RSI oefeingen voor beginnende RSI?

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
GabyJarig
Berichten: 3466
Geregistreerd: 30-06-01

RSI oefeingen voor beginnende RSI?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 15-12-09 09:18

Ik heb sinds een paar dagen een beetje last af en toe van mijn rechterschouder en in grotere mate van mijn rechterpols. Eerder kwam het al voor dat na een poosje 'muizen' op de computer mijn hand koud (maar niet stijf) was, maar hier zag ik niks achter omdat ik het nooit koud heb (ik draag zelden truien) en zelfs koude handen niet als hinderlijk ervaar.

Ik vermoed dat dit wellicht beginnende RSI is. Het bureau waaraan ik vaak werk ik is niet optimaal (want te laag) en dit wil ik gaan ophogen om bovenarmen en onderarmen een hoek van 90 graden te laten maken.
Verder probeer ik de arm veel rust te gunnen.

Zijn er specifieke oefeningen die bij beginnende RSI helpen? In hoeverre helpt een bezoek aan de fysotherapeut?
Waar kun je stressballen kopen?

Esgaroth

Berichten: 5252
Geregistreerd: 13-02-04

Re: RSI oefeingen voor beginnende RSI?

Link naar dit bericht Geplaatst: 15-12-09 09:42

Ik werk bij een bedrijf dat DVD's voor dit soort klachten maakt.
Kijk anders eens op www.coastal.nl en zoek onder de code VTR083. Dan kun je een film bekijken die heet Beeldschermwerk en uw gezondheid.
Doe me een lol en vul bij je bedrijfsnaam ff Gaby-Bokt in, anders wordt je door een collega van me gebeld. Als je dat invult, wordt je niet gebeld ;)

Anoniem

Link naar dit bericht Geplaatst: 15-12-09 09:45

Je kan het programma Workrave op je computer installeren. Wij hebben dit sinds kort op kantoor tegen RSI. Dit programma rekent uit wanneer je pauzes moet nemen en om de zoveel tijd moet je een pauze nemen waarin je oefeningen doet tegen RSI. Ikzelf vind het een heel irritant programma, lijkt wel of ik om de 10 minuten pauze moet nemen dus zet em vaak uit en werk gewoon door :o Maar het schijnt een bewezen programma te zijn, dus wie weet zou jij het ook kunnen proberen. Weet niet of het te downloaden is, onze computer-tech heeft het geinstalleerd. Maar mss dat jullie beheerder van de systemen er ook aan kan komen?

[edit] Volgens mij kan je em hier downloaden: http://www.gratissoftwaresite.nl/workrave.html

Caeruleus
Berichten: 408
Geregistreerd: 27-06-06

Link naar dit bericht Geplaatst: 15-12-09 09:55

Je werkhouding aanpassen is stap een, wel heel belangrijk! Je kan ook vragen of collega's je er zo nu en dan aan willen herinneren dat je goed blijft zitten.

Ik werk nu niet meer met een muis, maar gebruik een tekentablet. Dit vergt enige oefening, maar daarna werkt het net zo fijn. Je kan het ook afwisselen, zodat je niet steeds dezelfde beweging maakt.

Daarnaast kan je het beste elk uur 5 minuten pauze houden. Even een rondje lopen voor koffie/thee of overleggen met een collega. Probeer zo min mogelijk te bellen of mailen met collega's, maar loop er even heen. Daarmee doorbreek je het patroon waar je nu in zit (en waarmee je dus last krijgt).

Ik heb zelf een programma wat mij er aan herinnert om pauze te nemen, en dat elk uur (kan je instellen) een scherm met oefeningen voor je neus plakt. Dit heeft bij mij echt heel goed geholpen. Ik gebruik de 'beeldscherm tachograaf'. Ik heb ook workrave geprobeerd, maar die beviel mij niet. Het soort programma is heel persoonlijk, probeer gewoon zo veel mogelijk uit :j

Een goede (gespecialiseerde) fysio kan ook heel goed helpen :j Ik loop nu bijna eenjaar bij de fysio en mijn klachten zijn nu zo goed als weg. Moet ik er wel bij zeggen dat mijn klachten anders en erger waren dan wat jij omschrijft: ik stond op met schouder/nek klachten en ging er mee naar bed.

Zodra ik stop met pauzes nemen en oefeningetjes doen dan is het binnen een paar dagen weer terug. Heel erg goed op jezelf letten dus en niets gaan forceren! Als het zeer doet, ophouden. Het kost je (en je baas) nu misschien een uur extra, maar als je in de ziektewet beland ben je heel wat verder van huis.

GabyJarig
Berichten: 3466
Geregistreerd: 30-06-01

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 15-12-09 10:47

(Ik ben nog student, dus gelukkig zal ik geen problemen krijgen met m'n baas, maar het belemmert me dus in mijn schrijven en typen.)

Ik heb zonet Workrave geintalleerd, dat ga ik eens proberen.

Ik heb ook een afspraak bij de huisarts gemaakt, daar ga ik zo heen en die zal ik ook vragen of hij me eventueel zou kunnen doorverwijzen naar een fysotherapeut (ik denk dat ik daar wel voor verzekered ben.)

Ik zal eens op de website van Majo kijken :) .

Esgaroth

Berichten: 5252
Geregistreerd: 13-02-04

Re: RSI oefeingen voor beginnende RSI?

Link naar dit bericht Geplaatst: 16-12-09 15:50

En, heb je wat aan het filmpje gehad?
Ik kreeg een melding dat je gekeken hebt :)

GabyJarig
Berichten: 3466
Geregistreerd: 30-06-01

Re: RSI oefeingen voor beginnende RSI?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 29-12-09 14:10

Ik heb dit topic helemaal uit het oog verlorten, sorry!

Ik ben naar de huisarts geweest en ik heb zeker ook wat aan de film gehad :) . Ik probeer nu aan mijn houding te werken en meer rustpauzes te nemen.

Haagsemeid

Berichten: 6536
Geregistreerd: 12-05-02
Woonplaats: leidschendam

Re: RSI oefeingen voor beginnende RSI?

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-12-09 15:31

Wilde net zeggen dat je gewoon naar de fysio kan gaan en niet eerst naar de HA hoeft (maar je was al geweest).
Echt op je strepen staan dat de werkplek aangepast wordt. Is ook een ARBO eis.
RSI komt ook voor een deel vanwege stress