PMS?

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Ra_chel
Berichten: 2299
Geregistreerd: 31-05-10
Woonplaats: daar waar ik graag zijn wil

PMS?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 29-08-11 17:18

omdat ik al een hele tijd niet lekker in mijn vel zit , en door iemand erop ben gewezen dat het klonk als PMS , ben ik dat dus op gaan zoeken op wikipedia, en de gehele omschrijving daar kan ik mezelf in plaatsen, op het stukje depressief na.
ik heb er een half jaar geleden al aan gedacht , maar nu weet ik het toch heel zeker, dus heb voor morgenvroeg een afspraak gemaakt met de huisarts.(overigens herkent mijn man mij ook in de omschrijving)
nu is mijn vraag ; zijn er hier bokkers die bekend zijn met PMS , of wellicht bokkers die PMS hebben?
en kan iemand mij er meer over vertellen? is er bijvoorbeeld medicatie voor die werkt?
alvast heeeeeel erg bedankt! (via pb kan natuurlijk ook!)

Anoniem

Re: PMS?

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-08-11 19:46

pre menstrueel syndroom? Ja dat heb ik ook wel, in vrij serieuze mate :=
Arts schrijft conceptiepil voor, maar dat helpt voor mij niet echt. Daar word ik 24/7 een chagrijnig depressief kreng van. Zucht.

Ra_chel
Berichten: 2299
Geregistreerd: 31-05-10
Woonplaats: daar waar ik graag zijn wil

Re: PMS?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 29-08-11 22:19

idd premenstrueel syndroom
dat chagrijnige kreng dat ben ik nu al gemiddeld 2 weken van de 4......met fikse stemmingswisselingen....

Anoniem

Link naar dit bericht Geplaatst: 30-08-11 18:35

dat heb ik ook, soms de week erna zelf ook nog. Dus dan is het 3 van de 4 weken feest. En als ik me dan eens een poos goed voel (100% komt zelden voor, al zijn alle medisch specialisten het erover uit dat dat puur door stress komt. En daar ga ik dan dus maar mee akkoord :+ ) Begint het gedonder altijd weer tijdens mijn maandelijkse feest. Het is echt verschrikkelijk :P
+ Dat ik extreem vergeetachtig ed. wordt. Superweird! (ik ben een keer op het vliegveld omstebeurt mijn portemonnee, met 400 euro , mijn cam van meer dan 1000 euro, mijn boarding pas kwijt geraakt. Mijn portomonee nog een keer kwijt geraakt etc. Terwijl ik dat soort dingen normaal echt goed op orde heb :P )

Maar in ieder geval . Van de pil werden mijn klachten gewoon 4 weken van de 4 weken, en ik werd echt een onhandelbaar kreng voor mijn omgeving... Dus ben ik in zowel het belang van hun als mezelf maar weer gestopt. Maar mss is het voor jou de oplossing :P .

Ra_chel
Berichten: 2299
Geregistreerd: 31-05-10
Woonplaats: daar waar ik graag zijn wil

Re: PMS?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 30-08-11 22:26

nou, heb de pil gekregen , hij heet ethinylestradiol/levonorgestrel , en alsof het zo zijn moet heb ik nu ook mn menstruatie gekregen , kan dus gelijk beginnen.
momenteel ben ik een redelijk secreet voor mensen in mijn omgeving, en ronduit onvoorspelbaar in mijn gedrag/humeur , ik ben heel benieuwd wat dat nu gaat worden , ik hoop echt dat het gaat helpen, want heel dit PMS gebeuren doet mijn huwelijk absoluut geen goed.(heel mn gezin lijdt eronder)
vergeetachtig ben ik ook, op de stomste momenten.

vuurneon
Berichten: 50066
Geregistreerd: 17-10-03

Link naar dit bericht Geplaatst: 30-08-11 22:28

Laatst bijgewerkt door vuurneon op 30-08-11 22:29, in het totaal 1 keer bewerkt

Anoniem

Link naar dit bericht Geplaatst: 30-08-11 22:29

ik kreeg dezelfde pil :j ....
Succes, hoop voor jou dat 't werkt.

Ra_chel
Berichten: 2299
Geregistreerd: 31-05-10
Woonplaats: daar waar ik graag zijn wil

Re: PMS?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 30-08-11 22:43

@vuurneon ; jammer dat het zo ver weg is, maar wat een goede poli!
volgens mij hebben wij zoiets in breda niet.

vuurneon
Berichten: 50066
Geregistreerd: 17-10-03

Link naar dit bericht Geplaatst: 30-08-11 22:49


peppert
Berichten: 215
Geregistreerd: 04-07-11

Re: PMS?

Link naar dit bericht Geplaatst: 01-09-11 09:28

Het is niet door een arts vastgesteld, maar k denk grote kans dat ik ook PMS heb. Ik ben 2 van de 4 weken best chaggrijnig, en het ene moment ben ik leuk en gezellig en t volgende moment ben ik echt een kattekop. Ook heb ik heeeeeeele pijnlijke borsten, kleinste aanraking doet zo pijn dat ik door de grond kan zakken. Weet alleen niet of dit ook een typische klacht is van PMS.

Ra_chel
Berichten: 2299
Geregistreerd: 31-05-10
Woonplaats: daar waar ik graag zijn wil

Re: PMS?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 01-09-11 09:57

@peppert ; last van mn borsten heb ik ook ,zijn vreselijk gevoelig en voelt ook net alsof ze gespannen zijn , schijn ook bij pms t ekunnen horen volgens mijn huisarts.

hier gaat het nu redelijk goed, maar dat is meestal tijdens de menstruatie, dan voel ik me redelijk,en de week daarna ook nog en dan begint de ellende weer.
ben gisteren met de pil begonnen, dus ben heel benieuwd of ik daar deze periode al verschil in merk.
ik hoop het echt want ik wil dat chagerijnige kreng niet zijn!

Sammyy

Berichten: 4616
Geregistreerd: 28-08-06

Re: PMS?

Link naar dit bericht Geplaatst: 01-09-11 10:12

Jeetje, wat klinkt dat bekend. Ik heb ook de pil, maar idd geen enkel verschil mbt tot mijn euh, buien :+
Mijn omgeving wordt er soms gek van, om over mezelf maar te zwijgen. Ik ga eens op internet zoeken over de preciese details ed, en daar toch echt een keer mee naar de dokter.

TS bedankt voor het openen van dit topic :)

peppert
Berichten: 215
Geregistreerd: 04-07-11

Re: PMS?

Link naar dit bericht Geplaatst: 01-09-11 10:25

@ rachel_j - Zijn ze bij jou ook bijna een cup groter van het opzwellen? Ik heb soms gedacht dat het misschien ergens anders aan kon liggen.. Maar omdat het altijd rond mijn menstruatie voor komt, ga ik er maar vanuit dat het daardoor komt. Meestal masseer ik ze even, ook al moet ik me daar echt toe aanzetten omdat ze zo pijnlijke zijn, maar dat helpt 9 van de 10 x wel.

Verder ben ik eigenlijk benieuwd of het schadelijk is, dat hele pms?

Ra_chel
Berichten: 2299
Geregistreerd: 31-05-10
Woonplaats: daar waar ik graag zijn wil

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 01-09-11 11:38

@Sammy ; ik heb nu de pil voorgeschreven gekregen (heb eerder in het topic de naam geplaatst, en volgens mijn ha helpt een 3-fase pil in elk geval niet) en de hoop is dat de pil mijn hormoonhuishouding gaat stabiliseren , waardoor mijn humeur dus ook stabiliseert.(en dan hopelijk in het positieve uiteraard!) helpt dat niet dan wil ik naar de gynaecoloog.
ik heb het topic geopend omdat ik me niet voor kon stellen dat ik de enige ben met dit probleem , want een probleem is het!

@peppert ; gemiddeld 1 week voor de menstruatie begint de boel groter te worden, om tijdens de menstruatie nog amper in de cup te blijven zitten.
maar heb het gevoel alsof ik tijdens de menstruatie helemaal "opblaas" , al is het gekke dat ik me na het doorbreken van de bloeding over het algemeen beter voel dan voorheen , en ook mn humeur is beter , maar dat verdwijnt na een week weer en dan ben ik weer poedersuiker!

Anoniem

Re: PMS?

Link naar dit bericht Geplaatst: 01-09-11 20:10

dat is wel standaard hoor, dat je je beter voelt tijdens het doorbreken van je bloeding. Dat is dan weer wat bij mij niet helemaal klopt. Ik heb er tijdens mijn menstruatie vet veel last van en de week erna ook en dan anderhalf week ervoor is het weer feest :\ ....

Ra_chel
Berichten: 2299
Geregistreerd: 31-05-10
Woonplaats: daar waar ik graag zijn wil

Re: PMS?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 01-09-11 21:16

ik heb wel menstruatieklachten , maar mn humeur is beduidend beter en er komt ook meer uit mn handen.(lees opruimwoede) al weet ik ook al dat dit niet blijft , hoe graag ik het ook zou willen.
@menino ; ga je nu nog verder proberen om er iets tegen te doen , of leg jij je erbij neer?

Anoniem

Link naar dit bericht Geplaatst: 01-09-11 21:26

hmm. ik ben nu in mijn goede periode :D Dus dan denk ik altijd 'laat maar'. Maar op het moment dat mijn hersenen weer eens disfunctioneren denk ik altijd 'ik moet het toch echt een keer goed uit gaan zoeken'. En de conclusie is dat ik er uiteindelijk toch niets mee doe. Ik heb niet zoveel vertrouwen meer in de gemiddelde arts :o .

't ergste vind ik de vergeetachtigheid en concentratieproblemen. Ik ben inmiddels gediagnostiseerd met concentratiestoornis (ADD) maar vraag me toch af in hoeverre mijn hormonen hier invloed op hebben. Helemaal omdat er zo'n duidelijke piek is, áls ik ongesteld ben :') En het er gewoon écht mee te maken heeft!. Lichamelijk ondervind ik er niet zo heel veel hinder van. :) .

Ra_chel
Berichten: 2299
Geregistreerd: 31-05-10
Woonplaats: daar waar ik graag zijn wil

Re: PMS?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 01-09-11 21:34

mmm dat is toevallig, hier ook gediagnostiseerd met ADD/ADHD , en idd, mijn geheugen lijkt wel een vergiet , op mijn slechte dagen heb ik dan ook echt het gevoel alsof ik heel de tijd achter de feiten aan loop.
als de pil voor mij geen oplossing/hulpmiddel blijkt te zijn dan wil ik echt verder zoeken , want ik ben echt een b.itch in de "slechte" periode, en daar lijdt heel mijn gezin onder ,en dat is iets wat ik vreselijk vind en mezelf ook heel erg schuldig over voel.

Anoniem

Re: PMS?

Link naar dit bericht Geplaatst: 01-09-11 21:54

kan ik me voorstellen, ik kan me ook voorstellen hoe een gezin daar onder kan lijden. Dat moet erg frustrerend zijn als je in feite zo weinig controle hebt over je eigen gedrag, omdat het puur door hormonen wordt veroorzaakt.

op hersenstorm staat wel interesant informatie over de relatie tussen PMS en AD(H)D

Citaat:
Ernstige pre-menstruele klachten
Met name tijdens de puberteit worden de neurochemische problemen die door AD(H)D worden veroorzaakt verergerd door hormonale schommelingen (die het zwaarste zijn in de dagen voor de menstruatie).


en dit:
http://hersenstorm.antenna.nl/Vrouwen.h ... uishouding

opzich is er dus wel een verband tussen AD(H)D en PMS :)