heel snel geen gevoel in benen, wie kent het?

Moderators: Essie73, NadjaNadja, ynskek, Polly, Telpeva, Muiz

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
X_Linz_X

Berichten: 1543
Geregistreerd: 19-10-08
Woonplaats: bij Nijmegen

heel snel geen gevoel in benen, wie kent het?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 25-03-12 21:07

hallo,

ik open dit topic in de hoop dat er bokkers zijn die mij kunnen vertellen hoe het komt dat ik snel geen gevoel meer heb in mijn benen en natuurlijk of er tips zijn om hier van af te komen.

Het is dus zo dat als ik langer dan tien minuten met mijn benen in de zelfde positie zit, het niet goed gaat. Het enige wat ik langer kan volhouden is gewoon mijn benen netjes naast elkaar met de voeten plat op de grond.
Als ik met een been over het andere zit, knelt het bovenste been meteen af, als ik omruil, is het andere been aan de beurt.
Als ik mijn benen onder me gevouwen heb, heb ik binnen de kortste keren geen gevoel meer in mijn voeten omdat die dan strak gehouden worden.
Soms zit ik op de bank op mijn kont, en dan heb ik mijn benen naar dezelfde kant gevouwen, en ik zit er dan dus niet op! Maar dan nog, omdat er ergens op het onderste been iets van het bovenste been zachtjes drukt, kan ik dit maar een paar minuutjes volhouden. Bovendien kan ik dit met het andere been, het bovenste dus, ook niet lang uithouden omdat mijn knie er schijnbaar ook voor zorgt dat belangrijke bloedvaten afgekneld worden.

Dit lijkt me allemaal niet normaal, omdat er volgens mij best veel mensen zijn die ook gewoon met hun benen over elkaar willen zitten, het zit nou eenmaal fijn, en ik doe het zonder erbij na te denken.
Het probleem komt dus pas als ik op wil staan, en ik mijn benen niet meer kan bewegen.
Ik kan er dan bij wijze van spreken met een hamer tegen aan slaan, ik voel er niks van.
De kramp die ik krijg als het bloed weer gaat stromen is gewoon verschrikkelijk.

En dit alles overkomt me dus zo'n 10 keer per dag.

kent iemand dit?


Misschien moet ik erbij vertellen dat ik een bloeddruk heb van 100 over 50, laag dus. Ook heb ik vaak last van duizeligheid en heb ik de ziekte van pfeiffer.

alvast bedankt voor reacties,

groetjes

Grapjasjes12

Berichten: 18644
Geregistreerd: 01-09-09

Re: heel snel geen gevoel in benen, wie kent het?

Link naar dit bericht Geplaatst: 25-03-12 21:11

Bedoel je echt dat je niet meer kunt bewegen of heb je gewoon geen gevoel meer?

Dat laatste heb ik ook heel snel nadat ik m'n benen over elkaar sla, ik voel m'n kont dan ook al niet meer na 5 minuten :P
Gewoon veel wisselen van been. Verder dacht ik dat dit wel vrij normaal zou zijn? Heb er nooit zo bij stil gestaan.

X_Linz_X

Berichten: 1543
Geregistreerd: 19-10-08
Woonplaats: bij Nijmegen

Re: heel snel geen gevoel in benen, wie kent het?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 25-03-12 21:13

hmm ik hoor juist in mijn omgeving dat weinigen hier last van hebben.
ik bedoel beide, ik heb geen gevoel in mijn benen, én ik kan ze niet aansturen tot beweging.
ik ben regelmatig KIJHARD op de *neus* gevallen omdat een been niet meewerkte,
en ik in mijn hoofd had (zoals iedereen) dat mijn been gewoon hoort te doen wat ik wil.

Grapjasjes12

Berichten: 18644
Geregistreerd: 01-09-09

Re: heel snel geen gevoel in benen, wie kent het?

Link naar dit bericht Geplaatst: 25-03-12 21:15

Nee dat ken ik dan weer niet. Maar zoals nu, ik zit achter de pc en allebei m'n benen zijn compleet gevoelloos. Dat is naar mijn weten vrij normaal, dat je benen niet meewerken is niet normaal.

Bezoekje aan de HA kan nooit kwaad :)

X_Linz_X

Berichten: 1543
Geregistreerd: 19-10-08
Woonplaats: bij Nijmegen

Re: heel snel geen gevoel in benen, wie kent het?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 25-03-12 21:17

dus jij kan nu (terwijl je benen gevoelloos zijn) gewoon je tenen etc. bewegen? en als je erop zou gaan staan kunnen ze je ook dragen? dus dat de spieren gewoon hun werk doen?

Grapjasjes12

Berichten: 18644
Geregistreerd: 01-09-09

Re: heel snel geen gevoel in benen, wie kent het?

Link naar dit bericht Geplaatst: 25-03-12 21:22

Ja, dat voelt heel erg rottig, maar alles doet het gewoon.

Quir

Berichten: 17832
Geregistreerd: 13-07-05
Woonplaats: Zweden

Re: heel snel geen gevoel in benen, wie kent het?

Link naar dit bericht Geplaatst: 25-03-12 21:35

Ik heb dat ook en als ik op de bank zit met mijn benen naast mij gevouwen moet ik ze echt met mijn handen in "normale" positie brengen, dan gaan ze tintelen en langzaam aan weer werken.

Ik heb het altijd gehad en maak me er eigenlijk verder niet zo druk om, kan alleen niet snel op staan en weg lopen, want dan lig ik lang uit op de grond. :+

Loran_Nolen
Berichten: 1381
Geregistreerd: 20-10-05
Woonplaats: op een erg fijn plekje

Link naar dit bericht Geplaatst: 25-03-12 21:40

Ik heb dit probleem nu een ruime jaar..
Al kan ik zomaar tijdens het lopen uitval krijgen van mijn been of beide benen.
Ben vorig jaar zo vaak onder de MRI-scan geweest, foto's gehad..
En zelfs op de SEH gelegen voor een paar uur, omdat ik helemaal geen gevoel meer had en totaal niet reageerde op alle reflex-testen.

Mijn probleem komt voort uit de rug (is allemaal begonnen sinds ik door de rug ben gezakt, meerdere keren.), alleen weten ze NIET wat het is en hoe ze het kunnen verhelpen.
Nu moet ik wachten tot eind sept. Dan mag ik weer de medische molen in.
Dit vanwege een zwangerschap (die nu wel zwaarder is, en ook meer op de zenuwen drukt).

Mijn enige oplossing is: pijnpoli, ofwel elke x aantal maanden een prik in de rug om de zenuwen wat lam te leggen zodat ik pijnvrij verder kan.
Het enige wat ik wil is pijnvrij, en wat er nu aan de hand is.
De specialisten weten waar het zit, en ook dat het er zit..
Maar wat het is.. weten ze niet! En dat is best frustrerend.

Mag niet werken; gevolg: al een jaar bij huis, geen baan meer :( .
Wordt door het UWV uitgemaakt voor leugenaar, gezien er geen diagnose gesteld is, vanwege de niet ophelderende MRI-scans. Deze willen me aan het werk hebben, maar kan thuis met pijn en moeite net goed de dag doorkomen met hulp van..
Ondanks ALLE adviezen etc. van de specialisten, behandelende artsen enz. geloven ze me niet, en zal ik binnenkort noodgedwongen weer moeten werken (de wil om te werken zit er voor meer dan 200%, mijn lichaam trekt het niet. Zittend werken hou ik max. 20min. vol. Zou omgeschoold moeten worden, werk in de zorg, maar dat wil het UWV niet, dus een hele fijne strijd, NOT!), na een vervolg gesprek die ik ga krijgen.

Heb vorig jaar van april tot November onder hoge dosis morfine geleefd, mijn trouwdag niet gehele meegekregen omdat ik gewoon stijf stond van de morfine en pijn.
De artsen hadden verwacht bij deze hoge dosering, die zelden gegeven wordt, dat ik grotendeels plat zou liggen en veel zou slapen.
Ik bleef echter pijn houden, uitval bleef gewoon.. En werd niet suf oid. zoals ze verwachtte.
Kreeg binnen 24 uur na nieuwe morfine enorme afkickverschijnselen, en mijn lichaam werd op een gegeven moment resistent tegen de morfine.
Dus MOEST ik hier mee stoppen, gezien de pijn weer toenam, morfine niet meer zijn werk kon doen enz.

De ENIGE die me tot dusver nog steeds helpt is de huisarts!
Heb er in het begin 3 verschillende gehad, en nr. 4 was degene die alles in werking stelde voor me.
Zat er in die maanden (feb-okt) er wekelijks, soms 2x in de week.

Nu vanwege de zwangerschap is alles even 'bevroren' qua plannen.
Maar zodra ik bevallen ben start het allemaal meteen op met spoed.
De VK. is op de hoogte en sta onder strenge controle.


Wat ik eng vind is dat ik nooit precies weet wanneer ik een uitval krijg.
Mijn 2 kinderen (4 en 1), hebben al 1x meegemaakt dat ik zo van de trap viel (bovenaan) en dat ik met spoed op de plank werd gelegd en op de SEH belandde.
Op mijn oudste heeft dit, na 6 maanden nu, nog steeds enorme impact.
Mijn oudste was gelukkig onderweg naar mij omdat de tel. ging. Dus dankzij haar kon ik meteen mijn ouders bellen, manlief bellen etc. Die me verder hielpen en meteen kwamen.


Ik zou willen adviseren, ga naar de huisarts, laat het neurologisch nakijken..
Desnoods middels MRI of foto's..
Geeft niet altijd een beeld, zoals bij mij, maar dan weet je meer dan nu..

geerte

Berichten: 6993
Geregistreerd: 26-11-06
Woonplaats: Amersfoort

Re: heel snel geen gevoel in benen, wie kent het?

Link naar dit bericht Geplaatst: 26-03-12 05:49

Ik heb het ook best wel vaak maar niet 10X per dag maar dan kan ik het meestal nog wel bewegen al voelt dat erg raar. Ik heb het ook in mijn armen bijv. als ik slaap of als ik ergens tegen aan leun. Ik dacht altijd dat het gewoon komt omdat ik ook best een lage bloeddruk heb maar als je het niet vertrouwt zou ik gewoon naar de huisarts gaan...