Bekkeninstabiliteit(zwangerschap)

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Mindfields

Berichten: 6512
Geregistreerd: 16-12-05
Woonplaats: Omgeving Rotterdam

Bekkeninstabiliteit(zwangerschap)

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 04-02-10 13:24

Ik ben nu 20 weken zwanger en heb enorme (en steeds meer)last van mijn bekken. Zo erg dat ik me in bed bijna niet meer kan omdraaien, soms een pak appelsap uit de koelkast pakken niet eens lukt omdat ik moet bukken, en soms is lopen al niet eens mogelijk. Ik doe heel rustig aan, het enige wat ik qua paarden nog doe is lesgeven, waarbij ik een ondersteunende band om mijn heupen draag, en heel af en toe een paard longeren, rijden gaat al een hele poos niet meer. Verder op een goede dag kan ik stofzuigen en dweilen maar meestal merk ik daarna wel dat ik weer meer last krijg.

Ik ben heel bang voor blijvende klachten en baal er vreselijk van dat ik zo weinig kan. Wie heeft hier ook zo'n last van gehad en hoe lang bleven de klachten aanhouden?

Anoniem

Re: Bekkeninstabiliteit(zwangerschap)

Link naar dit bericht Geplaatst: 04-02-10 13:27

Ik ken het zelf niet Mindfields, maar in de tijd dat ik fanatiek fitnesste waren er een paar meiden met dezelfde klachten en die hadden heel veel baat bij fysiofitness. Daarbij word je dus begeleid door een fysiotherapeut die 2 of 3x per week heel gerichte oefeningen met je doet, zodat je zo snel mogelijk weer van je klachten af bent na je zwangerschap.
Misschien heb je d'r wat aan.
Sterkte!

Jenny_B
Berichten: 231
Geregistreerd: 04-09-09

Link naar dit bericht Geplaatst: 04-02-10 13:28

Heb je al een afspraak bij de fysio gespecialiseerd in bekkenklachten? Die kan je oefeningen meegeven en tips geven hoe je bv het beste de wasmachine leeg kan halen (even een stom voorbeeld)

Bij mijn 2e zwangerschap had ik vanaf een week of 20 vreselijk veel last. Maar dacht "hoort erbij".
Tijdens mijn 3e zwangerschap zat ik met 12 weken bij de fysio, kon me niet meer bewegen!!

Jongste kind is 3 jaar, en heb nog af en toe last als ik bv te lang heb gelopen. Maar dan doe ik wat oefeningen en is het zo weer weg.

bulck

Berichten: 4492
Geregistreerd: 08-11-05

Link naar dit bericht Geplaatst: 04-02-10 13:29

een collega bij mij op het werk had het ook. Is er nu (na de bevalling wel vanaf)
Ze deed wel oefening van kine en op de fitness bodyvibes

Blue_Eyes

Berichten: 20798
Geregistreerd: 17-07-07
Woonplaats: Zuid

Link naar dit bericht Geplaatst: 04-02-10 13:30

Ik heb het ook gekregen toen ik zwanger was van mijn eerste. Ik heb er nog lang last van gehouden, tot ik na de zwangerschap voor iets anders bij een manueel therapeut kwam. Binnen no time was de zaak weer goed...

Sterkte verder, het is wl vervelend en natuurlijk proficiat met je zwangerschap!

MootjeK

Berichten: 1195
Geregistreerd: 27-07-03
Woonplaats: Vleuten

Re: Bekkeninstabiliteit(zwangerschap)

Link naar dit bericht Geplaatst: 04-02-10 13:36

Ik heb het bij beide zwangerschappen gehad. Na de tweede is het heel lang blijven hangen. De jongste is net twee geworden en heel af en toe heb ik er nog last van.
Fitness (onder begeleiding van een fysio die gespecialiseerd was in bekkenklachten) heeft bij mij wel erg geholpen. En voor de rest heel erg op je houding letten. Funest zijn bewegingen waarbij je scheef wordt. Dus niet door één been zakken als je een langere tijd moet stilstaan. Als je dingen op de grond aan de kant wilt hebben niet met je voet de dingen aan de kant schuiven, maar zo recht mogelijk naar beneden zakken en het met je handen doen. Als je zit niet je benen over elkaar doen, maar je voeten naast elkaar plat op de grond zetten. Etc.
In bed hielp het me om op mijn zij te liggen met een kussen onder mijn bovenste knie. Zo heb ik nog heel lang na de zwangerschap gelegen.
Ik zou als ik jou was echt even naar de fysio gaan, die kan je meer tips en oefeningen geven. Doe het op tijd, want aan het eind van je zwangerschap wordt het alleen maar vervelender!

iefke

Berichten: 28837
Geregistreerd: 28-08-03
Woonplaats: Tilburg e.o.

Re: Bekkeninstabiliteit(zwangerschap)

Link naar dit bericht Geplaatst: 04-02-10 14:05

LZP -> MW

Nathalie

Berichten: 28291
Geregistreerd: 11-01-01
Woonplaats: Eindhoven

Re: Bekkeninstabiliteit(zwangerschap)

Link naar dit bericht Geplaatst: 04-02-10 14:18

Zoek een goede therapeut!! Die kan echt zoveel voor je doen!

Ik heb last van bekkeninstabiliteit sinds vrij vroeg in de zwangerschap. Ik ben toen bij een zeer fijne bekkentherapeut terrecht gekomen via de verloskundige. Heb een bekkenband aan laten meten voor de klusjes die gedaan moeten worden. Maar er zijn dingen die ik moest laten staan, zoals stofzuigen en dweilen, afwassen.... Als ik dat doe dan kan ik 3 dagen niet lopen,.
Ook kan een therapeut je oefeningen leren om je bekken wat sterker te houden. Drukpuntmassage krijg ik ook vaak tegen de pijn.
Een goede therapeut is echt aan te raden en luister goed naar je lichaam. Dat is erg belangrijk.

garny95
Berichten: 5277
Geregistreerd: 05-11-06

Link naar dit bericht Geplaatst: 05-02-10 22:55

ik herken je problemen, ik had dit tijdens de zwangerschap van onze derde, bekkenband, fysio, alles geprobeerd en al pakte ik een kopje uit de vaatwasser dan ging ik al weer en lag ik weer een dag plat met gierende pijn. Na mijn zwangerschap bleek dat ik al jaren scheef stond maar door de zwangerschap en het weker worden van banden etc kwam het eruit, 2 x naar een chiropractor en ik was genezen daarna wel nog e.e.a gehad aan spierpijn op andere plekken omdat ik een conditie van een oud paard had, ook spiertechnisch. Bij mij riepen ze ook instabielbekken, volgens mij is dat mode, onder invloed van hormonen gebeurd er veel in je lijf maar een basisvoorwaarde is wel dat je goed recht staat dat was bij mij het probleem ( en had ik het maar eerder geweten ).
Succes met je zwangerschap !

Trieske_

Berichten: 3790
Geregistreerd: 19-01-06
Woonplaats: brabant

Re: Bekkeninstabiliteit(zwangerschap)

Link naar dit bericht Geplaatst: 05-02-10 22:59

ga snel naar een goed fysio die bekend is hiermee, je krijgt goede oefeningen mee om het te beperken
heb in mijn zwangerschap hier ook last van gehad en heb het redelijk onder controle kunnen houden.
na mijn bevalling vrijwel geen last meer van gehad.

Mindfields

Berichten: 6512
Geregistreerd: 16-12-05
Woonplaats: Omgeving Rotterdam

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 06-02-10 17:21

Bedankt allemaal voor jullie antwoorden!! Ik ga maandag met de huisarts bellen en een afspraak maken en hopelijk kan hij me doorverwijzen naar een goede therapeut.

Elegant

Berichten: 1117
Geregistreerd: 11-03-06
Woonplaats: Sassenheim

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-02-10 17:31

Bij bezoek aan de huisarts zul je hoogst waarschijnlijk naar de fysiotherapeut door verwezen worden. Bij iedereen die een x aantal maanden zwanger is veranderd het type bekkeninstabiliteit, wat inhoud dat een bepaald deel van de bekken zich als het ware wat ''uitzet'' dat kan vanaf een x aantal mm gepaard gaan met (ernstige) klachten. De prognose schijnt echter goed te zijn!

Succes en sterkte met de klachten!

Nathalie

Berichten: 28291
Geregistreerd: 11-01-01
Woonplaats: Eindhoven

Re: Bekkeninstabiliteit(zwangerschap)

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-02-10 18:22

Vraag naar een bekkentherapeut en niet naar een fysio.. Fysio's weten toch vaak minder over bekkeninstabiliteit. Een bekkentherapeut/bekkenfysio is er toch in gespecialiseerd.

Nannoe

Berichten: 1621
Geregistreerd: 01-09-05
Woonplaats: Jubbega

Re: Bekkeninstabiliteit(zwangerschap)

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-02-10 14:29

ook hier bekkeninstabiliteit. met me eerste zwangerschap had ik er met 20 weken last van en nu met me huidige zwangerschap al met 17 weken. ben nu inmiddels 31 weken zwanger maar die bekkenpijn blijft wel tot t einde van me zwangerschap gelukkig heb ik een goede fysio die verstand heeft van bekkeninstabiliteit.