Het kan ook zijn dat je een orthostatische hypotensie hebt.
Even geknipt en geplakt (ben zelf niet zo goed in het uitleggen ervan) Even kort samengevat:
"Orthostatische hypotensie is een plotselinge bloeddrukdaling van meer dan 20 mmHg systolisch of meer dan 10 mmHg diastolisch die optreedt bij plotseling opstaan (binnen 3 minuten na opstaan). Symptomen zijn duizeligheid, licht-in-het-hoofd worden, hoofdpijn, (sterk) verminderd zicht, en flauwvallen.
Orthostatische hypotensie komt veel voor bij jonge slanke mensen tussen 15 en 20 jaar en is dan onschuldig.
Het typische verhaal van de patiënt (zwart voor de ogen bij het opstaan) doet de diagnose vermoeden.
Door de bloeddruk in verschillende houdingen te meten liggend en zittend; of zittend en staand; kan de diagnose gesteld worden. Hierbij is het belangrijk de bloeddruk zowel één als vijf minuten na de houdingsverandering te meten, want de bloeddruk zakt meestal pas na een tijdje.
Bij jonge mensen is het beste advies is om bij de overgang van liggen naar zitten of van zitten naar staan dit niet te snel te doen maar even aan de nieuwe houding te wennen. Het gaat met het vorderen van de leeftijd meestal over."
Bij jonge mensen is het beste advies is om bij de overgang van liggen naar zitten of van zitten naar staan dit niet te snel te doen maar even aan de nieuwe houding te wennen. Het gaat met het vorderen van de leeftijd meestal over."
Of inderdaad bloedarmoede, dat je ijzergehalte in je bloed te laag is. Is heel simpel even een vingerprik bij de HA en je weet het of het bloedarmoede is.
Laatst bijgewerkt door cruesli op 05-11-08 22:44, in het totaal 1 keer bewerkt