Kijkoperatie; wat is jullie ervaring

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
essie34

Berichten: 336
Geregistreerd: 16-01-06
Woonplaats: Epe

Kijkoperatie; wat is jullie ervaring

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 09-01-12 10:58

Hoi Bokkers,

Aanstaande vrijdag (de 13e, hoe kiezen ze het uit :')) krijg ik een kijkoperatie aan mijn rechterknie. De orthopeed vermoed
dat er een scheur in de meniscus zit en moet echt 'binnen' in de knie kijken om te zien wat er precies loos is. Hopelijk kunnen
ze het dan gelijk verhelpen! Weet alleen niet zo goed wat ik moet verwachten. Dus was eigenlijk benieuwd naar jullie ervaringen :)

Het schijnt dat je de eerste week/2 weken echt heel weinig kunt en dat sporten pas na gemiddeld 6 weken weer kan... Poeh ik word
al een beetje wanhopig bij de gedachte dat ik 2 weken lang niks mag doen! En niet naar de paarden kunnen is helemaal vervelend...

De verveling slaat nu ook al zwaar toe, deze week kan ik ook niet meer werken dus ik zie als een berg tegen de komende weken op! Ik
ben een bezig bijtje en nu moet ik ineens rustig aan gaan doen.. Haha dat wordt nog wat! Dus hopelijk zijn er wat mensen die me
een beetje willen bijstaan via Bokt? :D

Poosje81
Berichten: 21297
Geregistreerd: 13-08-02
Woonplaats: La Douce France

Re: Kijkoperatie; wat is jullie ervaring

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-01-12 11:00

Heb jaren geleden een kijkoperatie gehad ivm meniscus. Dinsdagochtend opgenomen, dinsdagavond huppelde ik naar huis. Was echt geen greintje pijn. In mei 2010 heb ik er weer 1 gehad, ik vermoedde wederom meniscus, maar de boel was van binnen écht kapot (kruisband af en een groot stuk kraakbeen weggeslagen) en toen liep ik eigenlijk ook zo weer weg. Zat 2 dagen later al weer te paard, hoewel dat achteraf niet had gemogen :+

Dus het hoeft niet altijd een langere tijd te zijn dat je niet veel kan en mag doen ;)

MarliesV

Berichten: 16237
Geregistreerd: 24-06-08
Woonplaats: Hellendoorn

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-01-12 11:03

Ik heb 2x een kijkoperatie aan mijn knie gehad. Beide keren omdat mijn knieschijf aan de achterkant kapot is waardoor er kraakbeen gaat schuren en los laat. Dit halen ze dan weg en maken ze glad.

Heb 2 heel verschillende ervaringen.

Bij de eerste operatie liep ik binnen 2 dagen zonder krukken en stond ik na anderhalve week al weer (ingetaped in overleg met de fysio) op de skies. Dus geen centje pijn. Reed ook vrij vlot weer paard, fietsen, autorijden enz.

Bij de tweede operatie heeft het meer dan een week geduurd voordat de krukken aan de kant konden. Daarna heeft het nog (schrik niet) 6 maanden geduurt voordat ik weer pijnvrij en goed kon lopen.
Heb er ook die 6 maanden over gedaan om langzaam het rijden weer op te pakken, in het begin was ik blij dat ik na 10 minuten weer op de grond stond.

Ieder mens is ander, iedere knie is anders. Wens je mijn eerste situatie toe! Hopelijk gaat het vlot en ben je snel weer mobiel.

essie34

Berichten: 336
Geregistreerd: 16-01-06
Woonplaats: Epe

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 09-01-12 11:04

Oeh Leonoor jij geeft mij weer hoop!! Wel vervelend dat je al twee keer geopereerd bent zeg.. Heb je een ruggeprik gehad met de operatie? Of algehele narcose? Ik heb zelf voor een ruggeprik gekozen, maar het lijkt me wel erg apart om wakker te zijn terwijl ze aan je knie aan het sleutelen zijn haha..

WinSel

Berichten: 20634
Geregistreerd: 28-09-04

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-01-12 11:05

Ik heb in 2009 een kijk operatie gehad aan mn linkerknie, het viel reuze mee
Na de operatie mn hele been in gepakt, toen de pijnstillers uitgewerkt waren, beetje pijn, maar het viel echt reuze mee

Ik heb een verdoving in mn knie gehad, was er dus gewoon bij en keek ook mee op het scherm

Poosje81
Berichten: 21297
Geregistreerd: 13-08-02
Woonplaats: La Douce France

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-01-12 11:06

3x geopereerd aan die knie inmiddels hoor :j In mei 2010 hebben ze toen niets gedaan, dat is in oktober 2010 gedaan, omdat ik daarna 6 maanden niet mocht rijden. En ik heb zomers altijd druk wedstrijdseizoen.

Ik ben onder algehele narcose gegaan. Ik vind dat heerlijk, dat in slaap vallen :o

essie34

Berichten: 336
Geregistreerd: 16-01-06
Woonplaats: Epe

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 09-01-12 11:09

@MarliesV: Jeetje wat apart. Heb je enig idee waarom het de tweede keer zoveel slechter ging? Was de operatie ook ingrijpender?

Wat gaaf trouwens dat je gewoon kon skiën, wij gaan ook op wintersport begin februari maar had eerlijk gezegd de hoop al laten varen dat ik op de ski's kon staan. Ik had me voorbereid op een vakantie alleen maar après skiën ;)

@Leonoor: Had je daar achteraf geen last van, van de narcose?

Hebben jullie trouwens met het rijden nu nog wel eens last?

Poosje81
Berichten: 21297
Geregistreerd: 13-08-02
Woonplaats: La Douce France

Re: Kijkoperatie; wat is jullie ervaring

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-01-12 11:13

Ja met rijden heb ik nu wel last, vooral na intensief springen/crossen. Dressuur eigenlijk niet, beetje buiten hobbelen ook niet.
Maar bij mij is er ook fiks gesleuteld nu.

Narcose heb ik geen last van, goed je roes uitslapen!

Meert
Berichten: 3415
Geregistreerd: 25-06-07

Re: Kijkoperatie; wat is jullie ervaring

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-01-12 11:29

Ik heb in augustus een kijkoperatie gehad om een scheurtje in de laterale meniscus te herstellen (rechterknie). Ik moest om half 9 aanwezig zijn en rond 2 uur mocht ik weer naar huis.
Bij mij werkte de ruggenprik niet goed tijdens de kijkoperatie, dus ik heb een slaapmiddel gekregen. Ik heb een week met 2 krukken gelopen en daarna nog 2 weken met 1 kruk (de 2e week alleen als ik langere stukken moest lopen, in huis liep ik zonder krukken). Ik heb een week of 2 niet kunnen autorijden, want ik had te weinig controle over mijn been. De arts gaf aan dat ik na een week of 8 volledig hersteld zou moeten zijn. Bij mij klopte dat ook wel. Ik heb alleen de week er op waarschijnlijk weer mijn meniscus gescheurd, dus ben nu weer terug bij af.

essie34

Berichten: 336
Geregistreerd: 16-01-06
Woonplaats: Epe

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 09-01-12 11:50

Mhh nu begin ik dan toch te twijfelen of ik niet totale narcose doe.. Ik hoef niet zonodig mee te kijken als ik eerlijk ben! Maar de arts gaf wel aan dat het fijn is, omdat hij dan tijdens de behandeling kan vertellen wat hij ziet en wat er mis is..

Flosje446; zo te horen heb jij dezelfde behandeling gehad als die ik ga krijgen.. Hebben ze de scheur bij jou gehecht of een stuk meniscus weggehaald? Wat ontzettend zuur dat je er weer zo'n last van hebt.. Beterschap!

DDDMakkink
Berichten: 2889
Geregistreerd: 13-07-10
Woonplaats: lelystad

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-01-12 14:17

ik heb zo een 12 jaar geleden een kijkoperatie gehad aan mijn rechter knie
hebben ze wel het een en ander schoongemaakt maar verder niet veel bijzonders
heb wel met krukken gelopen omdat erop staan niet fijn was
dit heeft maar een dag of 3 geduurt

essie34

Berichten: 336
Geregistreerd: 16-01-06
Woonplaats: Epe

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 09-01-12 18:41

Veel verschillende ervaringen dus :) Ik denk dat ik het maar gewoon moet ervaren... Heb alleen nog geen idee wat ik ga doen na de operatie.. Zal wel veel Bokken worden vermoed ik ;)

@DDDMakkink: Mag ik vragen wat precies je klachten waren? Want ze hebben het dus alleen schoongemaakt en was daarna je pijn over?

nexthorse

Berichten: 1682
Geregistreerd: 28-08-04
Woonplaats: Hoofddorp/Gent

Re: Kijkoperatie; wat is jullie ervaring

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-01-12 21:18

ik heb half oktober de eerste kijkoperatie gehad aan mijn linkerknie. Was met ruggenprik. Viel me reuze mee :j
Ik kreeg alleen last van een complicatie van de ruggenprik, heb dagenlang met barstende hoofdpijn plat op bed gelegen.
Tijdens die operatie hebben ze niets gedaan, orthopeed zei dat alles goed was.
Kon na een paar dagen weer bijna alles doen, alleen was ik nog niet van mijn oorspronkelijke klachten af.

Na 6 weken ben ik naar de fysio gegaan, op advies van de orthopeed. De fysio, kniespecialist, vond mijn klachten nog zeer verdacht, en vermoedde dat er alsnog iets met mijn meniscus was. Dus doorgestuurd voor een SO bij een andere orthopeed. MRI laten maken, zag er niet goed uit. Dus 27 dec heb ik opnieuw een kijkoperatie ondergaan. Nu is een stukje van mijn meniscus weggehaald, maar ook een plica, en er zijn kraakbeenbeschadigingen bijgewerkt. Deze keer was onder gehele narcose. Nu heb ik veel meer last en pijn, knie voelt ook instabiel, en nog veel last van de narcose.

2 heel verschillende ervaringen dus!

Dat ik nu overigens meer last en pijn heb komt overigens door de plica en het kraakbeen volgens de orthopeed.

nexthorse

Berichten: 1682
Geregistreerd: 28-08-04
Woonplaats: Hoofddorp/Gent

Re: Kijkoperatie; wat is jullie ervaring

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-01-12 21:19

in elk geval veel beterschap en een vlot herstel gewenst! :)

Mootje
Berichten: 15719
Geregistreerd: 19-01-08

Re: Kijkoperatie; wat is jullie ervaring

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-01-12 21:26

Hier ook twee kijk operaties aan mijn knieën gehad.
Beide keren een dagopname, volledige narcose en liep ik al zonder krukken naar de wc.
Eerste operatie zijn er verklevingen en een deel van mijn meniscus weggehaald, tweede keer alleen verklevingen.
Ik heb alleen een beurs gevoel gehad en na een paar dagen zat ik al weer stiekem op mijn paard O:)

Mijn vader heeft ook meerdere knie operaties gehad, allen met een ruggeprik. De laatste keer heeft hij 6 weken een brace moeten dragen om strekken te voorkomen en buiging te minimaliseren.

Met paardrijden heb ik weinig last, maar na een springles of cross staan mijn knieën in brand en kan ik ze niet meer strekken. Bow balance beugels icm GPG adapters hebben het wel een stuk verbeterd!
Skiën gaat ook zonder problemen, maar ik kan 's avonds bijna niet meer lopen. Snowboarden ging niet meer, omdat mijn knieën op slot bleven schieten.

essie34

Berichten: 336
Geregistreerd: 16-01-06
Woonplaats: Epe

Re: Kijkoperatie; wat is jullie ervaring

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 09-01-12 23:15

Bedankt voor al jullie verhalen! Jeetje maar wel veel mensen die dus meerdere keren een kijkoperatie ondergaan! Haha Mootje; ik zie mezelf ook zo weer op het paard zitten hoor (stiekem). Wel erg vervelend dat je bij bepaalde inspanningen nog steeds last hebt. Is dat normaal? Ik heb die klachten nu ook al na het rijden dus veel slechter kan het niet worden haha, maar fijn is het natuurlijk niet als het blijvend is!

En Nexthorse, bij mij bestaat ook de kans dat ze niks vinden.. Op de MRI was geen duidelijke afwijking te zien, terwijl de klachten wel heel duidelijk wijzen op Meniscus letsel.. Aan de ene kant hoop je dat ze niks ergs vinden maar aan de andere kant wil je natuurlijk ook van je klachten af!! Dat is wel dubbel.. Maar hoe hebben ze dat bij jou kunnen missen joh, die beschadigingen? Is het lang geleden je ingreep of ben je ook nog steeds aan het revalideren?

Ik zal jullie op de hoogte houden! Ga morgen alvast mijn krukken halen en ik denk wat boeken inslaan tegen de verveling ;)

nexthorse

Berichten: 1682
Geregistreerd: 28-08-04
Woonplaats: Hoofddorp/Gent

Re: Kijkoperatie; wat is jullie ervaring

Link naar dit bericht Geplaatst: 10-01-12 09:39

Hoe ze het over het hoofd hebben kunnen zien, geen idee.
Voor de eerste kijkoperatie was er geen MRI gemaakt. De klachten waren volgens de orthopeed zo duidelijk, het moest wel mijn meniscus zijn.
Vlak voor de tweede kijkoperatie is er wel eeen MRI gemaakt, en daar was het meeste toch al duidelijk op te zien.
Die tweede kijkoperatie is nu twee weken geleden, dus nog pas kort.
Begin het nu wel een beetje beu te worden, mag al 3 maanden bijna niks, wordt je niet echt gelukkig van ;)
Gelukkig morgen naar de fysio, hopelijk kan hij me weer een beetje vooruit helpen.

Boeken halen is slim, ook films zijn fijn!

DDDMakkink
Berichten: 2889
Geregistreerd: 13-07-10
Woonplaats: lelystad

Link naar dit bericht Geplaatst: 10-01-12 09:44

essie34 schreef:
Veel verschillende ervaringen dus :) Ik denk dat ik het maar gewoon moet ervaren... Heb alleen nog geen idee wat ik ga doen na de operatie.. Zal wel veel Bokken worden vermoed ik ;)

@DDDMakkink: Mag ik vragen wat precies je klachten waren? Want ze hebben het dus alleen schoongemaakt en was daarna je pijn over?


ik had veel pijn in mijn knie
en op de foto's konden ze niks zien
uiteindelijk dus met een kijkoperatie wat schoongemaakt
mijn klachten zijn wel weg geweest
maar nu ik wat mankeer aan mijn linkerbeen en dus recht volledig belast voel ik dat de pijn weer terug is
zal een deel overbelasting van zijn

nurses
Berichten: 155
Geregistreerd: 01-11-08

Link naar dit bericht Geplaatst: 10-01-12 09:49

Ook in ben onlangs geopereerd aan mijn meniscus. Mijn knie zat op slot en wilde er niet meer af, pijnlijke bedoeling kan ik je vertellen.
Naar de SEH daar hebben ze mijn knie weer van het slot afgehaald. Met de nodige pijnstilling, dacht toen al bij mezelf is dat niet wat veel. Maar goed ik heb pijn dus doe maar.
Was daar op zaterdag en op maandag moest ik mij melden op de poli orthopedie, een bedje voor mij geregeld en ik stond op de spoedlijst.

Zag als de dooie donder op tegen zowel een ruggenprik als narcose. Dus gevraagd om een oxazepam. Die mocht ik niet, wel een dormicum.
Als je die nog nooit gehad hebt, nou dan ben je helemaal van de wereld. Weet dat ze een ruggenprik gezet hebben, maar er niks van gemerkt. Wat een heel raar gevoel was, was dat mijn been omhoog ging en ik dacht dat kan niet. Dat is mijn been niet, die ligt krom.

Een ruggenprik is echt aan te raden, je bent er sneller van herstelt als narcose. In de middag ging ik weer lekker naar huis, nog wel met krukken lopen, maar totaal geen pijn meer, echt geweldig.
Raad je wel aan eerst weer goed op twee benen te lopen voordat je beide krukken weg doet, achteraf liep ik te snel zonder krukken en hinkte ook nog behoorlijk. Nu met behulp van de fysio gaat het weer goed.

Succes in ieder geval, het is goed te doen.

laulapaula

Berichten: 377
Geregistreerd: 20-03-09
Woonplaats: Edam

Re: Kijkoperatie; wat is jullie ervaring

Link naar dit bericht Geplaatst: 10-01-12 09:54

ik heb ook een aantal jaren geleden een kijkoperatie aan mn knie gehad vanwege mn miniscus. Ze hebben ook wel wat stukjes bot weggehaald toen. Wel algehele narcose, durf geen ruggenprik te nemen. Heb nog wel es last van paniekaanvallen en zag dat allemaal niet zitten! Ik hoor overigen verder wel veel goede verhalen over rugeenprikken. Mocht eind van de dag weer naar huis en geen last gehad. Ben wel wat te snel weer dingen gaan doen (ben een bezig bijtje ;)) waardoor het herstel wel langer duurde. Mijn advies is wel om niet te snel van alles te gaan doen, want dan duurt het uiteindelij langer.

MarliesV

Berichten: 16237
Geregistreerd: 24-06-08
Woonplaats: Hellendoorn

Re: Kijkoperatie; wat is jullie ervaring

Link naar dit bericht Geplaatst: 10-01-12 09:59

De reden dat het de 2e keer slechter ging is niet duidelijk. Maar goed, laten we het maar op dikke pech houden dan hè.

Ik heb ook een ruggenprik gehad beide keren, beviel me echt prima. Als je liever niet alles mee krijgt kan je voor een klein roesje vragen. Dan ben je wat slaperig en suf maar niet geheel onder narcose en dus minder kans op misselijk enz n de operatie.

PreciousViva

Berichten: 1605
Geregistreerd: 14-09-08
Woonplaats: Achel en Melle (Gent)

Link naar dit bericht Geplaatst: 10-01-12 10:02

Ik heb afgelopen mei een kijkoperatie aan mijn knie gehad.
Ik had vaak dat mn knieschijf uit de kom schoot en ze wilde kijken of er niks ernstigs beschadigd was..
Nou dat was er dus wel :+ Kraakbeen verweekt, kruisbanden vertoonde hematoomplekken (bloeduitstortingen) en een of ander vlies was foetsie..
Na twee weken kon ik ook gewoon alles weer doen! Wel met een brace om paardrijden maar verder ging het prima.

30 augustus definitieve operatie gehad (laterale release) en daar heb ik nu nog steeds wel last van.

pinto_1

Berichten: 2732
Geregistreerd: 18-05-09
Woonplaats: Nordhorn

Link naar dit bericht Geplaatst: 10-01-12 13:49

Ik zou voor een ruggeprik gaan, beviel mij veel beter als een narcose. Bij de narcose kreeg ik op de recovery een narcosevergiftiging, dus hartslag en bloeddruk daalden erg snel. Kreeg toen atropine om mijn hart weer op gang te brengen. Sindsdien ben ik toch een beetje benauwd voor algehele narcose...
Bovendien was ik misselijk en nog dagenlang verward (vergeetachtig enzo).

Ruggeprik beviel goed, maar de eerste keer ging ik te snel rechtop zitten (voelde me tenslotte prima) en dan krijg je inderdaad enorme hoofdpijn. Wist ik veel, na 3 dagen was ik zo ziek van de hoofdpijn dat mijn man maar even contact met het ziekenhuis opgenomen heeft. Bleek dat de ruggeprik niet dicht was, dus moest met bloed wat ze bij me afnemen en in mijn rug spoten alsnog stollen. En toen heel veel water drinken.
Klinkt nogal eng, maar als je na de ruggeprik een paar uur netjes blijft liggen gaat het wel goed. Bij mij tenminste wel de volgende keren. ;)

Sterkte ermee!!

stalxpaard

Berichten: 1115
Geregistreerd: 13-04-09

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-01-12 18:06

ik heb 1 x een kijk operatie gehad. dit was in 2010. Ik had een ruggenprik wat mij goed beviel. het is wel een raar gevoel. Ik zat binnen een week alweer op de fiets. Dit moest ook van de orthopeed. Een maand daarna heb ik een herstel operatie gehad. Daar hebben ze mijn kruisbanden gemaakt en verstevigd en meniscus gehecht ( hij was gescheurd). Hierbij moest ik wel onder Narcose. Ik was er niet ziek van maar voelde toch niet zo heel fijn daarna. Erg duf. Ik heb ongeveer 7 weken met krukken gelopen. Daarna revalideren en binnen 3 maanden zat ik weer op het paard. Ik moest bij mijn eerste operatie op geleiden van de pijn zo snel mogelijk gaan bewegen.

Ik heb trouwens de eerste keer wel mee gekeken. en het is helemaal niet eng. Ik ben namelijk ook niet zo'n held. Ik heb toen kunnen afspreken met die man waar ik naartoe moest voor het plannen dat ik zou meekijken en als het niet meer durfde ik een roesje zou krijgen. Maar het viel me honderd procent mee. Je ziet precies wat er stuk ik en waar het allemaal zit. Wel onder uitleg hoor haha anders had ik dat nooit begrepen. Je ziet geen bloed, het ziet er best vaag uit. Maar zeer zeker heel intressant om eens in je eigen knie te kunnen kijken. Ik heb er geen spijt van.

essie34

Berichten: 336
Geregistreerd: 16-01-06
Woonplaats: Epe

Re: Kijkoperatie; wat is jullie ervaring

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 12-01-12 21:05

Bedankt voor jullie reacties :) Ik denk dat ik nu ook wel mee ga kijken ;) Hopelijk kan ik daar een beetje tegen.
stalxpaard: Mijn fysio gaf ook al aan dat fietsen heel goed is. Maar 7 weken revalideren is best lang toch? Had je erg veel pijn?
@pinto1: bah wat naar, kan me voorstellen dat je er nu een beetje angstig voor bent. Ik zal netjes blijven liggen na de ruggeprik, bedankt voor de tip!!

De krukken zijn in huis dus ik ben er klaar voor.. (denk ik haha!) Moet me morgen om half 11 melden dus ben erg benieuwd. Zal jullie op de hoogte houden!