Bron: http://www.limburger.nl/article/20080620/REGIONIEUWS01/430710595
Toppers UM gaan voor 5 miljoen naar Tilburg
De complete top van de vakgroep Informatica aan de Universiteit Maastricht (UM) vertrekt naar de universiteit van Tilburg. Twee hoogleraren, een hoofddocent en vier onderzoekers gaan er een nieuw computercentrum voor Kunstmatige Intelligentie opzetten.
Maastricht
Door Ron Buitenhuis
Tilburg heeft de UM’ers vijf miljoen euro in het vooruitzicht gesteld voor het project.
Door de abrupte uittocht verliezen tweehonderd studenten in Maastricht de roergangers van de vakgroep Informatica. Hoe de UM de aderlating het hoofd gaat bieden is nog niet bekend. Het College van Bestuur zoekt naar opvolgers, maar of die vóór 1 september gevonden kunnen worden is de vraag.
„Dat een hoogleraar elders iets opbouwt en gaandeweg docenten en onderzoekers meeneemt, komt wel vaker voor”, zegt een woordvoerder. „Uitzonderlijk is dat nu een hele groep in één keer vertrekt. Of de koers en de specialisaties van de vakgroep Informatica hetzelfde blijven, zal afhangen van de nieuwe hoogleraren.”
Ik vind dit echt niet kunnen, zomaar 200 studenten laten zitten..