Waarom? Vlees en vis eet ik sowieso niet omdat ik het gewoon niet lekker vind.
Ik ben van mening dat wij tegenwoordig best zonder dierlijke producten kunnen en ik wil de stap nemen om over te stappen op 6 dagen per week geen dierlijke producten.
Waarom niet meteen 7 dagen per week?
Omdat ik op het moment aan het herstellen ben van een operatie en de dokter mij heeft aangeraden om toch 1 dag per week zuivel, eieren of vleesvervangers te nemen.
Ik wil met dit topic geen discussie beginnen of het wel of niet goed is of wat ik ermee wil bereiken,
ik ben benieuwd naar bokkers die zo eten en voornamelijk wát zij allemaal wel eten (omdat ik laatst in de supermarkt echt even moest nadenken wat ik in mijn mandje moest kwakken) en hoe ze toch fit en gezond blijven.

Edit: Ohja, ik ben ook benieuwd naar "struikelproducten" dus producten waarvan je eigenlijk niet zou verwachten dat er dierlijke producten in zouden zitten maar het er toch in zit.
En ik ben benieuwd wat jullie bijvoorbeeld eten als jullie eens willen snacken.