Moe, maar niet kunnen slapen

Moderators: NadjaNadja, Essie73, Muiz, Polly, Telpeva, ynskek

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Romeo2007
Berichten: 4701
Geregistreerd: 24-06-06

Moe, maar niet kunnen slapen

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 19-04-13 08:43

Dag allen,

Al enige tijd (2 jaar) heb ik met regelmaat last van slaapproblemen. Het is pas echt naar voren gekomen sinds mijn moeder heel erg ziek is geweest en ik ben gaan samenwonen met mijn vriend. Mijn moeder heeft 6 weken op de intensive care gelegen en is een paar keer bijna overleden. Als je het me nu vraagt, weet ik niet eens meer wat er precies gebeurt is, herinner me het niet meer heel goed.
Het slaapprobleem is nu al weer 1 maand actief aan de gang, het is begonnen vorige maand toen mijn moeder met uitdroging en ondervoeding is opgenomen in het ziekenhuis.
Inmiddels is ze weer gezond thuis.
Het begint bij mij allemaal s'avonds. Ik zit op de bank en ben best moe. Soms val ik zelfs bijna weg (meestal tussen 22.00 en 23.00 uur). Dan ga ik naar boven, meestal met mijn vriend samen, of ik ga alvast alleen. Vervolgens ga ik in bed liggen en als ik dan niet meteen in slaap val, dan raak ik in 'paniek'. Vervolgens ben ik helemaal niet meer moe, krijg het warm en wordt erg boos. Een soort van niet ontspannen dus? Regelmatig lig ik tot 04.00 wakker, om vervolgens in slaap te vallen en kapot wakker te worden om 7 uur. Mijn vriend is een redelijk onrustige slaper, waardoor het voor mij ook niet makkelijk is om in slaap te vallen. Als ik een nacht alleen slaap, apart dus, gaat het beter.
Ik begrijp niet waarom het zo gaat, ben er ook heel verdrietig om. Heb leuk/goed werk, lieve ouders, een leuk paard, binnenkort ga ik trouwen, een mooi koophuis etc.

Wat heb ik er al aan gedaan? Ben bij de huisarts geweest, heb Tranzolan gekregen, speciaal spul waardoor je slaperig en ontspannen wordt, bach bloesem heb ik geprobeerd, Valdispert/valeriaan, melatonine etc. Van de week ben ik in een homeopatische winkel geweest, heb daar 'Rhodiola' en melatonine gehaald. Dit doet wel iets, maar vannacht was daar niks van te merken. Maandag heb ik een afspraak met een homeopaat. Ik ben wel enige tijd heel druk bezig geweest met afvallen met maaltijdvervangers, wat ik misschien zelf denk is dat ik deze problemen oa heb door vitaminetekort etc. Ben nu weer goed op weg onder begeleiding. Wie o wie herkent dit en heeft misschien wat tips?
Bedankt! groet Madeleine

arabella2000
Berichten: 4209
Geregistreerd: 14-05-06
Woonplaats: zuid-limburg

Re: Moe, maar niet kunnen slapen

Link naar dit bericht Geplaatst: 19-04-13 08:46

Toch weer terug gaan naar je huisarts. Laat je dan doorsturen naar en specialist. Deze kan kijken wat er precies misgaat en kan er gericht wat aan doen.

Romeo2007
Berichten: 4701
Geregistreerd: 24-06-06

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 19-04-13 08:51

Bedankt voor je reactie. Heb nog wel met de huisarts gesproken, hij raadt mij haptotherapie aan. Ik begrijp dat daarbij door middel van aanrakingen wordt gekeken hoe jouw lichaam reageert bij bv. spanning. Deze manier van therapie trekt mij niet zo heel erg. Of heeft iemand er ervaringen mee?

Lalidan
Hoofd Wiki
Zeg maar Lila-Dan!
Of toch Heidepaars?

Berichten: 20908
Geregistreerd: 17-05-06
Woonplaats: TellentotdatPOEF-topic

Re: Moe, maar niet kunnen slapen

Link naar dit bericht Geplaatst: 19-04-13 08:56

Als ik je verhaal zo lees, gaat het mis bij het "in paniek raken". Wat gebeurt er dan? Waar ben je bang voor? Haptotherapie kan je daar juist heel erg bij helpen, daarbij leer je weer in contact te komen met je lichaam.
Ik denk eigenlijk dat je dit niet op gaat lossen met middeltjes, poedertjes of homeopatie. Het klinkt namelijk alsof het niet zo zeer in je lijf zit, als wel in je hoofd.

Romeo2007
Berichten: 4701
Geregistreerd: 24-06-06

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 19-04-13 09:31

Ik denk ook dat het in mijn hoofd zit. Ik denk zelf dat ik bang ben om in slaap te vallen, in iedergeval, wil dat gebeuren moet je alles loslaten en je gedachten aan de kant zetten.

Romeo2007
Berichten: 4701
Geregistreerd: 24-06-06

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 19-04-13 09:37

Heb een afspraak gemaakt voor dinsdag bij een haptonoom. Vind het best spannend :Y)

Lalidan
Hoofd Wiki
Zeg maar Lila-Dan!
Of toch Heidepaars?

Berichten: 20908
Geregistreerd: 17-05-06
Woonplaats: TellentotdatPOEF-topic

Re: Moe, maar niet kunnen slapen

Link naar dit bericht Geplaatst: 19-04-13 09:49

Goed dat je toch gaat, proberen kan altijd toch?

Bang om in slaap te vallen, of juist bang dat je niet in slaap zal vallen?

Romeo2007
Berichten: 4701
Geregistreerd: 24-06-06

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 19-04-13 09:58

Heb nog even met de haptonoom gesproken. Dinsdag zou dan een intake zijn en geen behandeling. Die week erna trouw ik en zijn we op huwelijksreis.
Zij geeft aan dat het beter is om alles over mijn vakantie heen te tillen. Afspraak wordt dus eind mei.
Maandag heb ik wel een afspraak bij een homeopaat. Ik denk dat ik meer bang ben om niet in slaap te vallen, weer de hele nacht letterlijk door te moeten komen, terwijl je partner wel slaapt (zo frustrerend!). En om dan vervolgens de dag erna zo kapot te zijn, dat ik liever lekker ga slapen.

Lalidan
Hoofd Wiki
Zeg maar Lila-Dan!
Of toch Heidepaars?

Berichten: 20908
Geregistreerd: 17-05-06
Woonplaats: TellentotdatPOEF-topic

Re: Moe, maar niet kunnen slapen

Link naar dit bericht Geplaatst: 19-04-13 10:05

Wist je dat dat de meest voorkomende oorzaak van slapeloosheid is? Angst om niet in slaap te kunnen vallen? Waardoor je dus inderdaad niet in slaap valt, waardoor je de nacht erop nog banger bent om niet in slaap te vallen, waarop dat dus uiteraard ook gebeurt en voila, je hebt een vicieuze cirkel.

ik denk dat je haptonoom een verstandig voorstel doet. Wat je zelf kan doen tot die tijd: Accepteer dat niet slapen oké is. Het gebeurt of het gebeurt niet, het is sowieso niet iets wat je bewust kan doen.
Verder, als je merkt dat je in bed ligt en wakkerder wordt, gaat piekeren of wat dan ook, kom er uit. Ga iets saais doen, maakt niet uit wat als het je maar niet wakker houdt. Een spannende film of boek is dus geen goed idee, herhalingen van het nieuws op de radio luisteren zou wel een idee kunnen zijn. Of breien. Of.... nou ja, wat jij saai vindt.
Sowieso kan je beter niet te laat op de avond voor de TV of computer gaan zitten. Beiden geven blauw ligt, wat voor je lichaam eerder zonsopkomst (en dus wakker worden) betekend, dan bedtijd.
Een wandelingetje voor je gaat slapen kan ook helpen.

Maar vooral, maak je er niet te druk om. Zeker als er geen medische oorzaak is, valt je lichaam uiteindelijk echt vanzelf in slaap.

Romeo2007
Berichten: 4701
Geregistreerd: 24-06-06

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 19-04-13 10:07

Bedankt voor je uitgebreide antwoord.
Ik probeer inderdaad weinig tv te kijken s'avonds. Vaak denk ik er snachts aan om even naar beneden te gaan, maar ik heb dan net het gevoel alsof ik er voor 'wegloop'.
Ik vind dat het gewoon moet werken = klaar! Maar daarnaast wil ik me er inderdaad ook niet teveel druk om maken, want wat je aandacht geeft dat groeit. Ik ga proberen om iets te doen met je tips, dank!