17 jan 2008, 03:47 - MEEUWEN - Normaal ligt de met kinderkopjes bestrate kade bij de inham van de Bergsche Maas tussen Drongelen en Meeuwen er verlaten bij. Als je er niet per se hoeft te zijn, kom je hier niet.
Op deze gure woensdagmiddag in het Land van Heusden en Altena staan aan het einde van het pad dat naar de Meeuwensedijk loopt drie brandweerwagens, een ambulance en politiewagens. Duikers van de brandweer doen hun werk, de politie houdt nieuwsgierige pers op afstand. Het fietspad op de dijk, die in een lus langs de inham ligt, is afgesloten met rood lint. Een groepje schoolkinderen, op weg naar huis, stapt van de fiets en moet wachten. Extra politiewagens, met leden van de technische recherche, arriveren.
De drukte heeft een trieste reden, de vondst van een stoffelijk overschot. Gezien de omstandigheden wordt er door omstanders gespeculeerd of het wellicht de vermiste Henri du Long uit Vught is, VVD-raadslid en docent in Drunen. Zijn auto is vorige maand gevonden bij het Drongelens Kanaal, dat op een paar kilometer afstand van de inham uitkomt op de Bergsche Maas. Het zóu dus kunnen.
Even na half drie arriveert een lijkwagen, die naar het einde van de inham wordt gedirigeerd. Het stoffelijk overschot wordt ingeladen en tien minuten later rijdt de lijkwagen weer richting bewoonde wereld. Een kwartiertje daarna is ook de laatste politieauto verdwenen. De kleine kade is weer net zo leeg als normaal.
17 jan 2008, 03:03 - MEEUWEN - Het stoffelijk overschot dat gistermiddag in de Bergsche Maas nabij Meeuwen in het land van Heusden en Altena is gevonden betreft het vermiste Vughtse raadslid Henri du Long.

Kaartje vindeplaats Du Long
Dat bevestigen verschillende bronnen. Vandaag wordt sectie verricht op het lichaam. Hiermee krijgt de politie absolute zekerheid dat het om Du Long gaat, al twijfelt geen enkele ingewijde daar aan.
Een passant trof het lichaam gistermiddag rond 13.15 uur aan bij een inham van de Bergsche Maas, ten noordwesten van Waalwijk. Het lichaam verkeerde in verregaande staat van ontbinding, werd door een duikploeg van de brandweer uit het water gehaald en met een lijkwagen afgevoerd. De gemeente Vught besloot alle officiële bijeenkomsten af te gelasten 'in afwachting van een formele bevestiging'. Burgemeester Van de Mortel bracht in de loop van de dag een bezoek aan de familie van Du Long.
Het Vughtse raadslid werd sinds 11 december vermist.
Zijn auto is vorige maand gevonden bij het Drongelens Kanaal, dat op een paar kilometer afstand van de inham uitkomt op de Bergsche Maas. Ondanks grootschalig onderzoek lukte het tot nog toe niet Du Long te vinden.
Bronnen:
http://www.brabantsdagblad.nl/brabant/2 ... vonden.ece
http://www.brabantsdagblad.nl/voorpagin ... u-Long.ece
http://www.brabantsdagblad.nl/regios/de ... n-plek.ece
Verschrikkelijk

was een leraar op mijn oude middelbare school.. ben heel benieuwd wat er nou met hem is gebeurd.
vind het ook verschrikkelijk voor zijn familie die kerst en oud en nieuw zonder hem hebben moeten vieren, nu dit als resultaat
