Moderators: NadjaNadja, Essie73, Muiz, Polly, Telpeva, ynskek
tanjaatjuhh schreef:je zou er een keer bij haar thuis alleen over kunnen praten. ben zelf ook depressief geweest en zonderde me ook af. Had straatvrees alles. Als je een depressie hebt lijkt alles je gewoon te veel. Heeft bij mij wel een jaar geduurd.
Snadrem schreef:Probeer niet teveel op medelijden te gaan zitten. Iemand die depressief is ziet vooral de problemen om zich heen en niet meer de dingen die goed gaan. Op het moment dat je daar dan in meegaat ("Dat is inderdaad heel erg, wat verschrikkelijk voor je") ga je die negatieve gedachten alleen maar bevestigen. Je kan wel aangeven dat je het snapt dat het heel vervelend moet zijn om je zo te voelen, haar daar in steunen.
Probeer te wijzen op de dingen die wel goed gaan, en probeer eens te vragen hoe je vriendin vroeger (voor de depressiviteit) om ging met problemen. En vraag haar ook gewoon hoe het gaat (ook al gaat het "altijd slecht"), maar probeer daarbij bij één onderwerp te blijven (dus niet "en dit is niet goed, en dat niet, en dan ook nog eens dit, en dan kon dit er ook nog wel bij, en zus, en zo, blabla"). Ga ook niet te diep op problemen in maar laat dat soort dingen over aan een hulpverlener. Ik weet ook niet of je vriendin een psychiater/ psycholoog heeft waar ze bij in behandeling is. Als dat niet het geval is, raadt het haar dan in ieder geval aan.
Snadrem schreef:Maar het ís ook heel erg voor haar. Het is verschrikkelijk om je zo negatief te voelen terwijl daar feitelijk geen echte redenen voor zijn. Er zit bij iedereen wel eens iets ontzettend tegen, maar als je depressief bent dan komt het nog harder aan en ga je ook overal tegenslagen zien. Als je daar dan echt in gaat doorslaan, kan het zo erg worden dat je op een gegeven moment geen uitweg meer ziet en bepaalde keuzes gaat maken. Daarom is het belangrijk voor de omgeving dat ze proberen om vooral positieve dingen te belichten (zonder te bagatelliseren), en de inhoud (waarom iemand depressief is) over te laten aan een professional.
Goed om te horen dat ze dus wel een psychiater heeft, en een vriendin die de moeite neemt om zich te verdiepen in haar ziektebeeld en medicatie!
) maar ik klim ook net omhoog uit een aardig diepe 'put', waarbij ik ook aan automutilatie deed. Dit heeft/doet mijn vriendin nu ook. senna21 schreef:Het kan zijn dat je vriendin dit negatieve botte gedrag toont vanuit selffulfilling prophety.
Om het maar even gek te zeggen. "Het depressieve deel in haar doet er alles aan om gelijk te krijgen"
Zich negatief gaan gedragen, zodat ze inderdaad al haar vrienden verliest. (wat haar depressieve beeld van haarzelf dus bevestigt).
Ik hoop dat je haar 'vasthoudt', zonder dat je alles hoeft te vergoelijken. Dat is ook niet nodig. Iets er tussenin... maar vooral zo nu en dan blijven benoemen/ en laten zien dat je haar waardeert om wie ze is, ook al doet ze nu 'anders' dan voorheen.
Iemand heel positief benaderen werkt meestal ook niet echt, omdat voor haar de wereld er op dit moment anders uit ziet. Hopelijk gaan haar medicijnen gauw werken, en klimt ze weer uit dat dalletje.
Als ik het goed begrijp (voorbeeld) denk zij dan bijvoorbeeld; 'niemand vind mij aardig' waardoor ze bot gaat doen tegen mensen, zodat die bot terug reageren, zodat zij bevestiging krijgt van haar gedachten als het ware?
) terwijl dat natuurlijk ABSOLUUT niet eerlijk is.
)senna21 schreef:Je hebt het goed begrepen. Door de negatieve gedachten gaat ze zich negatief gedragen... wat er toe leidt dat haar wereld nog negatiever wordt.
Je mag heus wel laten merken wat haar gedrag met je doet hoor. Dat je teleurgesteld bent of dat haar gedrag je raakt mag je zeggen. Zo lang jij blijft beseffen dat ze een depressie heeft en niet depressief is, kun je het blijven onderscheiden. Maar ga ook wel door met je eigen leven. Helaas, je kunt haar niet redden... alleen steunen.
Misschien zijn er kleine dingen die ze op dit moment wel overziet. Samen een terrasje pakken of film kijken. Een kaart of cadeautje sturen. Een ontmoeting met een groep vriendinnen zal op dit moment wel wat veel van het goede zijn.
'. Heb het even laten bezinken en heb nu net gereageerd dat ik het jammer en een tikkie onterecht vind dat ze zo boos overkomt maar als ze alsnog behoefte heeft aan avondje ontspanning of afleiding, dat ze dan altijd welkom is.
Wij, vriendengroepje (-1 persoon) gaan in augustus met zijn 4en op vakantie. 2 jongens, vriendin in kwestie en ik. Naar Blanes. Ik hou mijn hart vast..
Probeer me daar nu niet te druk over te maken omdat ik denk dat dat toch geen zin heeft.
Mijn vrolijkheid en haar depressiviteit werkte niet goed samen
je mag het ook onterecht vinden als ze onredelijk (in jouw ogen) reageert. vuurneon schreef:Ik heb bewust meer afstand genomen, omdat ze zo negatief was en ik er op die leeftijd niet mee om kon gaan. Ben zo'n eeuwige optimist en dacht wel; man, klaag toch niet zo! Dus om die reden afstand genomenMijn vrolijkheid en haar depressiviteit werkte niet goed samen
![]()
Zeg het ook dat je opmerkingen van haar niet prettig vindje mag het ook onterecht vinden als ze onredelijk (in jouw ogen) reageert.
Hopelijk slaat haar medicatie aan!
KoudbloedKim schreef:Ik vind het superlief van je dat je zoveel moeite doet voor je vriendin en haar probeert te helpen en begrijpen.
Dus dat zegt ook wel iets over de zelfbeheersing die het me soms kost.
vuurneon schreef:Afstand nemen betekend niet iemand laten vallen hè? Sociale contacten houden tijdens het dieptepunt van de depressie is ook extra zwaar en het kan (met nadruk op kan) ook voor diegene zelf helend zijn om geen tijd te hoeven stoppen in die contacten en gewoon zich op hun eigen herstel kunnen richten. Het houden op 1 op 1 contact is al makkelijk dan met een groep iets doen.

voor jou.