Hypericum kun je bij de Tuinen kopen, vaak kunnen ze het wel bestellen als ze het niet hebben. St Janskruid is bij bijna iedere drogist wel verkrijgbaar. Het schijnt hetzelfde te zijn, maar wordt onder twee verschillende namen verkocht.
Citaat:
Sint-janskruid heeft een antidepressieve werking. Hoe het precies werkt is nog niet helemaal bekend.
Net als de andere middelen tegen depressiviteit lijkt sint-janskruid de natuurlijk voorkomende stoffen in de hersenen te beïnvloeden. Deze spelen een rol bij stemmingen en emoties.
Let op! Alleen bij het middel dat is geregistreerd als geneesmiddel, is de werkzaamheid onderzocht. Bij de kruidenmiddelen met sint-janskruid niet, zie ook bij 9. Hoe te verkrijgen.
Het wordt gebruikt bij depressiviteit, angststoornissen en slaapproblemen.
Het werkt schijnbaar beter dan antidepressiva, omdat het minder bijwerkingen heeft. Mijn vriendin die ieder jaar weer in een ernstige winterdip zakt heeft er heel veel baat bij, haar angstaanvallen zijn bijv. helemaal weg.