Moderators: Essie73, ynskek, Ladybird, Polly, Muiz, Telpeva, NadjaNadja
Zwerte schreef:vraagje: wat is bmr?
Maar je stofwisseling kan door een tijdje weinig te eten wel degelijk veranderen. Die gaat over op de "spaarstand" en komt wat meer stil te liggen en grijpt alles aan om op te slaan. Ga je dan weer normaal eten, dan kom je dus aan. Is ook het jojo effect met dieten. Na een tijdje stelt je lichaam zich weer in op de normale hoeveelheid.
Annetje_ schreef:Heeft bmr niks te maken met bespiering, geslacht, lichaamsgrootte oid? Want spieren verbruiken meer energie dan vet bijvoorbeeld, een klein lichaam heeft in rust ook minder energie nodig dan een groot lichaam in rust.
Of zit ik nu de verkeerde richting op te denken?
Equidea schreef:Annetje_ schreef:Heeft bmr niks te maken met bespiering, geslacht, lichaamsgrootte oid? Want spieren verbruiken meer energie dan vet bijvoorbeeld, een klein lichaam heeft in rust ook minder energie nodig dan een groot lichaam in rust.
Of zit ik nu de verkeerde richting op te denken?
opzich wel, maar dit zal denk ik nooit meer dan 200 calorien op een dag uit moeten maken? (in ieder geval niet in mijn geval).