zieken hebben uiteraard baat bij...? ............. Inderdaad, aan zieke mensen! Ook voor hen is het broodwinning.
Denk bij medische bedrijven aan: Het RIVM, de consultatiebureau's, huisartsen, ziekenhuizen, specialisten, verzekeringsmaatschappijen, etc.
Voor al deze medische bedrijven zou het een enorme financiele tegenvaller zijn als zij zouden moeten verklaren dat vaccinaties en niet noodzakelijk zijn en de volksgezondheid ernstig schaden. Voor hen is het juist van belang om elk onderzoek dat laat zien dat vaccineren ongezond en schadelijk is af te kraken en te negeren. Zij hebben juist wel belang bij 'angst' campgnes en groots opgezette vaccinatie campgnes. Gelukkig komen er steeds meer artsen, verpleegkundigen, (medische) wetenschappers, en anderen, die openlijk hun twijfel uitspreken over het nut van steeds vroeger en meer vaccineren. Deze mensen hebben het zwaar want zij worden vooral hard aangepakt door hun eigen beroepsgroepen.

Is inenten wel zo verstandig als we denken?

xMercury

Berichten: 3408
Geregistreerd: 16-06-07
Woonplaats: Somewhere in time and space

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-07-13 13:21

Ze spuiten toch enkel dode of verzwakte ziekteverwekkers in je lijf? :?

Matheno

Berichten: 8539
Geregistreerd: 06-01-11
Woonplaats: Luttelgeest

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 11-07-13 13:23

xMercury schreef:
Ze spuiten toch enkel dode of verzwakte ziekteverwekkers in je lijf? :?


Ziekteverwekkers welke ze 'dood' of 'verzwakt' maken met FORMALDEHYDE! Puur vergif dus!

lovelys
Berichten: 1128
Geregistreerd: 13-03-12

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-07-13 13:25

Zou je dit kunnen onderbouwen met literatuur? Medische en wetenschappelijke literatuur waarin dit wordt aangetoond?

xMercury

Berichten: 3408
Geregistreerd: 16-06-07
Woonplaats: Somewhere in time and space

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-07-13 13:25

Matheno schreef:
xMercury schreef:
Ze spuiten toch enkel dode of verzwakte ziekteverwekkers in je lijf? :?


Ziekteverwekkers welke ze 'dood' of 'verzwakt' maken met FORMALDEHYDE! Puur vergif dus!


Oh oke. Ik heb er echt totaal geen verstand van. Ga dit topic wel volgen, vind het interessant :)

Tivara
Berichten: 6859
Geregistreerd: 08-10-05

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-07-13 13:30

Ik ben inderdaad ook wel benieuwd naar literatuur, maar wat ik me meteen af vraag na het lezen van je stukje is denk je dat er wel geld/middelen is/zijn om te vaccineren als het slecht gaat met voeding en hygiene? Ik verwacht dat mensen dan eerder dat geld e.d. willen besteden aan hygiene en voedsel dan aan vaccinaties.

troi
Berichten: 17621
Geregistreerd: 12-09-08
Woonplaats: Boven Zwolle

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-07-13 13:31

Ach zolang de kans op ziekte, handicaps en overlijden nog veel hoger is door niet te enten dan door te enten blijf ik mijn kind nog enten.

Anoniem

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-07-13 13:32

Iedereen heeft standaard al formaldehyde in zijn lichaam zitten.

Anoniem

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-07-13 13:34

Matheno schreef:
xMercury schreef:
Ze spuiten toch enkel dode of verzwakte ziekteverwekkers in je lijf? :?


Ziekteverwekkers welke ze 'dood' of 'verzwakt' maken met FORMALDEHYDE! Puur vergif dus!

Dat is geen vergif dat heb je zelf ook al in je lichaam ;)

Matheno

Berichten: 8539
Geregistreerd: 06-01-11
Woonplaats: Luttelgeest

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 11-07-13 13:34

Jans schreef:
Iedereen heeft standaard al formaldehyde in zijn lichaam zitten.


Klopt, in hele kleine mate wat ons lichaam weer verlaat, echter, krijg je teveel binnen dan kan het ademhalingsproblemen en astma veroorzaken.
Astma is ondertussen al een veelvoorkomend probleem..

Evelijn

Berichten: 7692
Geregistreerd: 12-07-04
Woonplaats: Peize

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-07-13 13:34

Niet vaccineren werkt hier in Nederland vooral omdat alle andere zich wel vaccineren en er daardoor weinig van die ziektes voorkomen.
Ik denk dat daarom ook onderschat wordt hoe erg het kan zijn als niemand wordt ingeënt tegen onder andere difterie, polio, tetanus, rode hond, mazelen, bof, meningokokken en pneumokokken.

Jij loopt weinig risico omdat anderen wel vaccineren. Jij noemt het maar kinderziektes... maar van sommige kinderen worden daar doodziek van en blijvend gehandicapt.

Ja.. we zijn in sommige opzichten doorgeslagen in hygiëne... maar denk niet dat we daar die paar prikjes de schuld van moeten geven.

Kuggur

Berichten: 13893
Geregistreerd: 04-07-06

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-07-13 13:38

Matheno schreef:
Is inenten wel zo verstandig als we denken?

ja, inenten is de enige manier bepaalde ziekten te voorkomen, dankzij inentingen hoef jij je geen zorgen te maken aan pokken te sterven. Net als bij wat voor medische procedure dan ook zijn er afwegingen te maken. Ben je ook tegen bijvoorbeeld antibiotica?
En wat betreft de de zaken die jij er allemaal bijsleept; correlatie is geen causaliteit.

Hanna98

Berichten: 476
Geregistreerd: 07-09-12
Woonplaats: Utrecht

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-07-13 13:38

Toen wij naar het buitenland op vakantie gingen aantal jaar geleden, moesten we ook een inenting. Na de vakantie begonnen we te merken dat er iets niet goed was met mijn broertje, die bleek autisme te hebben. Tijdje geleden lazen we dat als een autist zo'n inenting krijgt/heeft gekregen, het autisme (sterk) verergerd. Nu zijn we die inenting aan het ontstoren, waardoor het autisme eerst erger word, maar daarna minden. Het is !@#$%^&* hier thuis. Waren we maar nooit op vakantie gegaan :'(
Laatst bijgewerkt door Hanna98 op 11-07-13 13:40, in het totaal 1 keer bewerkt

Matheno

Berichten: 8539
Geregistreerd: 06-01-11
Woonplaats: Luttelgeest

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 11-07-13 13:39

Evelijn schreef:
Niet vaccineren werkt hier in Nederland vooral omdat alle andere zich wel vaccineren en er daardoor weinig van die ziektes voorkomen.
Ik denk dat daarom ook onderschat wordt hoe erg het kan zijn als niemand wordt ingeënt tegen onder andere difterie, polio, tetanus, rode hond, mazelen, bof, meningokokken en pneumokokken.

Jij loopt weinig risico omdat anderen wel vaccineren. Jij noemt het maar kinderziektes... maar van sommige kinderen worden daar doodziek van en blijvend gehandicapt.

Ja.. we zijn in sommige opzichten doorgeslagen in hygiëne... maar denk niet dat we daar die paar prikjes de schuld van moeten geven.


Grappig dat je dat zegt; kijk eens naar deze grafiekjes:

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Roodvonk is zonder vaccinatie al zo goed als verdwenen, Mazelen en Polio waren voordat er een vaccin kwam al zogoed als vanzelf verdwenen.

Kuggur

Berichten: 13893
Geregistreerd: 04-07-06

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-07-13 13:42

Vergeet niet TS als je zo voor het "natuurlijk verloop" van dergelijke epidimieen bent, je zult moeten accepteren dat de kans er dik in zit dat jijzelf of bijvoorbeeld één of meer van je kinderen aan een dergelijke ziekte sterft.

Tivara
Berichten: 6859
Geregistreerd: 08-10-05

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-07-13 13:44

Dat kan je eigenlijk niet zo zeggen, zoals je ziet zitten er pieken in de grafiek, het is best aannemelijk dat er weer een piek zou ontstaan zonder inenten.

Heb je mijn vorige vraag gelezen?

Matheno

Berichten: 8539
Geregistreerd: 06-01-11
Woonplaats: Luttelgeest

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 11-07-13 13:44

Kuggur schreef:
Vergeet niet TS als je zo voor het "natuurlijk verloop" van dergelijke epidimieen bent, je zult moeten accepteren dat de kans er dik in zit dat jijzelf of bijvoorbeeld je kinderen aan een dergelijke ziekte sterft.


Hier ben ik niet van overtuigd. Ik kom uit een gedeelte van het land waar bijna niemand gevaccineerd is maar dan om religieuze redenen. In de laatste 100 jaar is er 1 geval bekend van een kind wat stierf aan polio. Mijn broer heeft tyfus gehad, niks aan de hand.

Szan

Berichten: 6647
Geregistreerd: 29-03-08

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-07-13 13:45

TS, heb je ook zulke grafiekjes op een grotere tijdschaal?
Liefst doorlopend tot een jaar of 2000-2013. Aan cijfers op zo'n korte tijdschaal en in een periode van een aantal tientallen jaren geleden verschaffen mij absoluut geen representatief beeld.

Ben wel benieuwd wat de cijfers dan zeggen.
Laatst bijgewerkt door Szan op 11-07-13 13:46, in het totaal 1 keer bewerkt

Tivara
Berichten: 6859
Geregistreerd: 08-10-05

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-07-13 13:46

Maar dat komt dus omdat iedereen eromheen wel ingeënt is. Daardoor verspreid de ziekte zich veel minder.

chevax

Berichten: 11338
Geregistreerd: 17-05-06

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-07-13 13:46

Ik weet eigenlijk niet goed wat ik er van moet denken. Aan de ene kant is het goed om mensen tegen levensbedreigende ziekten in te enten, maar zijn mazelen etc dat? Ik denk dat er jaarlijks vele malen meer mensen aan griep sterven dan aan mazelen. Ik ben van de generatie dat mazelen iets was wat je gewoon kreeg. Was er een klasgenootje ziek, dan "hoopte" je eigenlijk dat je werd aangestoken, want dan "had je het gehad".

Kunnen we ons overal tegen beschermen en moet dat ook? Hoe komt het dat mensen wel zo goed weten dat inenten heel erg goed is en de bible belt stom, maar dat de meesten niet precies weten wát ze ingespoten krijgen en wat daar mogelijk complicaties van zijn?

Maar als je dan kijkt naar polio en rode hond, is het toch wel goed dat dat niet/nauwelijks meer voorkomt.

Kortom, ik vind het moeilijk en volg dit topic dan ook met interesse.

Matheno

Berichten: 8539
Geregistreerd: 06-01-11
Woonplaats: Luttelgeest

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 11-07-13 13:48

Kuggur schreef:
Ben je ook tegen bijvoorbeeld antibiotica?


Ik ben niet per direct tegen antibiotica, al vind ik wel dat het te vaak en teveel gebruikt wordt. Het wordt als het ware als suiker gestrooid.
Hoe vaak hoor je niet dat mensen bij een verkoudheidje of blaasontsteking meteen roepen van; "Ik ga wel effe om een kuurtje"

Anoniem

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-07-13 13:49

Matheno schreef:
Kuggur schreef:
Ben je ook tegen bijvoorbeeld antibiotica?


Ik ben niet per direct tegen antibiotica, al vind ik wel dat het te vaak en teveel gebruikt wordt. Het wordt als het ware als suiker gestrooid.
Hoe vaak hoor je niet dat mensen bij een verkoudheidje of blaasontsteking meteen roepen van; "Ik ga wel effe om een kuurtje"



Liever een kuurtje dan een nierbekkenontsteking :x

chevax

Berichten: 11338
Geregistreerd: 17-05-06

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-07-13 13:49

Maar ab heeft ook een keerzijde: mensen raken er in rap tempo immuun voor. Plus dat een allergie op ab in veel gevallen erg extreem kan zijn.

Matheno

Berichten: 8539
Geregistreerd: 06-01-11
Woonplaats: Luttelgeest

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 11-07-13 13:50

Jans schreef:
Matheno schreef:

Ik ben niet per direct tegen antibiotica, al vind ik wel dat het te vaak en teveel gebruikt wordt. Het wordt als het ware als suiker gestrooid.
Hoe vaak hoor je niet dat mensen bij een verkoudheidje of blaasontsteking meteen roepen van; "Ik ga wel effe om een kuurtje"



Liever een kuurtje dan een nierbekkenontsteking :x


Of je gaat gericht zoeken naar de oorzaak en pakt het vanaf de kern aan.
Nogmaals; ik ben niet tegen antibiotica, maar mensen moeten af en toe verder kijken dan hun neus lang is.

kaj

Berichten: 3755
Geregistreerd: 08-10-01
Woonplaats: Huissen

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-07-13 13:50

Matheno schreef:
[ Afbeelding ]

[ Afbeelding ]

[ Afbeelding ]

Roodvonk is zonder vaccinatie al zo goed als verdwenen, Mazelen en Polio waren voordat er een vaccin kwam al zogoed als vanzelf verdwenen.


Volgens mij geeft deze grafiek alleen het aantal sterfgevallen van de ziekte aan en niet hoe vaak het voorkomt.