Ik heb een vraag. Ik heb 4 schapen, dus geen veehouderij. Maar ik heb de folder gelezen over de mogelijkheid voor inenten tegen blauwtong.
Zoals ik het begrijp, betreft het hier een nieuwe enting, die onder grote druk met spoed gemaakt is. En dus niet de normale testperiode heeft doorlopen. Bijwerkingen zijn niet bekend nog, maar de 'verwachting' is dat er geen grote bijwerkingen zullen zijn. Verder is nog niet bekend of de dekking voldoende zal zijn. De 'verwachting' is dat de dekking voldoende bescherming geeft, maar zeker is het niet.
Dus is mijn afweging nu: wel enten, terwijl je de bijwerkingen niet kent op korte of lange termijn, of niet enten en onzekerheid of ze ziek worden. Vorig jaar was de blauwtong nog niet doorgedrongen tot onze omgeving (Schiphol), maar dat is natuurlijk een kwestie van tijd.
Dat vind ik een lastige afweging. De reeds bekende entingen in Europa waren tegen de virusstammen 1 t/m 7. Maar hier betreft het een nieuw ontwikkelde vaccin tegen de Afrikaanse versie, virusstam 8.
Ik ben zo benieuwd wat veehouders besluiten. Enten jullie alle schapen?
Graag jullie mening.