Moderators: Polly, Muiz, NadjaNadja, Telpeva, Essie73, ynskek, Ladybird
CalipsoLover schreef:Ik dacht dat als je doorverwezen werd door de huisarts het wel (gedeeltelijk) wordt terugbetaald? Nu is er in België niet zoiets als een b12 instituut, dus ik ben blij dat ik gewoon een hele goede meewerkende huisarts heb.
deedee19 schreef:Wistaire schreef:Ik heb na jaren zeuren bij de huisarts via de assistente zelf leren prikken. Ook al meerdere keren discussie gehad over of ik niet vaker zou kunnen prikken omdat ik er niets van merk, maar "mijn waardes waren goed". Ik kon zelfs beter helemaal stoppen want prikken was onzin en ze gingen toch iedereen op de smelttabletjes overzetten.
Uiteindelijk voor elkaar gekregen dat ik mocht blijven prikken. Ik prik nu iedere twee weken, de helft van de tijd met ampullen van de huisarts en de andere helft met ampullen die ik zelf besteld heb in Duitsland (daar is B12 zonder recept verkrijgbaar).
Ik merk er nog steeds niets van en soms twijfel ik of ik niet gewoon weer vanaf nul met een stootkuur moet beginnen en dan afbouwen... maar dat klinkt als een hoop gedoe. Ik heb nog een andere aandoening die neurologische klachten kan veroorzaken, dus... misschien komen de klachten daar wel vandaan.
Bij neurologische klachten mag je nog helemaal niet afbouwen. Dan kun je het beste twee keer per week prikken. Dat staat zo ook in de bijsluiter. Je mag pas stoppen met frequent prikken als de oorzaak van het tekort is weggenomen. Als ik jouw verhaal zo lees is dat in jouw geval dus nooit en heb je levenslang.
Meliaforever schreef:Is al weer een ouder topic. Maar weet iemand op welke vitaminen/mineralen je moet letten als je b12 injecties krijgt?