Ik zat me even af te vragen, aangezien ik nu aan het leren ben en terecht kom op de pagina voeding. De aanbevolen hoeveel groente op een dag is 400 gram. Nu ben ik een echte groente freak en zit daar ruim over heen, ik kan al snel een kilo groente per dag eten. Maar is dit eigenlijk slecht voor je? Een kilo groente per dag? Zijn allemaal varierende groentes, dat wel. Kom je hiervan aan? (Merk bij mezelf niet dat ik aankom, maar aangezien je bij te grote porties op den duur wel aankomt). En tja... Eigenlijk wil ik gewoon weten of er ook meer mensen zijn die veel groentes op een dag eten? Ben erg benieuwd!
ik heb altijd geleerd 200 gram groente (200 gram aardappels of 100 gram pasta en voor vlees ook ongeveer 100 gram rekenen). 400 red ik echt never nooit niet... maar als je een kilo eet, eet je dan vaker warm? of altijd rauwkost op brood? of veel salades? of eet je niets anders dan groente? een kilo groente is echt véél hoor!
Ik eet vaak, maar nooit in die combinaties avg (kunnen mijn darmen niet verdragen). Dan eet ik bijvoorbeeld iets van pasta/aardappels/rijst in combi met groente en dan eet ik later vlees in combi met groente. Verder eet ik warme groente, veel salade, rauwkost op brood. Bijna alles wel.
oké, kijk dan kan ik me er wel iets bij voorstellen! want als je maar 1 keer avondeet zegmaar, dan eet je natuurlijk minder groente dan wanneer het over 2 momenten is verdeeld.
Anoniem
Geplaatst: 13-05-11 13:57
nee is niet slecht voor je Zolang je essentiële voedingsproducten maar niet gaat overslaan omdat je al vol zit met groente. Maar dat spreekt voor zich Als je (zoveel ) groente gaat eten ipv. andere dingen ben je niet gezond bezig. Maar verder kun je naar mijn weten niet teveel groente eten
EvaaaXX
Berichten: 152
Geregistreerd: 09-05-11
Woonplaats: wat jij will ;)
Geplaatst: 13-05-11 13:57
ik kom echt niet aan de 400 gram ik denk hooguit 200 gram maar ik denk dat 1 kilo groenten wel echt veel is maar of het slecht voor je is zou ik niet weten wat eet jij dan allemaal om aan die 1 kilo te komen?
Ehh.. Even denken, broodjes gezond, maaltijd salades, veel groente bij avond eten en ook gewoon als snack tussendoortje (vind het bijvoorbeeld heerlijk om gewoon een komkommer op te peuzelen met wat kruiden erover heen )
Nitraat rijke groente eet ik inderdaad niet al te veel, daar let ik wel op.